Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Ποδόσφαιρο Ε.Π.Σ. Κοζάνης – Ξανά στα γήπεδα οι ομάδες

Ποδόσφαιρο Ε.Π.Σ. Κοζάνης – Ξανά στα γήπεδα οι ομάδες

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Α΄ Κατηγορία- Επικίνδυνη έξοδος για την Κοζάνη

Εκτός έδρας με το Βέρμιο Καρυοχωρίου αγωνίζεται αυτή την αγωνιστική η Κοζάνη σε ένα παιχνίδι που μπορεί να φαίνεται εύκολο λόγω της θέσης του Καρυοχωρίου αλλά κανείς δεν μπορεί να υποτιμάει μια ομάδα που παλεύει για την παραμονή της.

 

Το πρόγραμμα:

Εθνικός Βατερού Ηρακλής Πτολεμαΐδας    
Βέρμιο Καρυοχωρίου Κοζάνη 7  Μαρτ.
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Μακεδονικός Σιάτιστας 7  Μαρτ.
Π.Α.Ο. Κοίλων Εορδαϊκός    
Τιτάν Σερβίων Αλιάκμων Αιανής    
Μακεδονικός  Κοζάνης Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 7  Μαρτ.
Γαλατινή Α.Ε. Κοζάνης    

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Κοζάνη 64 12 55
2 Μακεδονικός  Κοζάνης 36 13 49
3 Αλιάκμων Αιανής 45 16 42
4 Εορδαϊκός 43 17 40
5 Α.Ε. Κοζάνης 25 20 31
6 Μακεδονικός Σιάτιστας 26 24 31
7 Εθνικός Βατερού 25 27 29
8 Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 32 30 24
9 Γαλατινή 26 36 19
10 Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 17 35 19
11 Τιτάν Σερβίων 15 40 15
12 Π.Α.Ο. Κοίλων 22 44 12
13 Ηρακλής Πτολεμαΐδας 23 55 11
14 Βέρμιο Καρυοχωρίου 14 44 10

 

Β΄ Κατηγορία –Ντέρμπι κορυφής στους Πύργους

Το παιχνίδι ανάμεσα στους Πύργους και τον Περδίκα ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Β΄ Κατηγορίας και στους 2 ομίλους με τους φιλοξενούμενους να παίζουν ίσως το τελευταίο τους χαρτί για την άνοδο.

 

Το πρόγραμμα: 

Α΄ Όμιλος

Α.Ε. Άνω Κώμης Α.Ο. Κρόκου    
Α.Σ. Βελβεντό Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 7 Μαρτ.
Αστραπή Κλείτου Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου    
Πρόοδος Μεταξά Ερμής Πλατανορέυματος    
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Αναγέννηση Αργίλου    
Αναγέννηση Λιβαδερού Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης    
 Ρεπό ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής    

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Α.Ο. Κρόκου 53 2 48
2 Α.Σ. Βελβεντό 52 14 46
3 Α.Ε. Άνω Κώμης 50 19 37
4 Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 44 21 33
5 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 38 33 31
6 Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 32 27 28
7 Αστραπή Κλείτου 50 39 25
8 Αναγέννηση Λιβαδερού 30 31 22
9 Ερμής Πλατανορέυματος 38 35 21
10 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 19 45 16
11 Πρόοδος Μεταξά 25 38 12
12 Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 13 75 8
13 Αναγέννηση Αργίλου 6 71 0

 

Το Πρωτοχώρι ξεκίνησε με -1 βαθμό

Η Αναγέννηση Αργίλου έχει 2 μηδενισμούς

Ολοκλήρωσαν τα ρεπό τους: Αναγέννηση Λιβαδερού, Πρόοδος Μεταξά, Βελβεντό,  Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής, Ερμής Πλατανορεύματος, Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης

 

 

Β΄ Όμιλος

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Αναγέννηση Εράτυρας    
Δάφνη Πολυμύλου Βυζαντινός Αετός    
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Ηρακλής Δρεπάνου    
Δόξα Μικροκάστρου Ακρίτες Κοζάνης    
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Κοζάνη 2004 8 Μαρτ.
Δόξα Βερμίου Πύργων Α.Ε. Περδίκα    
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Αναγέννηση Εράτυρας    

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ Γκολ Β
1 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 56 12 47
2 Δόξα Βερμίου Πύργων 53 14 45
3 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 54 19 41
4 Α.Ε. Περδίκα 43 15 37
5 Κοζάνη 2004 37 16 34
6 Αναγέννηση Εράτυρας 35 34 30
7 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 37 37 26
8 Ηρακλής Δρεπάνου 25 26 25
9 Βυζαντινός Αετός 23 41 15
10 Ακρίτες Κοζάνης 17 43 12
11 Δόξα Μικροκάστρου 28 70 11
12 Δάφνη Πολυμύλου 18 45 10
13 Πρόοδος Κομνηνών 0 54 -3

 

Ολοκλήρωσαν τα ρεπό τους: Δόξα Βερμίου Πύργων, Δόξα Μικροκάστρου, Δάφνη Πολυμύλου, Βυζαντινός Αετός, Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης. Α.Ε. Περδίκα

 

Τα Κομνηνά αποχώρησαν από το πρωτάθλημα

 

 

 

 

 

 

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team