Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΠΕ.Μ. και είχαμε τα παρακάτω αποτελέσματα:
ΑΝΔΡΩΝ –4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ζαφειράκης και Γ.Σ. Κοζάνης συνέχισαν με νίκες και ετοιμάζονται πλέον για το ντέρμπι κορυφής το Σάββατο στην Κοζάνη. Νίκη του δεύτερου δίνει νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα ενώ αν η ομάδα της Νάουσας φύγει νικήτρια θα κάνει τεράστιο βήμα ανόδου.
Τα αποτελέσματα:
Ήφαιστος- Αρχέλαος Κατερίνης 0-3
Φίλιππος Βέροιας- Ίκαρος Έδεσσας 0-3
Ζαφειράκης- Αριστοτέλης 3-0
Εδεσσαϊκή- Γ.Σ. Κοζάνης 1-3
Ρεπό: Άτλας Κιλκίς
Η βαθμολογία
α/α Ομάδα Αγώνες Ν Η ΣΕΤ Βαθμοί
1 Ζαφειράκης 4 4 0 12-0 12
2 ΓΣ Κοζάνης 4 3 1 11-5 10
3 Αρχέλαος Κατερίνης 3 2 1 6-3 6
4 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 4 2 2 7-6 6
5 Αριστοτέλης Σκύδρας 4 2 2 6-8 5
6 Ήφαιστος Φλώρινας 3 1 2 4-6 3
7 Άτλας Κιλκίς 3 1 2 4-6 3
8 Εδεσσαϊκή 3 1 2 4-7 3
9 Φίλιππος Βέροιας 4 0 4 0-12 0
Επόμενη αγωνιστική (19/1)
ΞΕΧΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΟΡΥΦΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΖΑΝΗ
Άτλας Κιλκίς- Ήφαιστος Φλώρινας
Αριστοτέλης Σκύδρας- Φίλιππος Βέροιας
Γ.Σ. Κοζάνης- Ζαφειράκης Νάουσας
Αρχέλαος Κατερίνης- Εδεσσαϊκή
Ρεπό: Ίκαρος Έδεσσας
Α΄ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Α΄ Όμιλος
Νίκη Αιγινίου-Πιερικός 0-3
Αρχέλαος-Μίλων Γιαννιτσών 3-0
Αλεξάνδρεια-Αίας Κιλκίς 3-1
Η βαθμολογία
α/α Ομάδα ΣΕΤ Βαθμοί
1 Αρχέλαος Κατερίνης 3-0 3
2 Πιερικός 3-0 3
3 Μίλων Γιαννιτσών 3-3 3
4 Αλεξάνδρεια 3-4 3
5 Νίκη Αιγινίου 3-3 3
6 Αίας Κιλκίς 1-6 0
Αρχέλαος και Πιερικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Η επόμενη αγωνιστική
Μίλων Γιαννιτσών-Νίκη Αιγινίου
Αίας Κιλκίς- Αρχέλαος Κατερίνης
Πιερικός- Αλεξάνδρεια
Β΄ Όμιλος
Κοζάνη και Γρεβενά διπλασίασαν τις νίκες τους στον 2ο όμιλο και είναι έτσι οι μοναδικές αήττητες.
Τα αποτελέσματα:
Ποσειδών Βέροιας-Ίκαρος Έδεσσας 3-0
Αριστοτέλης Σκ.-ΓΣ Κοζάνης 0-3
ΓΣ Γρεβενών-Θύελλα Φιλώτα 3-0
Η βαθμολογία
α/α Ομάδα ΣΕΤ Βαθμοί
1 ΓΣ Κοζάνης 6-0 6
2 ΓΣ Γρεβενών 6-1 6
3 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 3-3 3
4 ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 4-3 3
5 ΕΜΑΣ Θύελλα Φιλώτα 0-6 0
6 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 0-6 0
Επόμενη Αγωνιστική
Γ.Σ. Κοζάνης- Ποσειδών Βέροιας
Θύελλα Φιλώτα- Αριστοτέλης Σκύδρας
Ίκαρος Έδεσσας- Γ.Σ.Γρεβενών
ΠΑΙΔΩΝ (14η Αγωνιστική)
Αρχέλαος – Αριστοτέλης Σκύδρας 0-3
Αρίων-Πιερικός 3-0 α.α.
Εδεσσαϊκή- Ίκαρος Έδεσσας 0-3
Ρεπό: Νίκη Αιγινίου
Η βαθμολογία (Τελική)
α/α Ομάδα Αγώνες Ν Η Μηδεν. ΣΕΤ Βαθμοί
1 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 12 12 0 – 36-3 24
2 Νίκη Αιγινίου 12 8 4 – 28-14 20
3 Ίκαρος Έδεσσας 12 7 5 – 24-18 19
4 Αρχέλαος Κατερίνης 12 6 6 – 21-20 18
5 Πιερικός Κατερίνης 12 6 5 1 21-21 17
6 Αρίων Πτολ. 12 2 9 1 7-30 13
7 Εδεσσαϊκή 12 1 10 – 3-34 12
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ : ΦΕΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΚΥΔΡΑΣ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (6η Αγωνιστική)
Αρίων -Θύελλα Φιλώτα 2-3
Πήγασος Κοζάνης-Καστοριά 1 0-3
ΓΣ Κοζάνης 1- ΑΠ Καστοριάς 2 3-0
ΓΣ Κοζάνης 2-Αριστοτέλης Φλ. 0-3
ΓΣ Γρεβενών 1- ΓΣ Γρεβενών 2 0-3
Βαθμολογία
α/α Ομάδα Ν Η ΣΕΤ Βαθμοί
1 Καστοριά 1 6 0 18-0 12
2 Αριστοτέλης Φλώρινας 5 1 16-3 11
3 ΓΣ Γρεβενών 2 5 1 15-3 11
4 ΓΣ Κοζάνης 1 5 1 15-4 11
5 Πήγασος Κοζάνης 4 2 13-7 10
6 ΓΣ Γρεβενών 1 2 4 6-12 8
7 Θύελλα Φιλώτα 1 5 4-17 7
8 Καστοριά 2 2 2 6-11 6
9 Αρίων Πτολεμαΐδας 0 6 2-18 6
10 ΓΣ Κοζάνης 2 0 6 1-18 6
Η Καστοριά 2 έχει ένα μηδενισμό
Επόμενη αγωνιστική (20/1)
Γ.Σ. Κοζάνης 1- Γ.Σ. Κοζάνης 2
Γ.Σ. Γρεβενών 1- Καστοριά 2
Γ.Σ. Γρεβενών 2-Αριστοτέλης Φλώρινας
Αρίων- Πήγασος Κοζάνης
Καστοριά 1- Θύελλα Φιλώτα