Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Μπάσκετ: Προκριματικά Πανελληνίων Πρωταθλημάτων – Ήττα για τους Διόσκορους στους παίδες – Νίκη για τον Απόλλωνα στις κορασίδες

Μπάσκετ: Προκριματικά Πανελληνίων Πρωταθλημάτων – Ήττα για τους Διόσκορους στους παίδες – Νίκη για τον Απόλλωνα στις κορασίδες

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Ξεκίνησαν χθες τα προκριματικά των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Μπάσκετ Παίδων και Κορασίδων που γίνονται στην Θεσσαλονίκη.

Στους παίδες οι Διόσκουροι μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι έχασαν από τον Κεραυνό Λάρισας με 73-69.

Δεκάλεπτα: 18-19, 38-35 (ημ) , 52-49, 73-69 (τελ.)

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Κωνής

Κεραυνός Λάρισας : Τσαλαβάρας 3, Ντάμπουρας 2, Αλέξης 4, Κίτσιος 2, Γιάκουρας 12(2), Γκουντόπουλος, Στραβοκώστας, Μπόρσης 21(2), Αργυρούλης 5, Σδούγκας 4, Μαννής 2, Πανάγος 18(3).

Διόσκουροι Κοζάνης : Κοβλακάς 3, Βελώνης, Τασόπουλος, Αλβανός 4, Παπαγιάννης 12(3), Βλάχος, Βασιλειάδης 25(1), Βατζήκας, Αγορίτσας16(4), Μπούρος, Ξανθόπουλος 9.

Τα  αποτελέσματα της 1ης Αγωνιστικής (Α” Όμιλος):

Κεραυνός Λάρισας – Διόσκουροι Κοζάνης 73-69

Πανσερραϊκός – Πιερικός Αρχέλαος 64-50

ΣΚ Ιωάννινα – ΚΑΟ Χαλκιδικής 53-49

Σήμερα παίζουν :

Διόσκουροι Κοζάνης – ΣΚ Ιωάννινα (16:30)

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 – Πανσερραϊκός (18:30)

Πιερικός Αρχέλαος – Κεραυνός (20:30)

Εντυπωσιακός στην πρεμιέρα ο Απόλλων

Στις Κορασίδες ο Απόλλων δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ιερισσό τον οποίο και κέρδισαν με 97-49

Δεκάλεπτα: 13-30, 30-49 (ημ.), 36-73, 49-97 (τελ.)

Διαιτητές: Καντερές-Τζαγκατζής

Ιερισσός : Ισάκις, Πασχαλά 20, Παναγιωτίδου 2, Μιλκούδη, Γεράκη 2, Γκατζιώνη 16, Τσουκαλά 4, Πούλιου, Καμπάνη 5, Συκιώτη.

Απόλλων Πτολεμαϊδας : Χωλοπούλου 7, Δίπλαρη 6 , Πασιαλή 4, Σαρβάνη 14, Δήμου 18, Ζησοπούλου 2, Βλαδίκα 10, Αμανατίδου 8, Βασιλείου 14, Μάρκου 14. 

Τα  αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Α” Όμιλος): 

Ιερισσός – Απόλλων Πτολεμαΐδας 49-97

Νίκη Λευκάδας-ΕΚ Καβάλας 25-55

Πιερικός Αρχέλαος-Σπάρτακος Λάρισας 66-68

Η επόμενη αγωνιστική (Α” Όμιλος | 2η Αγωνιστική | 14-07-2020)

Σπάρτακος Λάρ. – Ιερισσός 99 (16:00)

Απόλλων Πτολεμαΐδας – Νίκη Λευκάδας (18:30)

ΕΚ Καβάλας – Πιερικός Αρχέλαος (20:30)

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team