Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Μπάσκετ: Προκριματικά Παίδων- Κορασίδων: Νίκες για Διόσκουρους και Απόλλων

Μπάσκετ: Προκριματικά Παίδων- Κορασίδων: Νίκες για Διόσκουρους και Απόλλων

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Με νίκες συνέχισαν Απόλλων και Διόσκουροι στα προκριματικά πανελληνίου Κορασίδων και Παίδων αντίστοιχα που γίνονται στην Θεσσαλονίκη.

Ο Απόλλων κέρδισε τον Σπάρτακο Λάρισας ενώ η ομάδα της Κοζάνης τον ΚΑΟ Χαλκιδικής.

Τα αποτελέσματα:

Παίδες

ΣΚ Ιωάννινα-Πιερικός Αρχέλαος 74-59

Δεκάλεπτα: 23-15, 43-37, 61-52, 74-59

Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Μπαχτσεβανόπουλος

ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Χαντζάρας): Μπότσιος, Γκλιναβός 10, Μαρτζούκος 2, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 5, Χαντζάρας 23(4), Ζάψας 21, Αθανασόπουλος 4, Μπαλτογιάννης, Χήτας 7.

Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης 8, Καρυπίδης 19(1), Τσαλμπούρης 14, Γιαλένιος 1, Κιτσούλης, Γκατζάς 14(1), Μπαραλιάκος 5(1), Ξηρομερίτης, Πουτσίκης 6(1).

Διόσκουροι Κοζάνης-ΚΑΟ Χαλκιδικής 68-52

Δεκάλεπτα: 16-16, 29-30, 48-35, 68-52

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β-Τζακατζής

Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Κοβλακάς , Βελώνης 2, Τασόπουλος 2, Αλβανός 9, Παπαγιάννης 15(3), Βλάχος 1, Βασιλειάδης 21, Βατζήκας 2, Αγορίτσας 2, Μπούρος 2, Καραγιάννης, Ξανθόπουλος 12.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Αρίστος-Παναγιωτόπουλος): Τογανίδης, Λασκαρίδης 15(2), Παναγιωτόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 2, Σακκοράφας 20, Τσίνας, Κασσαμανώλης, Τύπος 8, Κόττας 4.     

Κεραυνός Λάρισας-Πανσερραϊκός 69-51

Δεκάλεπτα: 15-11, 30-21, 52-39, 69-51

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Παπαδόπουλος Κ.

Κεραυνός Λάρισας (Κουτρούλης-Πάκας): Τσαλαβάρας 7(1), Ντάμπουρας, Αλέξης 6, Κίτσιος 4, Γιάκουρας 19(4), Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας, Μπόρσης 15, Αργυρούλης 6, Σδούγκας, Μαννής 1, Πανάγος 11(1).

Πανσερραϊκός (Σαμαράς-Χρυσανθίδης): Καζακίδης, Παυλίδης, Λάτσιος 12, Μελισσάς 2, Τζιλερίδης 11(1), Γρηγοριάδης 8(1), Κοτσαϊδης, Φραγκάκης 2, Φαρδέλλας 5(1), Βασιλείου 10, Δεμέλκας 1.

Η βαθμολογία

Κεραυνός Λάρισας 8

Πανσερραϊκός 7

ΣΚ Ιωάννινα 7

Πιερικός Αρχέλαος 5

Διόσκουροι Κοζάνης 5

ΚΑΟ Χαλκιδικής 4

Το σημερινό πρόγραμμα

12.30 Πανσερραϊκός-ΣΚ Ιωάννινα

14.30 ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κεραυνός Λάρισας

16.30 Πιερικός Αρχέλαος-Διόσκουροι Κοζάνης

Κορασίδες:

Ιερισσός-ΕΚ Καβάλας 20-76

Δεκάλεπτα: 7-23, 9-47, 9-66, 20-76

Διαιτητές: Αναστασιάδης-Αγραφιώτης Β.

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Πασχαλά 9, Παναγιωτίδου, Μιλκούδη, Γεράκη, Γκατζιώνη 9, Τσουκαλά, Πούλιου, Καμπάνη 1, Συκιώτη 1.

ΕΚ Καβάλας (Παγκαλίδης-Παπανικολάου):  Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου Π. 14, Λυκάκη 4, Σεμερτζίδου 7, Σπανίδου 3, Μελεκούδη 2, Κελεμένη 12, Αργυρού 14, Βαμβακίδου, Τουρετζόγλου Ε., Βρανά 4, Αποστολίδου 16.  

Σπάρτακος Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαΐδας 52-58

Δεκάλεπτα: 10-10, 22-31, 37-48, 52-58

Διαιτητές: Καντερές-Καραβάς

Σπάρτακος Λάρισας (Βαρδακούλης-Φλώρος): Αγριογήδου, Ευαγγελοπούλου 3, Νταϊάκη 12, Αναστασιάδη 7, Γουλούπη, Παρασκευαϊδη, Καλέτσιου 14, Κωτούλα, Τσουμπάνου 16.

Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Χωλοπούλου 5, Δίπλαρη 7, Πασιαλή, Σαρβάνη 1, Δήμου 18, Ζησοπούλου 2, Βλαδίκα 7, Αμανατίδου, Βασιλείου 8, Μάρκου 4. 

Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Λευκάδας 64-48

Δεκάλεπτα: 3-17, 21-24, 43-32, 64-48

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κωνής

Πιερικός Αρχέλαος (Χελιδώνη-Χατζηϊωάννου): Γεωργιάδου 2, Ορφανίδου, Κιολέογλου 25, Μάντζου 21, Δημουλιού, Βεργίδου, Παπαζιώγα 8, Πούλιου, Κόκκαλη, Αλμπάνη, Καζαναράκη 2, Ζαρκανέλα 6.  

Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Κερασοβίτη 28, Ιωακειμίδου, Σουλιώτη 4, Τυπάλδου 1, Λάζαρη Κ. 2, Πέτροβα 14.

Η βαθμολογία

ΕΚ Καβάλας 8

Απόλλων Πτολεμαΐδας 7

Σπάρτακος Λάρισας 6

Πιερικός Αρχέλαος 6

Νίκη Λευκάδας 5

Ιερισσός 4

Το σημερινό πρόγραμμα

12.30 Νίκη Λευκάδας-Ιερισσός

14.30 Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πιερικός Αρχέλαος

16.30 ΕΚ Καβάλας-Σπάρτακος Λάρισας

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team