Αρχική > Slider > Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Εορδαϊκός Φ.Σ.

Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Εορδαϊκός Φ.Σ.

Email this to someone
email
Print this page
Print

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και μπροστά σε αρκετούς φιλάθλους ο Εορδαϊκός Φ.Σ. κέρδισε με 3-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Χαραυγής και μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι των αντιπάλων τους και έφτασαν εύκολα στους 3 βαθμούς πετυχαίνοντας 3 γκολ και χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

Το φιλμ του αγώνα:

Στο 10ο καλό σουτ του Μπίκου δεν βρήκε στόχο, ενώ στο 22ο ο Περπερίδης δεν ανησύχησε σε σουτ του Αγγέλου.

Στο 23ο το σουτ του Χαϊτίδη βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι και στο 27ο ο Λιάμης με κεφαλιά έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στις αρχές της επανάληψης ο Χαϊτίδης με νέα κεφαλιά έδειξε να απλοποιεί τα πράγματα κάνοντας το 2-0 ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης δεν μπόρεσε να νικήσει το Ναθαναηλίδη.

Στο 60ο Μπρεγκόλι πήγε να περάσει και το τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ με το 2ο να διώχνει και το 89ο ο Βλάσι με σουτ έκανε το 3-0.

Να ευχαριστήσουμε θερμά τη Σοφία Πεσκέλογλου για τη πολύτιμη βοήθεια της.

Διαιτητές: Σουλίδης-Τσιγγένης- Μιχαηλίδης

Εορδαϊκός: Περπερίδης, Κακουλίδης, Σαββάκης (79ο Καλπακίδης Χ.), Μωυσιάδης, Λιάμης, Μπίκος, Συμεωνίδης, Τσιντός, Καλπακίδης Τ. (20ο. λ.τ. Χαϊτίδης) , Βλαδίκας (86ο Βλάσι), Μπρεγκόλι (63ο Γιαννιός).

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής: Ναθαναηλίδης, Κοτσαντίσογλου, Τσομπανίδης (46ο Παπαθανασίου), Σαββίδης, Ποζίδης (77ο Καραφυλίδης), Πιστόλας, Φοτόπουλος (86ο Γιαννακόπουλος), Αγγέλου, Μενενάκος (61ο Λογδανίδης), Πουτογλίδης