Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Κύπελλο Ελλάδας: 28 Ενώσεις έχουν αναδείξει κυπελλούχο- Αύριο Τετάρτη η κλήρωση στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης- Πότε θα γίνει η κλήρωση για τους υπόλοιπους

Κύπελλο Ελλάδας: 28 Ενώσεις έχουν αναδείξει κυπελλούχο- Αύριο Τετάρτη η κλήρωση στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης- Πότε θα γίνει η κλήρωση για τους υπόλοιπους

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Συνεχίζονται οι κληρώσεις στις Ενώσεις για την ανάδειξη των ομάδων που θα τις εκπροσωπήσουν στο Κύπελλο Ελλάδας.

Πλην από τις Αναγέννηση Άρτας και Α.Ο. Διαβολιτσίου που κατέκτησαν στο γήπεδο το κύπελλο σε Άρτα και Μεσσηνία σε όλες τις άλλες Ενώσεις γίνανε ή θα γίνουν κληρώσεις.

Στην Κοζάνη η κλήρωση θα γίνει σήμερα στις 6 το απόγευμα με υποψήφιους κυπελλούχους να είναι ο Μακεδονικός Φούφα και ο Εορδαϊκός

Οι 28 που έχουν αναδειχθεί μέχρι στιγμής είναι οι εξής ενώ βλέπεται πότε θα γίνουν οι κληρώσεις σε άλλες Ενώσεις (Πηγή  Sportsup)

ΕΠΣ Έβρου:  ΑΕ Διδυμοτείχου
ΕΠΣ Θράκης: Πανθρακικός ή Δόξα Γρατινής (4/6)
ΕΠΣ Ξάνθης: Ορφέας Ξάνθης
ΕΠΣ Δράμας: AE Αμπελοκήπων ή Πανδραμαϊκός
ΕΠΣ Καβάλας: Νέστος Χρυσούπολης ή Βύρων Καβάλας (5/6)
ΕΠΣ Σερρών: Δόξα Κάτω Καμήλας ή Ανατολή Σερρών
ΕΠΣ Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς ή Αστέρας Μ.Βρύσης ή ΠΑΟΝΕ Επταλόφου (5/6)

ΕΠΣ Μακεδονίας: Καμπανιακός ή Αγροτικός Αστέρας (3/6)
ΕΠΣ Χαλκιδικής: Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας: Εθνικός Γιαννιτσών ή Αλμωπός Αριδαίας ή Άρης Νησίου ή Ακρίτας Σωσάνδρας
ΕΠΣ Ημαθίας:  Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΕΠΣ Πιερίας:  ΑΕ Καρίτσας

ΕΠΣ Φλώρινας: Ακρίτας Αχλάδας ή Ελλάς Καλλινίκης
ΕΠΣ Καστοριάς: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Φούφα ή Εορδαϊκός (3/6)
ΕΠΣ Γρεβενών: Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης ή Γρεβενά Αεράτα
ΕΠΣ Λάρισας: Αετός Μακρυχωρίου ή Οικονόμος Τσαριτσάνης ή Φαλανιακός ή ΠΟ Ελασσόνας
ΕΠΣ Τρικάλων: ΑΟ Μεγάλων Καλυβίων ή Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας:  ΦΘ Αγχίαλος
ΕΠΣ Καρδίτσας: Ατρόμητος Παλαμά
ΕΠΣ Κέρκυρας: Αστέρας Πετριτή ή Θιναλιακός ή ΟΦ Αγίου Ματθαίου ή Αχιλλέας Νυμφών
ΕΠΣ Ηπείρου: ΑΟ Ανατολής

ΕΠΣ Θεσπρωτίας: Θύαμις Καστρίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας: Αχέρων Καναλακίου ή Τηλυκράτης (2/6)
ΕΠΣ Άρτας: Αναγέννηση Άρτας
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: ΑΕ Μεσολογγίου ή ΠΑΟ Αγρινίου
ΕΠΣ Κεφαλληνίας:  Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ευρυτανίας: Αίολος Καρπενησίου ή ΑΟ Ποταμιάς
ΕΠΣ Φωκίδας:  Αμφισσαϊκός
ΕΠΣ Φθιώτιδας:  Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας:  Ελλήσποντος Ν. Λαμψάκου
ΕΠΣ Βοιωτίας:  ΑΟ Μελισσοχωρίου

ΕΠΣ Αθηνών: Φωστήρας ή Άγιος Ιερόθεος
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής:  Βύζας Μεγάρων
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής: Αστέρας Βάρης
ΕΠΣ Πειραιά: Αμπελακιακός ή ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου:  Ηρακλής Ξυλοκάστρου
ΕΠΣ Αχαΐας:  Ατρόμητος Πατρών
ΕΠΣ Ηλείας: Αίας Γαστούνης ή Δόξα Ν.Μανωλάδας ή ΠΑΟ Βάρδας
ΕΠΣ Ζακύνθου:  ΑΕ Αγίου Λέοντα/Κοιλιωμένου

ΕΠΣ Μεσσηνίας: ΑΟ Διαβολιτσίου
ΕΠΣ Αρκαδίας: ΑΟ Τεγέας ή Παναρκαδικός

ΕΠΣ Λακωνίας: ΠΣ Σπάρτη ή Ήφαιστος Βροντάμα

ΕΠΣ Αργολίδας: Κορωνίδα Κοιλάδας
ΕΠΣ Κυκλάδων:  ΑΟ Σύρου
ΕΠΣ Σάμου: ΑΕ Βαθυλάκκου/Πανσαμιακός,

ΕΠΣ Λέσβου:  Διαγόρας Σαρδών (από Λήμνο)
ΕΠΣ Χίου:  Δάφνη Δαφνώνα
ΕΠΣ Δωδεκανήσων: Άρης Αρχαγγέλου ή ΑΕ Πυλίου ή Διαγόρας Βατίου ή Ηρακλής Μαριτσών ή Απόλλων Καλυβίων ή Δόξα Καρδάμαινας ή ΑΕΡΑ Αφάντου
ΕΠΣ Χανίων: Μινώταυρος Μουρνιών ή Πανακρωτηριακός
ΕΠΣ Ρεθύμνου: Α.Ο.Ν. Αστέρας ή Α.Ο. Επισκοπής ή Τάλως Μελιδονίου
ΕΠΣ Ηρακλείου:  ΠΑΝΟ Μαλλίων

ΕΠΣ Λασιθίου: AO Αγίου Νικολάου ή ΑΕ Νεάπολης

Με πληροφορίες από το Sportsup

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team