Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Φλώρινας: Πρωταθλητές χειμώνα Ερμής Αμυνταίου και Δάφνη Λεβαίας

email

Φινάλε του πρώτου γύρου σε Α΄ και Β΄ Κατηγορία είχαμε το Σαββατοκύριακο μετά το αναγκαστικό ρεπό της περασμένης Κυριακής λόγω της αποχής των διαιτητών.

Ερμής Αμυνταίου

Στην Α΄ Κατηγορία ο πρωτοπόρος Ερμής Αμυνταίου δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Μέγα Αλέξανδρο Περάσματος μένοντας στο 2-2 αλλά κατέκτησε τον άτυπο τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα.

Ο 2ος Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα παίζοντας με βασικές ελλείψεις γνώρισε εντός έδρας ήττα από  τη Θύελλα Φιλώτα στο ντέρμπι του Δήμου Αμυνταίου.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν για πρώτη φορά στο πάγκο τους τον Δημήτρη Αλιατίδη που έκανε ιδανικό ντεμπούτο σκόραραν με τους Σιδηρόπουλος Χ(2) Ανδρονικιδης Τ και Γουρζουλιδης Π. ενώ για τον Άγιο σκόραραν οι Σίσκος και Δαλκερανίδης.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2, ο Άγιος μείωσε για να τελειώσει το ημίχρονο 1-3.

Στην επανάληψη ο Φιλώτας έκανε το 1-4 και το μόνο που κατάφερε ο Άγιος ήταν να μειώσει.

Στη 2η θέση πλέον και στο -2 από τη κορυφή είναι η Ελλάς Άνω Καλλινίκης που κέρδισε 2-0 τους Λόφους.

Στην ουρά ο Αίαντας Αμμοχωρίου κέρδισε το Μέγα Αλέξανδρο Φλώρινας και ισοβαθμεί πλέον μαζί του και τους Λόφους στη τελευταία θέση.