Παρασκευή, 27 Ιανουαρίου 2023

Βαθμολογίες Πρωταθλημάτων

Δείτε αναλυτικά τις βαθμολογίες από τα παρακάτω πρωταθλήματα:

 

Γ΄ Εθνική (2ος Όμιλος σε 21 αγώνες)

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Μακεδονικός 29 10 46
2 Φ.Σ. Κοζάνη 33 11 44
3 Α.Ε.Π. Κοζάνης 28 18 36
4 Εδεσσαϊκός 30 23 36
5 Θύελλα Σαρακηνών 30 29 33
6 Ποσειδών Μηχανιώνας 28 22 32
7 Λευκίμμη 27 22 30
8 Μέγ. Αλέξανδρος Τρικάλων 25 22 30
9 Άγιος Ματθαίος 23 37 21
10 Αναγέννηση Γιαννιτσών 12 24 19
11 Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης 14 37 13
12 Ηρακλής Αμπελοκήπων 16 40 13

Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης (25η Αγωνιστική) 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Αλιάκμων Αιανής 64 10 63
2 Μακεδονικός Φούφα 93 6 61
3 Φ.Σ. Εορδαϊκός 81 11 59
4 Τιτάν Σερβίων 61 19 51
5 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 39 30 40
6 Α.Ε. Κοζάνης 36 24 38
7 Π.Α.Ο. Κοίλων 37 35 37
8 Μακεδονικός Σιάτιστας 46 29 30
9 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 36 42 27
10 Α.Ο. Κρόκου 39 60 27
11 Δόξα Βερμίου Πύργων 37 61 25
12 Μακεδονικός Κοζάνης 36 61 21
13 Βελβεντό 29 80 17
14 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 16 93 3
15 Γαλατινή 6 95 0

 Ακαδημία Βοΐου και Γαλατινή αποχώρησαν από το πρωτάθλημα.  

 Δεν έχουν ολοκληρώσει τα ρεπό τους: Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας, Μακεδονικός Κοζάνης, Αλιάκμων Αιανής και Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Β΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ. Κοζάνης  (τελικές Α΄ Φάσης)

Α΄ Όμιλος

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 43 7 46
2. Αναγέννηση Λιβαδερού 40 22 37
3. Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 45 18 36
4. Α.Σ. Ιωνικός Βαθυλάκου 24 27 22
5. Αγία Παρασκευή 26 20 21
6. Ερμής Πλατανορεύμματος 32 34 20
7. Ακρίτες Κοζάνης 21 39 18
8. Αναγέννηση Αργίλου 13 29 10
9. Α.Ε.  Άνω Κώμης 0 48 -9

Β΄ Όμιλος

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Α.Ε. Περδίκκα 40 20 36
2. Κοζάνη 2004 37 11 35
3. Βυζαντινός Αετός 45 19 31
4. Αναγέννηση Εράτυρας 49 25 30
5. Δάφνη Πολυμύλου 23 17 21
6. Εθνικός Βατερού 19 28 19
7. Δαναοί Κοζάνης 21 38 14
8. Απόλλων Ακρινής 29 66 13
9. Ηρακλής Δρεπάνου 11 50 5

ΕΠΣ Φλώρινας

Α΄ Κατηγορία

(14η Αγωνιστική)

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Μελιτέας Μελίτης 41 7 33
2. ΠΑΣ Φλώρινα 39 19 27
3. Ερμής Αμυνταίου 28 15 25
4. Ιτιά Ιτέας 26 22 22
5. Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας 20 17 22
6. Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος 19 28 16
7. Δάφνη Λεβαίας 17 31 10
8. Μέγας Αλέξανδρος Αετού 8 27 3
9. Αίας Αμμοχωρίου 19 51 2

 

Ιτιά, Πέρασμα, Αετός, Ερμής Αμυνταίου και ΠΑΣ Φλώρινα έκαναν το ρεπό τους.

 

Αμύνταιο και Αμμοχώρι έχουν παιχνίδι λιγότερο

Β΄ Κατηγορία (11η Αγωνιστική)

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Απόλλων Αμμοχωρίου 29 2 28
2 Ατρόμητος Κάτω Κλεινών 42 12 25
3 Ελπίδες Φλώρινας 38 9 24
4 Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας 24 24 21
5 Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού 20 25 15
6 ΠΑΣ Πρέσπας 14 46 6
7 Α.Σ. Ξινό Νερό 13 29 0
8 Τροπαιοφόρος Τροπαιούχου 0 33 -9

 

Απόλλων Αμμοχωρίου και Πρέσπα έχουν παιχνίδι λιγότερο

 

Ο Τροπαιούχος δεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα ενώ το Ξινό Νερό αποσύρθηκε

Πρωτάθλημα Γυναικών Α΄ Εθνική (16η Αγωνιστική)

Βόρειος όμιλος

1.ΠΑΟΚ 63-2 42

2.ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 201137-8 31

3.ΑΕΛ 1964 35-9 30

4.Άρης Θεσσαλονίκης 22-15 20

5.Ελπίδες Καρδίτσας 16-15 19

6.ΓΠΟ Καστοριάς 20-38 18

——————————————————

7.Δόξα Δράμας 2016 16-26 14

8.Γιάννενα WFC 4-45 4

9.Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 2-57 3

*Στο β’ γύρο ρεπό έκαναν Άρης Θεσσαλονίκης, Ελπίδες Καρδίτσας, ΑΕΛ 1964, Δόξα Δράμας 2016,ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011 και Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου και ΠΑΟΚ.

**Εκκρεμεί ο εξ αναβολής αγώνας ΓΠΟ Καστοριάς-Ελπίδες Καρδίτσας που θα ορισθεί σε νεότερη ημερομηνία από την αρμόδια επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΟ.

 

Νότιος όμιλος

 

1.Εργοτέλης 33-2 34

2.Αβαντίδες Χαλκίδας 38-6 34

3.ΟΦΗ 22-10 27

4.Ολυμπιάδα Υμηττού 24-15 22

5.Νέος Αστέρας Ρεθύμνου 20-18 21

6.Οδυσσέας Μοσχάτου 16-19 15

—————————————————–

7.ΑΕΚ Μεσολογγίου 16-18 14

8.ΑΟ Αγίας Παρασκευής 6-43 5

9.Φείδων Άργους 8-51 2

*Ρεπό στο β’ γύρο έκαναν ΑΕΚ Μεσολογγίου, Οδυσσέας Μοσχάτου, Νέος Αστέρας Ρεθύμνου, ΟΦΗ, Ολυμπιάδα Υμηττού και Φείδων Άργους.

**Εκκρεμεί η εξ αναβολής αναμέτρηση και ΑΕΚ Μεσολογγίου-ΟΦΗ που θα ορισθεί σε νεότερη ημερομηνία από την ΕΠΟ.

Β΄ Εθνική (14η Αγωνιστική)

1.ΑΣ Βόλος 2004 41-6 33

2.ΑΟ Λέοντες 33-3 27

3.Ροδόπη ’87 28-22 24

4.ΑΟ Κιλκισιακός 25-19 19

5.ΑΟ Σειρήνα Γρεβενών 11-20 16

6.Βασίλισσα Θράκης 11-14 14

7.Πανσερραϊκή 13-27 12

8.Νεφέλες Κατερίνης 17-33 12

9.Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας 0-39 0

 

*Ρεπό στο β’γύρο έκαναν Πανσερραϊκή,Ροδόπη ’87 και ΑΟ Σειρήνα Γρεβενών,ΑΣ Βόλος 2004 και ΑΟ Λέοντες.

 

**Εκκρεμούν οι εξ αναβολής αγώνες Βασίλισσα Θράκης-ΑΟ Λέοντες,ΑΟ Σειρήνα Γρεβενών-ΑΟ Κιλκισιακός και ΑΟ Κιλκισιακός-ΑΟ Λέοντες που θα ορισθούν σε νεότερη ημερομηνία από την αρμόδια επιτροπή πρωταθλήματος της ΕΠΟ.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist