Β΄ Κατηγορία 23 Αγωνιστική- 1ος Όμιλος
ΣΦΡΑΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ Η ΕΡΑΤΥΡΑ
Την άνοδο στην Α΄ Κατηγορία αναμένεται να πανηγυρίσει αυτή την αγωνιστική και μαθηματικά η Εράτυρα η οποία θα υποδεχτεί το Πλατανόρευμα.
Από εκεί και μετά στη μάχη της 2ης θέσης τα Κρανίδια θα υποδεχτούν το Μικρόκαστρο, η Αιανή το Τσοτύλι ενώ η Ροδιανή έχει δύσκολη έξοδο στο Μεταξά.
Το πρόγραμμα:
Αίας Μικροβάλτου – ΑΟ Τρανοβάλτου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – Ανθότοπος
Αναγέννηση Εράτυρας – Ερμής Πλατανορέματος
Αλιάκμων Αιανής – Δράση Τσοτυλίου
Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού
ΑΕ Κρανιδίων – Δόξα Μικροκάστρου
Πρόοδος Μεταξά – Δόξα Ροδιανής
Η βαθμολογία
1.Αναγέννηση Εράτυρας 55
2.Α.Ε. Κρανιδίων 44
=============================
3.Αλιάκμων Αιανής 42
4.Δόξα Ροδιανής 42
5.Ερμής Πλατανορεύματος 31
6.Ανθότοπος 30
7.Δόξα Μικροκάστρου 29
8.Έλατος Ελάτης 28
9.Αναγέννηση Λιβαδερού 25
10.Α.Ο. Τρανοβάλτου 24
11.Πρόοδος Μεταξά 23
12.Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 22
=============================
13.Δράση Τσοτυλίου 16
14.Αίας Μικροβάλτου 14
Το Τσοτύλι ξεκίνησε με -8 βαθμούς
2ος Όμιλος
ΕΚΡΕΜΜΕΙ ΜΟΝΟ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ ΚΑΙ ΠΤΩΣΗ
Δύο εισιτήρια αναζητούν κάτοχο στον 2ο όμιλο της Β΄ Κατηγορίας. Ένα για την άνοδο όπου μάχονται ΠΑΟ Κοίλων (υποδέχεται τις Ελπίδες Υψηλάντη) και Λέοντες Αναρράχης (υποδέχεται τον Άρη Μαυροπηγής) και ένα για την πτώση με τον Πολυνίκη που έχει «αέρα» 7 βαθμών να υποδέχεται τον Ατρόμητο ενώ ο Άργιλος την ίδια ώρα έχει ρεπό.
Το πρόγραμμα:
Πολυνίκης Πτολ/δας – Ατρόμητος Πτολ/δας
Ηρακλής Πτολ/δας – Ακρίτες Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Προάστιο Προαστίου
Λέοντες Αναρράχης – Άρης Μαυροπηγής
Απόλλων Ακρινής – Ηρακλής Κρυόβρυσης
ΠΑΟ Κοίλων – Ελπίδες Υψηλάντη
Ρεπό: Νέος Άρης Αργίλου
Η βαθμολογία
1.Απόλλων 2010 Ακρινής 57
2.Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνης 44
==========================
3.Λέοντες Αναρράχης 43
4.Προάστειο 36
5.Βέρμιο Καρυοχωρίου 35
6.Ηρακλής Κρυόβρυσης 34
7.Ακρίτες Κοζάνης 31
8.Ελπίδες Υψηλάντη 30
9.Ακαδημία Ηρακλής 29
10.Άρης Μαυροπηγής 28
11.Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 28
12.Πολυνίκης 23
==========================
13.Νέος Άρης Αργίλου 16
14.Μακεδονομάχος Αποσύρθηκε
Ηρακλής και Καρυοχώρι έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
Γ΄ Κατηγορία (20η Αγωνιστική)
ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΞΟΔΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΑΝΑΟΥΣ
Το τελευταίο της χαρτί για να προλάβει το τρένο της ανόδου θα παίξει η Ποντοκώμη η οποία θα υποδεχτεί τους Δαναούς Κοζάνης που βρίσκονται στην δεύτερη θέση ισόβαθμοι με άλλες 2 ομάδες. Την Καρυδίτσα που θα υποδεχτεί το Κλείτο και την Ακαδημία Βοΐου που θα παίξει στην έδρα της με το Δρέπανο. Από την άλλη η πρωτοπόρος Μεσιανή παίζει στα Πετρανά και με νίκη σφραγίζει την άνοδο.
Το πρόγραμμα:
Ακ. Π. Βοΐου Νεάπολης – Ηρακλής Δρεπάνου
ΑΣ Ποντοκώμης – Δαναοί Κοζάνης
ΑΣ Καρυδίτσας – Αστραπή Κλείτους
Δόξα Λευκόβρυσης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Κεραυνός Πετρανών – Δόξα Μεσιανής
Μ. Αλ. Λευκοπηγής – Απόλλων Αυλών
Η βαθμολογία
1.Δόξα Μεσιανής 47
2.Α.Σ. Καρυδίτσας 39
==============================
3.Α.Σ. Δαναοί Κοζάνης 2000 39
4.Ακαδημία Ποδ. Βοΐου Νεάπολης 39
5.Α.Σ. Ποντοκώμης 33
6.Απόλλων Αυλών 32
7.Α.Σ. Κεραυνός Πετρανών 23
8.Φ.Σ. Αστραπή Κλείτου 19
9.Μ. Αλέξανδρος Λευκοπηγής 18
10.Α.Σ. Δόξα Λευκόβρυσης 9
11.Α.Σ. Ηρακλής Δρεπάνου 8
12.Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής 1
Ο Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής ξεκίνησε με -15 βαθμούς
Αγία Παρασκευή, Δρέπανο και Λευκόβρυση ξεκίνησαν με – 2 βαθμούς