Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Α΄ Κατηγορία- Εύκολο πέρασμα για Κοζάνη απο το Καρυοχώρι-Νίκη ανάσα για τα Σέρβια

Εθνικός Βατερού Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2 0
Βέρμιο Καρυοχωρίου Κοζάνη 0 6
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Μακεδονικός Σιάτιστας 1 2
Π.Α.Ο. Κοίλων Εορδαϊκός 2 2
Τιτάν Σερβίων Αλιάκμων Αιανής 2 1
Μακεδονικός  Κοζάνης Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου 3 1
Γαλατινή Α.Ε. Κοζάνης 2 2

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική:

Βέρμιο Καρυοχωρίου Εθνικός Βατερού    
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής    
Κοζάνη Π.Α.Ο. Κοίλων    
Μακεδονικός Σιάτιστας Τιτάν Σερβίων    
Εορδαϊκός Μακεδονικός  Κοζάνης    
Αλιάκμων Αιανής Γαλατινή 15  Μαρτ.
Α.Ε. Κοζάνης Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοίου    

Β΄ Κατηγορία –Περίπατος του Περδίκα στο ντέρμπι- Γκέλα για τον Κρόκο

 Το Βελβεντό κερδίζοντας την Λευκοπηγή με 6-1 έπιασε στην κορυφή το Κρόκο που σκόνταψε στην Άνω Κώμη.

Στον 2ο όμιλο η Άρδασσα κέρδισε την Κοζάνη 2004 και εκμεταλλεύτηκε την ήττα των Πύργων από τον Περδίκα στο ντέρμπι.

 

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Όμιλος

Α.Ε. Άνω Κώμης Α.Ο. Κρόκου 0 0
Α.Σ. Βελβεντό Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 6 1
Αστραπή Κλείτου Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 2 1
Πρόοδος Μεταξά Ερμής Πλατανορέυματος 1 2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Αναγέννηση Αργίλου 2 1
Αναγέννηση Λιβαδερού Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 2 2
 Ρεπό ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική:

Α.Ο. Κρόκου Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 14 Μαρτ.
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Α.Ε. Άνω Κώμης    
Ερμής Πλατανορέυματος Α.Σ. Βελβεντό    
Αναγέννηση Αργίλου Αστραπή Κλείτου    
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης Πρόοδος Μεταξά    
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Αναγέννηση Λιβαδερού    
 Ρεπό Κένταυρος Πρωτοχωρίου    

Β΄ Όμιλος

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Αναγέννηση Εράτυρας 4 1
Δάφνη Πολυμύλου Βυζαντινός Αετός 2 3
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Ηρακλής Δρεπάνου 2 0
Δόξα Μικροκάστρου Ακρίτες Κοζάνης 3 1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Κοζάνη 2004 2 0
Δόξα Βερμίου Πύργων Α.Ε. Περδίκα 0 4
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Αναγέννηση Εράτυρας 4 1

 

Η βαθμολογία

 Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Αναγέννηση Εράτυρας Βυζαντινός Αετός    
Ηρακλής Δρεπάνου Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 14 Μαρτ.
Ακρίτες Κοζάνης Δάφνη Πολυμύλου    
Κοζάνη 2004 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς    
Α.Ε. Περδίκα Δόξα Μικροκάστρου  14  Μαρτ.
Πρόοδος Κομνηνών Δόξα Βερμίου Πύργων  0 3 α.α.
 Ρεπό Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.