Αρχική > Αθλητικά > Football League: Βαριά ήττα για την ΑΕΠ στην Καβάλα με 5-1

Football League: Βαριά ήττα για την ΑΕΠ στην Καβάλα με 5-1

Print
Email this to someone
email

subscribe!

Δεχόμενη 2 γκολ στο πρώτο τέταρτο η ΑΕΠ δεν μπόρεσε να κάνει κάτι καλό στην Καβάλα χάνοντας τελικά από την γηπεδούχο ομάδα με 5-1

Το πρώτο ημίχρονο ήταν «εφιάλτης» για την ΑΕΠ αφού κάθε επίθεση των γηπεδούχων μύριζε γκολ οι οποίοι σταμάτησαν στα 4.

Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με την ΑΕΠ να παίρνει τον έλεγχο του αγώνα και να καταφέρνει μάλιστα να σκοράρει κιόλας.

Σίγουρα ήταν από τα παιχνίδια που δεν περίμενε τίποτα η ομάδα της Κοζάνης που έπαιζε και με ελλείψεις και πλέον στρέφει την προσοχή της στο παιχνίδι με τον Πιερικό/

Φάσεις-γκολ

Στο 11ο λεπτό ο Γαβριηλίδη μετά από πάσα του Κολά και στο 15ο ο Ορφανίδης με εκτέλεση φάουλ έκαναν πολύ γρήγορα το 2-0 με την ΑΕΠ να δείχνει αιφνιδιασμένη.

Στο 26ο εκτέλεση κόρνερ του Λι κεφαλιά του Shea κόντραρε στα σώματα και η μπάλα πέρασε πάλι κόρνερ.

Στο 28ο σε μια αναμπουμπούλα μέσα στη περιοχή της ΑΕΠ ο Κολάς με ένα αδύναμο σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Ψαρρά και 3-0.

Στο 41ο ο Κόκκορης μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Ορφανίδη με πλασέ έκανε το 4-0.

Στο 58ο η ΑΕΠ μείωσε όταν μετά από κόρνερ ο Κοτταρίδης έπιασε τη κεφαλιά και ο Βοριαζίδης από κοντά μείωσε.

Στο 81ο πλασέ του Αδαμάκη έδιωξαν τη τελευταία στιγμή οι αμυντικοί.

Τρία λεπτά μετά ο Μελισσόπουλος μπήκε στη περιοχή έδωσε στον Κολά που σε κενή εστία έγραψε το 5-1.

Στο 87ο σουτ του Αδαμάκη από πολύ καλή θέση πέρασε ελάχιστα έξω.

Καβάλα : Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Τενεκές, Στίκας (69ο Παντεκίδης), Γαβριηλίδης (51ο Γεωργακόπουλος), Κόκκορης (51ο Μελισσόπουλος) , Κολλάς , Ορφανίδης (57ο Θωμαίδης), Αδαμάκης, Γιαλαμούδης (69ο Κολαράς), Κέρθι.

ΑΕΠ Κοζάνης : Ψαρράς, Τρομπούκης, Κοτταρίδης (58ο Τσιάρας), Καραγιαννίδης, Ντούκα, Λι (77ο Μ. Βοριαζίδης) , Τσικόπουλος (7

Τα αποτελέσματα:

ΝΠΣ Βέροια – Θεσπρωτός 3-1 (9′-68′ Πόζογλου, 24′ Λουκίνας / 75′ Κοντοές)

Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός 0-1 (54′ Πάρντο)

Πιερικός – ΠΟ Τρίγλιας 2-0 (49′ Κυβελίδης, 51′ Παπαδόπουλος)

Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου 4-1 (43′ Μάνιος, 57′-66′ Λουσέρ, 90+” / 41′ Καλογέρης πεν)

Καβάλα – ΑΕΠ Κοζάνης 5-1 (10′ Γαβριηλίδης, 15′ Ορφανίδης, 28′ Κολλάς, 39′ Κόκκορης, 83′ / 58′ Βοριαζίδης)

Πηγή σκόρερ: sportsup.gr