Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Α΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ. Κοζάνης- Μόνη πρώτη η Αιανή- Πρεμιέρα στην Β΄ Κατηγορία

Α΄ Κατηγορία Ε.Π.Σ. Κοζάνης- Μόνη πρώτη η Αιανή- Πρεμιέρα στην Β΄ Κατηγορία

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
subscribe!

Ο Τιτάν Σερβίων έχασε πέναλτι στην Άρδασσα (απέκρουσε ο Περπερίδης που αποτελεί τη τελευταία μεταγραφή των γηπεδούχων) έμεινε στο 0-0 και έτσι η Αιανή που πέρασε από τον Κρόκο έμεινε μόνη πρώτη (διαβάστε εδώ).

Στην Πτολεμαΐδα ο Εορδαϊκός έχασε τα άχαστα αλλά τελικά δεν το πλήρωσε απέναντι στο Βόιο (διαβάστε εδώ) ενώ στη Σιάτιστα η τοπική ομάδα στο γειτονικό ντέρμπι νίκησε τη Γαλατινή (διαβάστε εδώ).

Στην Κοζάνη η Α.Ε.Κ. νίκησε το Καρυοχώρι (διαβάστε εδώ)ενώ στο γήπεδο του Ατρομήτου ο Μακεδονικός Κοζάνης έφυγε με το διπλό (διαβάστε εδώ).

Στο Βελβεντό πολύτιμο νίκη της τοπικής ομάδας επί των Πύργων ενώ στα Κοίλα η τοπική ομάδα δεν είχε πρόβλημα απέναντι στη Χαραυγή

Τα αποτελέσματα:

Α.Ο. Κρόκου Αλιάκμων Αιανής 0 5
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Τιτάν Σερβίων 0 0
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Μακεδονικός Κοζάνης 0 2
Π.Α.Ο. Κοίλων Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 5 0
Μακεδονικός Σιάτιστας Γαλατινή 4 0
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2 1
Α.Ε. Κοζάνης Βέρμιο Καρυοχωρίου 2 1
Βελβεντό Δόξα Βερμίου Πύργων 2 1

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική (10/11 Οκτ.):

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Α.Ο. Κρόκου    
Αλιάκμων Αιανής Ατρόμητος Πτολεμαΐδας    
Τιτάν Σερβίων Π.Α.Ο. Κοίλων    
Μακεδονικός Κοζάνης Μακεδονικός Σιάτιστας 10   Οκτ.
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής Φ.Σ. Εορδαϊκός 10   Οκτ.
Γαλατινή Α.Ε. Κοζάνης    
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Δόξα Βερμίου Πύργων 10   Οκτ.
Βέρμιο Καρυοχωρίου Βελβεντό 10   Οκτ.

Πρεμιέρα στην Β΄ Κατηγορία

Σε 2 ομίλους των 9 ομάδων θα γίνει φέτος το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας και τα αποτελέσματα  της πρεμιέρας ήταν τα  παρακάτω:

Α΄ Όμιλος

Α.Σ. Ιωνικός Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου- Σπάρτου 0 4
Αγία Παρασκευή Ακρίτες Κοζάνης 2 2
Αναγέννηση Αργίλου Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 4 0
Α.Ε. Άνω Κώμης Ερμής Πλατανορεύμματος 2 3
Αναγέννηση Λιβαδερού  Ρεπό    

Η επόμενη αγωνιστική:

Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Αγία Παρασκευή    
Αναγέννηση Λιβαδερού Α.Σ.Ιωνικός 10   Οκτ.
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Ερμής Πλατανορεύμματος    
Ακρίτες Κοζάνης Α.Ε. Άνω Κώμης    
Αναγέννηση Αργίλου  Ρεπό    

            Β΄ Όμιλος

ΣΚΟΡ
Βυζαντινός Αετός Ηρακλής Δρεπάνου  2
Δάφνη Πολυμύλου Α.Ε. Περδίκκα 3 3
Α.Ε. Κ. Καλαμιάς Απόλλων Ακρινής δ.  δ. 
Εθνικός Βατερού Κοζάνη 2004 7
Αναγέννηση Εράτυρας  Ρεπό    

Η επόμενη αγωνιστική:

Ηρακλής Δρεπάνου Δάφνη Πολυμύλου    
Αναγέννηση Εράτυρας Βυζαντινός Αετός    
Απόλλων Ακρινής Κοζάνη 2004    
Α.Ε. Περδίκκα Εθνικός Βατερού 11  Οκτ. 
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  Ρεπό    

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
sidiros
x

Check Also

Οργισμένη ανακοίνωση από το Σωματείο καταστημάτων Εστίασης Κοζάνης: «εξαπατηθήκαμε για άλλη μία φορά από τον Περιφερειάρχη που δεσμεύτηκε ότι το πρόγραμμα Covid 19 θα ενισχυθεί με άλλα 60εκατ. Δεν μπορούμε και δεν αντέχουμε άλλες υποσχέσεις- Ή μαζί μας ή απέναντι»

Κοινοποίησε το.... Facebook Twitter Print email Δελτίο τύπου από το ΔΣ και τα μέλη του συλλόγου εστίασης Κοζάνης Ερμής ομόφωνα: ...