Αρχική > Αθλητικά > Α1 χαντ-μπολ γυναικών – Ακόμα μια ήττα για το Φιλώτα

Α1 χαντ-μπολ γυναικών – Ακόμα μια ήττα για το Φιλώτα

Email this to someone
email
Print this page
Print

Δεύτερη ήττα στην έδρα του γνώρισε η ομάδα χάντ-μπολ του Φιλώτα αυτή τη φορά από τον Φίλιππο με 30-18.

Το ανησυχητικό είναι ότι οι ήττες έχουν γίνει από ομάδας που έχουν τον ίδιο στόχο με αυτόν όπως είναι ο Άρης  και ο Φίλιππος.

Ο Φιλώτας κατάφερε να προηγηθεί 7-3 και  10-8 με γκολ της Τριπκόφσκα στο 20ο αλλά από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενες με σερί 1-5 προηγήθηκαν 11-15 στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Φιλώτας δυσκολευόταν πάρα πολύ στην επίθεση πέτυχε μόνο 7 γκολ, δέχτηκε 15 και η νέα ήττα ήρθε φυσιολογικά.

Τα πεντάλεπτα: 01-00, 03-01, 07-04, 09-08, 10-11, 11-15 (ημχ.),

12-17, 14-20, 15-22, 17-22, 18-27, 18-30 (τελ.)

ΦΙΛΩΤΑΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Σουλτάνα Τσουτσουλάκη): Ρακοπούλου, Κωτσοπούλου, Ρόμπε, Κατσουπάκη 1, Φυλάκη, Παρασκευοπούλου, Βαφειάδου, Φωκά, Τσιτλακίδου 4, Γκάτσιου 4 , Ριστόφσκα 6, Γεωργιάδου, Τριπκόφσκα 3, Παραστατίδου, Μίτις, Κεβρεκίδου.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Τσικίνας): Νάκο, Κατσικαρώνη, Εμμανουηλίδου, Ντόβα, Παπαδοπούλου 6, Ανθίτση 4, Καραχαρίση 4, Θεοδοσοπούλου, Σπυριδοπούλου, Καλμουκίδου 4, Μπατζαρακούδη 12, Γεωργιάδου, Νούσια, Στεφανίδου, Νοχουσίδου, Πιτούλια.
Διαιτητές: Τέμης, Γιάννου, Δίλεπτα 2/5, Πέναλτι 1/1-2/3, Κόκκινη Ανθίτση 46:18