Αρχική > Slider > Το αγωνιστικό πρόγραμμα σε Ε.Π.Σ. Κοζάνης και Ε.Π.Σ. Φλώρινας

Το αγωνιστικό πρόγραμμα σε Ε.Π.Σ. Κοζάνης και Ε.Π.Σ. Φλώρινας

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Για το 5 στα 5 η Κοζάνη

Με την 5η αγωνιστική συνεχίζεται η Α΄ Κατηγορία στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης και η πρωτοπόρος Κοζάνη θέλει να διατηρήσει το απόλυτο υποδεχόμενη την Ακαδημία Βοίου.

Ο Εορδαϊκός μια βδομάδα πριν το μεταξύ τους ντέρμπι θέλει να διατηρηθεί στο -2 αγωνιζόμενος στο Βατερό ενώ η ΑΕΚ που είναι και αυτή στη 2η θέση θα παίξει εκτός με τον Ηρακλή.

Το πρόγραμμα:

Εθνικός ΒατερούΕορδαϊκός  
Μακεδονικός ΣιάτισταςΑλιάκμων Αιανής20 Οκτ.
ΚοζάνηΑκαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  
Ηρακλής ΠτολεμαΐδαςΑ.Ε. Κοζάνης  
Βέρμιο ΚαρυοχωρίουΓαλατινή20 Οκτ.
Μέγ. Αλέξ. ΧαραυγήςΜακεδονικός  Κοζάνης  
Π.Α.Ο. ΚοίλωνΤιτάν Σερβίων20 Οκτ.

 

Η βαθμολογία

Α/ΑΟ Μ Α Δ Ε ΣΓκολΒ
1Κοζάνη16312
2Εορδαϊκός8010
3Α.Ε. Κοζάνης5110
4Μακεδονικός Σιάτιστας527
5Αλιάκμων Αιανής757
6Μακεδονικός  Κοζάνης647
7Εθνικός Βατερού546
8Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής476
9Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου454
10Βέρμιο Καρυοχωρίου363
11Τιτάν Σερβίων2103
12Γαλατινή472
13Π.Α.Ο. Κοίλων271
14Ηρακλής Πτολεμαΐδας3131

 

Β΄ Κατηγορία

Στην Β΄ Κατηγορία και το πρώτο όμιλο επικίνδυνη έξοδο έχει ο Κρόκος στην έδρα του Μεταξά ενώ εκτός θα παίξει και η 2η  Άνω Κώμη στην έδρα της Αγίας Παρασκευής.

Στο 2ο όμιλο πολύ δύσκολη έξοδο έχει το Δρέπανο στην έδρα του Περδίκα ενώ η Κοζάνη 2004 θα υποδεχτεί τους Ακρίτες.

Ο Ατρόμητος ότι και να γίνει θα είναι και πάλι πρώτος αφού θα πάρει χωρίς κόπο τους 3 βαθμούς μιας και ήταν να παίξει με τα Κομνηνά.

Το πρόγραμμα:

Α΄ Όμιλος

Πρόοδος ΜεταξάΑ.Ο. Κρόκου  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΑστραπή Κλείτου  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΑ.Σ.Βελβεντό19 Οκτ.
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Αναγέννηση ΑργίλουΕρμής Πλατανορέυματος19 Οκτ.
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής Ρεπό  

 

Η βαθμολογία

Α/ΑΟ Μ Α Δ Ε ΣΓκολΒ
1Α.Ο. Κρόκου1609
2Α.Ε. Άνω Κώμης1547
3Α.Σ.Βελβεντό616
4Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου956
5Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης966
6Πρόοδος Μεταξά633
7Αστραπή Κλείτου663
8ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής8113
9Αναγέννηση Λιβαδερού363
10Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής3143
11Ερμής Πλατανορέυματος451
12Αναγέννηση Αργίλου090
13Κένταυρος Πρωτοχωρίου318-1

 

Έχουν κάνει τα ρεπό τους Αναγέννηση Λιβαδερού, Πρόοδος Μεταξά και Βελβεντό 

Παιχνίδι λιγότερο Κλείτος και Πλατανόρευμα

 

Β΄ Όμιλος

Δόξα ΜικροκάστρουΑναγέννηση Εράτυρας  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς20 Οκτ.
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΔάφνη Πολυμύλου  
Πρόοδος ΚομνηνώνΑτρόμητος Πτολεμαΐδας0 3 α.α.
Α.Ε. ΠερδίκαΗρακλής Δρεπάνου  
Κοζάνη 2004Ακρίτες Κοζάνης20 Οκτ.
Βυζαντινός Αετός Ρεπό  

 

Η βαθμολογία

Α/ΑΟ Μ Α Δ Ε ΣΓκολΒ
1Ηρακλής Δρεπάνου1029
2Ατρόμητος Πτολεμαΐδας919
3Κοζάνη 20041039
4Α.Ε.Κ. Καλαμιάς927
5Δόξα Βερμίου Πύργων1136
6Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας916
7Α.Ε. Περδίκα344
8Αναγέννηση Εράτυρας5103
9Δάφνη Πολυμύλου250
10Βυζαντινός Αετός2100
11Πρόοδος Κομνηνών090
12Δόξα Μικροκάστρου2120
13Ακρίτες Κοζάνης1110

 

Τα Κομνηνά μετά από  3 μηδενισμούς αποβάλλονται από το πρωτάθλημα.

 

 

Ε.Π.Σ. Φλώρινας

Α΄ Κατηγορία

Μελιτέας ΜελίτηςΑκρίτας Αχλάδας  
Ιτιά ΙτέαςΜέγας Αλέξανδρος Φλώρινας  
Αίας ΑμμοχωρίουΕρμής Αμυνταίου  
Μέγ. Αλέξ. ΠεράσματοςΆρης Λόφων  
Ελλάς Άνω ΚαλλινίκηςΘύελλα Φιλώτα  
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Ρεπό  

 

Η βαθμολογία

Α/ΑΟ Μ Α Δ Ε ΣΓκολΒ
1Ελλάς Άνω Καλλινίκης1159
2Μελιτέας Μελίτης959
3Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα759
4Μέγ. Αλέξ. Περάσματος989
5Ιτιά Ιτέας768
6Ερμής Αμυνταίου767
7Θύελλα Φιλώτα547
8Ακρίτας Αχλάδας997
9Άρης Λόφων484
10Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας6113
11Αίας Αμμοχωρίου5120

 

Έχουν κάνει το ρεπό τους Καλλινίκη, Αμμοχώρι, Μελίτη, Ερμής Αμυνταίου, Θύελλα Φιλώτα

 

Β΄  Κατηγορία

Βίτσι ΔροσοπηγήςΜέγας Αλέξανδρος Αετού  
Μέγας Αλέξανδρος ΠελαργούΑτρόμητος Φλώρινας  
Εύξεινος Λέσχη ΦλώριναςΑτρόμητος Κάτω Κλεινών  
Παύλος Μελάς ΦλάμπουρουΤροπαιούχος Τροπαιούχου  
Δάφνη ΛεβαίαςΔιαγόρας Βαρικού  
ΠΑΣ Πρέσπας Ρεπό  

 

Η βαθμολογία

Α/ΑΟ Μ Α Δ Ε ΣΓκολΒ
1Δάφνη Λεβαίας10112
2Μέγας Αλέξανδρος Αετού23610
3Ατρόμητος Κάτω Κλεινών1239
4Τροπαιούχος Τροπαιούχου1479
5Διαγόρας Βαρικού1096
6Ατρόμητος Φλώρινας14156
7Βίτσι Δροσοπηγής10136
8Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού7126
9ΠΑΣ Πρέσπας11216
10Εύξεινος Λέσχη Φλώρινας391
11Παύλος Μελάς Φλάμπουρου3210

 

Έχουν κάνει το ρεπό τους Λεβαία, Εύξεινος Λέσχη, Βίτσι Δροσοπηγής, Ατρόμητος Κάτω Κλεινών,  Διαγόρας Βαρικού

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.