Από το Γραφείου Τύπου του Δήμου Εορδαίας, ανακοινώθηκε η ορκωμοσία μιας καινούριας υπαλλήλου που θα στελεχώσει τη Διεύθυνση Περιβάλλοντος – Καθαριότητας και Ποιότητας Ζωής του Δήμου Εορδαίας. Αναλυτικά, η ανακοίνωση αναφέρει τα εξής:
«Με μία νέα υπάλληλο στελεχώνεται η Διεύθυνση Περιβάλλοντος – Καθαριότητας και Ποιότητας Ζωής του Δήμου Εορδαίας, η οποία ορκίστηκε σήμερα Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου ενώπιον του Δημάρχου Εορδαίας, Παναγιώτη Πλακεντά.
Πρόκειται για μία νέα Μηχανικό, ειδικότητας Μηχανικών Περιβάλλοντος Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης, επιτυχούσα της προκήρυξης 13Κ/2021 του ΑΣΕΠ, η οποία αναλαμβάνει άμεσα υπηρεσία στην ανωτέρω διεύθυνση του Δήμου.
Ο Δήμαρχος Π. Πλακεντάς καλωσόρισε τη νέα υπάλληλο και τής ευχήθηκε καλή και παραγωγική θητεία.»
![Ο Δήμαρχος Εορδαίας, κ. Παναγιώτης Πλακεντάς καλωσόρισε τη νέα, μόνιμη, υπάλληλος στο Δήμο Εορδαίας](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2024/02/o-dimarchos-eordaias-k-panagiotis-plakentas-kalosorise-ti-nea-monimi-ypallilos-sto-dimo-eordaias2.jpg)