Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Παρέμεινε πρώτη η Κοζάνη- Ισοπαλία στο ντέρμπι του Βελβεντού

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Παρέμεινε πρώτη η Κοζάνη- Ισοπαλία στο ντέρμπι του Βελβεντού

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Στη πρώτη θέση της Α΄ Κατηγορίας παρέμεινε η ομάδα της Κοζάνης κερδίζοντας 2-0 στη δύσκολη έδρα του Βατερού πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Στο Καρυοχώρι ο Εορδαϊκός πέρασε άνετα με το εμφατικό 5-1 ενώ στη Χαραυγή η Αιανή πήρε πολύτιμο διπλό και έφτασε και αυτή στους 16 βαθμούς όπως και ο Μακεδονικός Κοζάνης που κέρδισε στο 90 τη Γαλατινή.

Στη Πτολεμαΐδα τη νίκη μέσα από τα χέρια του έχασε ο Ηρακλής που αν και προηγήθηκε με 4-2 δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ του αποτέλεσμα μιας και η Σιάτιστα ισοφάρισε.

Τα αποτελέσματα:

Εθνικός Βατερού Κοζάνη 0 2
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Μακεδονικός Σιάτιστας 4 4
Βέρμιο Καρυοχωρίου Εορδαϊκός 1 5
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Αλιάκμων Αιανής 0 1
Π.Α.Ο. Κοίλων Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1 3
Τιτάν Σερβίων Α.Ε. Κοζάνης  0  0
Μακεδονικός  Κοζάνης Γαλατινή 2 1

 

Η βαθμολογία

 Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Ηρακλής Πτολεμαΐδας Εθνικός Βατερού    
Κοζάνη Βέρμιο Καρυοχωρίου    
Μακεδονικός Σιάτιστας Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής    
Εορδαϊκός Π.Α.Ο. Κοίλων    
Αλιάκμων Αιανής Τιτάν Σερβίων    
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Μακεδονικός  Κοζάνης    
Α.Ε. Κοζάνης Γαλατινή    

 

Β΄ Κατηγορία- Ισόπαλο το ντέρμπι στο Βελβεντό- Ντόρτια για Άρδασσα

Ντέρμπι  και στους 2 ομίλους είχε το πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας με Κρόκο και Κοζάνη 2004 να παραμένουν στη 1η θέση.

Πιο συγκεκριμένα στο 1ο όμιλο Βελβεντό και Κρόκος αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα , ένα αποτέλεσμα που ευνόησε την Άνω Κώμη που έπιασε το πρώτο στη 2η θέση ενώ στο 2ο η Άρδασσα κέρδισε πολύ άνετα το Δρέπανο με 4-0

 

Τα αποτελέσματα :

Α΄ Όμιλος

Α.Σ.Βελβεντό Α.Ο. Κρόκου 0 0
Αστραπή Κλείτου Α.Ε. Άνω Κώμης 1 4
Πρόοδος Μεταξά Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  0  0
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 1 3
Αναγέννηση Λιβαδερού Ερμής Πλατανορέυματος 2 2
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Αναγέννηση Αργίλου  3 0 α.α.
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης  Ρεπό    

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου Α.Ε. Άνω Κώμης    
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής Α.Σ.Βελβεντό    
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Αστραπή Κλείτου    
Ερμής Πλατανορέυματος Πρόοδος Μεταξά    
Αναγέννηση Αργίλου Κένταυρος Πρωτοχωρίου    
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης Αναγέννηση Λιβαδερού    
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  Ρεπό    

 

Β΄ Όμιλος

Δάφνη Πολυμύλου Αναγέννηση Εράτυρας 1 4
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  1 1
Δόξα Μικροκάστρου Βυζαντινός Αετός 4 2
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Ηρακλής Δρεπάνου 4 0
Δόξα Βερμίου Πύργων Ακρίτες Κοζάνης 2 1
Πρόοδος Κομνηνών Κοζάνη 2004 0 3
Α.Ε. Περδίκα  Ρεπό    

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Αναγέννηση Εράτυρας Ατρόμητος Πτολεμαΐδας    
Βυζαντινός Αετός Δάφνη Πολυμύλου    
Ηρακλής Δρεπάνου Α.Ε.Κ. Καλαμιάς    
Ακρίτες Κοζάνης Δόξα Μικροκάστρου    
Κοζάνη 2004 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας    
Α.Ε. Περδίκα Δόξα Βερμίου Πύργων    

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.