Email this to someone
email
Print this page
Print

Αν και έπαιξε χωρίς τον Ατσίμοβιτς που αναγκάστηκε να πάει στη πατρίδα του λόγω οικογενειακού προβλήματος ο Αρίωνας το πάλεψε στη Κέρκυρα απέναντι στο πανίσχυρο Φαίακα, χάνοντας στις λεπτομέρειες με 25-22.

Ο Αρίωνας μέχρι το 25ο ήταν κοντά στο σκορ αλλά στο τελευταίο 5λεπτο δέχθηκε 3 γκολ χωρίς να σημειώσει κάποιο και το ημίχρονο έληξε 15-9.

Στην επανάληψη ο Αρίωνας μετά το 35ο άρχισε να πλησιάζει στο σκορ και στο 50ο μείωσε σε 21-20 αλλά μέχρι εκεί.

Γρήγορα οι γηπεδούχοι έκαναν το 23-20 και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.

Τα πεντάλεπτα: 02-01,04-03,07-05,09-07,12-09,15-09 (Ημ.),

17-12,19-15,20 -18,21-20,23-20,25-22 (Τελ.)

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Σοφία Κακαρούγκα): Πάλλας, Κόντης 3, Σουλάνης, Κατσαρός 4, Ριγανάς 5, Κορακιανίτης 4, Νάστος 2, Δάσκαλος 3, Κατσακιώρης, Βάγιας 1, Γκόγκας, Δόϊκας, Κουλούρης, Παγωνίδης, Δέλλης 3, Μπαρούμας.
ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Δημήτρης Πασιαλής): Κατωτοικίδης, Παναγιωτίδης 4, Αβραμίδης 3, Κόλλιας, Ασιάνος, Νικολαΐδης 6, Τσαναξίδης 1, Παρπουλάς 3, Μουλάκης 2, Παπαχρήστου, Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης 3.
Διαιτητές: Δελόγλου-Θεοδοσίου, Δίλεπτα: 5-6, Πέναλτι: 1/2-2/2

Πλέον η ομάδα της Πτολεμαΐδας στρέφει τη προσοχή της στο παιχνίδι του Σαββάτου με τους Κύκλωπες στην έδρα του εκεί όπου η νίκη είναι μονόδρομος.