Αρχική > Slider > Έβγαλε εξάσφαιρο ο Μακεδονικός Φούφα- Ήττες για Σιάτιστα και Μελίτη-Ισοπαλία για Ερμή

Print

Με επιβλητικό τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Μακεδονικός Φούφα κερδίζοντας με το εντυπωσιακό 6-0 τα Γρεβενά Αεράτα.

Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική αφού ο Μακεδονικός ήταν καλύτερος και έφτασε εύκολα στη νίκη.

Στο 6ο και 7ο λεπτό Δινοβίτσης και Μαυροματίδης έχασαν τεράστιες ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ κάτι που έκανε με πέναλτι ο Τοπάλης στο 13ο.

Στο 32ο ο Καλογιανίδης με σουτ έκανε το 2-0 και στο 65ο ο Μαυροματίδης ολοκλήρωσε ιδανικά ανεπίθεση της ομάδας του και με πλασέ έκανε το 3-0.

Στο 74ο ο νεαρός Ρουγκάτσος με σουτ έκανε το 4-0 και στο 87ο ο Μαυροματίδης και πάλι με σουτ έκανε το 5-0.

Στις καθυστερήσεις η κεφαλιά του Τζουβάρα σημάδεψε το δοκάρι αλλά στην επαναφορά ο Γ. Τουλουμενίδης με σουτ έκανε το τελικό 6-0.

Η σύνθεση του Μακεδονικού: Σταυρίδης, Σιδηρόπουλος, Δινοβίτσης (67ο Ρουγκάτσος), Τζουβάρας, Τακίδης, Φωτιάδης (69ο Τουλουμενίδης Γ.), Μόσχος (53ο Σβίρος) ,Μπίντσης (59ο Ματούλας), Καλογιανίδης, Τοπάλης, Μαυροματίδης.

Στη Σιάτιστα η τοπική ομάδα δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα χάνοντας από το Καναλάκι με 1-2.

Τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός ΦούφαΓρεβενά Αεράτα60
Μακεδονικός ΣιάτισταςΑχέρων Καναλακίου12
Ναυπακτιακός ΑστέραςΑ.Ο. Φλωριάδας30 α.α.

ΡεπόΤηλυκράτης

Γ΄ Εθνική 2ος Όμιλος- Ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα για τον Ερμή- Ήττα για το Μελιτέα

Ακόμα ένα θετικό αποτέλεσμα πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο Ερμής Αμυνταίου ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με το Μακεδονικό. Το γκολ για τον Ερμή πέτυχε σο Τσολάκης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ενώ για τους γηπεδούχους ο Καρλόπουλος με πέναλτι στο 54ο .

Στη Μελίτη ο Μελιτέας είχε δύσκολη αποστολή απέναντι στο Βέροια και ηττήθηκε μάλλον φυσιολογικά με 4-0 (13′ Τσικόπουλος, 22′ Μουρατίδης, 83′ Κανούλας πεν, 90′ Σκαθαρούδης).