Παρά τις χαμηλές θερμοκρασίες , αρκετοί ήταν εκείνοι που την Κυριακή 17/12/23 το βράδυ, διασκέδασαν και χόρεψαν σε παραδοσιακούς ρυθμούς , στο πλαίσιο της “Παραδοσιακής και Λαϊκής Βραδιάς” , που διοργάνωσε ο Δήμος Εορδαίας . Ήταν μία ακόμα εκδήλωση , η οποία εντάσσεται στο Εορταστικό Πρόγραμμα της “Νιφάδας” του Δήμου . Από το Μουσικό Σχήμα όπου συμμετείχαν και ντόπιοι καλλιτέχνες, ακούστηκε παραδοσιακή μουσική από τον Πόντο , τη Θράκη, τη Μικρασία κ.ά., ενώ υπήρξε και Λαϊκό πρόγραμμα.
ΚΟΥΛΑ ΠΟΥΛΑΣΙΧΙΔΟΥ
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406860442_1516715639183236_6255356854856299669_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406783096_876179490814515_4052790842981671253_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406746228_1435944460320927_2744886475871560734_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406746228_1435944460320927_2744886475871560734_n-1.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406729832_1125525015139218_1197058640134445568_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406694804_2598706393640658_7107473445443501412_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406682196_280441095004265_8006416731744335683_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/406081059_724605335934073_3352668632471767666_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/385550844_1740497026469434_2036664012987174750_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/412144765_856366756279594_9057444782117209603_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/412152807_856366766279593_550889708632854512_n.jpg)
![](https://e-ptolemeos.gr/wp-content/uploads/2023/12/412198856_856366719612931_2002882545984229532_n.jpg)