Τον Διοικητή της 1ης Στρατιάς, Αντιστράτηγο Δημόκριτο Κωνσταντάκο υποδέχθηκε στο γραφείο του την Πέμπτη 30 Μαϊου, ο Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς Δημήτρης Σαββόπουλος.
![Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Αντιπεριφερειάρχη Καστοριάς (φωτο)](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2024/05/o-dioikitis-tis-1is-stratias-ston-antiperifereiarchi-kastorias4.jpg)
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, συζητήθηκαν διάφορα θέματα κοινού ενδιαφέροντος, ενώ τονίστηκε η πολύ καλή συνεργασία της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς με το Σώμα των Ενόπλων Δυνάμεων, ώστε να είναι ουσιαστική και επωφελής για τους πολίτες.
![Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Αντιπεριφερειάρχη Καστοριάς (φωτο)](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2024/05/o-dioikitis-tis-1is-stratias-ston-antiperifereiarchi-kastorias3.jpg)
Τον Διοικητή της 1ης Στρατιάς συνόδευε ο Διοικητής του 15ου ΣΠ/ «XVΜΠ» Συνταγματάρχης Θωμάς Γεωργιάδης.
![Ο Διοικητής της 1ης Στρατιάς στον Αντιπεριφερειάρχη Καστοριάς (φωτο)](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2024/05/o-dioikitis-tis-1is-stratias-ston-antiperifereiarchi-kastorias2.jpg)