Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Μακριά από την έδρα τους αγωνίζονται στην 7η αγωνιστική Κοζάνη και Εορδαϊκός στην Α΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Πιο συγκεκριμένα η πρωτοπόρος Κοζάνη θα παίξει στο Βατερό με το τοπικό Εθνικό ενώ ο Εορδαϊκός στο γειτονικό Καρυοχώρι με το αξιόμαχο Βέρμιο.

Από εκεί και μετά ο Αλιάκμων Αιανής που είναι και αυτός στη 2η θέση θα παίξει στη Χαραυγή με το Μέγα Αλέξανδρο ενώ ο Μακεδονικός Κοζάνης του Τάκη Καραθανάση θα υποδεχτεί τη Γαλατινή.

 

Το πρόγραμμα:

Εθνικός Βατερού Κοζάνη 3 Νοε.
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Μακεδονικός Σιάτιστας    
Βέρμιο Καρυοχωρίου Εορδαϊκός    
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Αλιάκμων Αιανής    
Π.Α.Ο. Κοίλων Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 3 Νοε.
Τιτάν Σερβίων Α.Ε. Κοζάνης 3 Νοε.
Μακεδονικός  Κοζάνης Γαλατινή    

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Κοζάνη 20 6 15
2 Εορδαϊκός 10 2 13
3 Αλιάκμων Αιανής 17 9 13
4 Μακεδονικός  Κοζάνης 8 4 13
5 Α.Ε. Κοζάνης 8 5 11
6 Εθνικός Βατερού 7 6 10
7 Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 5 8 9
8 Μακεδονικός Σιάτιστας 7 5 8
9 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 9 9 7
10 Γαλατινή 6 8 6
11 Π.Α.Ο. Κοίλων 7 12 4
12 Βέρμιο Καρυοχωρίου 4 10 4
13 Τιτάν Σερβίων 5 15 3
14 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 9 23 2

 

Β΄ Κατηγορία- Ντέρμπι κορυφής και στους 2 ομίλους

 

Με ντέρμπι και στους 2 ομίλους συνεχίζεται και το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας εκεί όπου στο 2ο ότι και να γίνει η Κοζάνη 2004 θα μείνει μόνη πρώτη αφού θα πάρει χωρίς αγώνα τους 3 βαθμούς.

Πιο συγκεκριμένα στο 1ο όμιλο το Βελβεντό θα υποδεχτεί το Κρόκο που βρίσκεται στη 1η θέση και θέλει να περάσει αυτό στη κορυφή ενώ στο 2ο το παιχνίδι που ξεχωρίζει είναι αυτό ανάμεσα στημ ενισχυμένη Άρδασσα και τον Ηρακλή Δρεπάνου.

 

Το πρόγραμμα :

Α΄ Όμιλος

Α.Σ.Βελβεντό Α.Ο. Κρόκου 2 Νοε.
Αστραπή Κλείτου Α.Ε. Άνω Κώμης 2 Νοε.
Πρόοδος Μεταξά Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής    
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 2 Νοε.
Αναγέννηση Λιβαδερού Ερμής Πλατανορέυματος    
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Αναγέννηση Αργίλου    
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  Ρεπό    

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Α.Ο. Κρόκου 22 0 15
2 Α.Σ.Βελβεντό 11 3 12
3 Α.Ε. Άνω Κώμης 20 5 10
4 Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 14 7 10
5 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 11 12 9
6 Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 11 8 7
7 Αστραπή Κλείτου 10 11 6
8 Αναγέννηση Λιβαδερού 7 8 6
9 Ερμής Πλατανορέυματος 6 6 4
10 Πρόοδος Μεταξά 7 9 3
11 Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 3 17 3
12 Αναγέννηση Αργίλου 1 15 0
13 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 5 27 -1

 

Έχουν κάνει τα ρεπό τους Αναγέννηση Λιβαδερού, Πρόοδος Μεταξά, Βελβεντό, Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής και Ερμής Πλατανορεύματος

Παιχνίδι λιγότερο Κλείτος και Πλατανόρευμα

 

Β΄ Όμιλος

Δάφνη Πολυμύλου Αναγέννηση Εράτυρας 3 Νοε.
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 3 Νοε.
Δόξα Μικροκάστρου Βυζαντινός Αετός    
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Ηρακλής Δρεπάνου    
Δόξα Βερμίου Πύργων Ακρίτες Κοζάνης    
Πρόοδος Κομνηνών Κοζάνη 2004    
Α.Ε. Περδίκα  Ρεπό    

 

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Κοζάνη 2004 13 3 13
2 Δόξα Βερμίου Πύργων 17 3 12
3 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 13 3 12
4 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 13 3 12
5 Ηρακλής Δρεπάνου 13 5 12
6 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 12 5 10
7 Α.Ε. Περδίκα 6 4 8
8 Δάφνη Πολυμύλου 8 11 3
9 Αναγέννηση Εράτυρας 7 14 3
10 Δόξα Μικροκάστρου 5 19 3
11 Βυζαντινός Αετός 2 11 0
12 Ακρίτες Κοζάνης 1 14 0
13 Πρόοδος Κομνηνών 0 15 -3

 

Τα Κομνηνά μετά από  3 μηδενισμούς αποβάλλονται από το πρωτάθλημα.

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.