Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Πήραν τα ντέρμπι ΑΕΚ και Κομνηνά

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Πήραν τα ντέρμπι ΑΕΚ και Κομνηνά

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στη κορυφή της Α΄ Κατηγορίας αφού Σιάτιστα και Κοζάνη προχώρησαν με νίκες.

Στη Β΄ Κατηγορία σταθερά πρώτο το Πρωτοχώρι στο 1ο όμιλο ενώ στο 2ο τα Κομνηνά έθεσαν μάλλον οριστικά εκτός παιχνιδιού τα Καρυοχώρι (το νίκησε εκτός 2-1) και η Καλαμιά το Περδίκα (2-2 με τους φιλοξενούμενους να κάνουν στο 90 και 91 το 2-0 2-2!!!)

 

Εδώ πρέπει να αναφέρουμε ότι στο γήπεδο της Καρυδίτσας παραλίγο να έχουμε μια τραγωδία όταν είχαμε ανακοπή παίκτης της Καρυδίτσας αλλά χάρη στο γιατρό του  αγώνα Τάσου Θεοδωρίδη και του προπονητή του Κρόκου Γιάννη Τσιρέκα ο νεαρός παίκτης επανήλθε και όλα πάνε καλά.

Τους αξίζουν πολλά μπράβο και περαστικά στο νεαρό παίκτη,

Χαρακτηριστική η ανάρτηση του γιατρού Τάσου Θεοδωρίδη

 

«Τρία χρόνια τα Σαββατοκύριακα τα αφιερώνω στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο καθώς και στα πιτσιρίκια των πρωταθλημάτων υποδομής.

Τρία χρόνια αχρείαστος ως ιατρός, μόνο για να μην γίνονται επεισόδια βοηθούσε η παρουσία μου στα γήπεδα.

Σήμερα όμως……ξεγελάσαμε το χάρο!

Και ως ιατροδικαστής τον ξέρω καλά……
Περαστικά Χρηστάκο μου….!!!

Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια τον προπονητή του Α.Ο. Κρόκου.
Ευχαριστώ θερμά τους διασώστες του Ε.Κ.Α.Β. Κοζάνης»

 

Τέλος στη Γ΄ ήττα σοκ γνώρισε το Μεσόβουνο από τον Εορδαϊκό ενώ ο Πολύμυλος παρέμεινε πρώτος και με διαφορά.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Κατηγορία (20η Αγωνιστική)

Μακεδονικός Σιάτιστας Εθνικός Βατερού 2 0
Π.Α.Ο. Κοίλων Αλιάκμων Αιανής 4 1
Δόξα Λευκόβρυσης Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1 5
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Α.Σ. Βελβεντό 4 0
Α.Ε. Κοζάνης Μακεδονικός  Κοζάνης 1 0
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Ακρίτες Κοζάνης 1 0
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Τιτάν Σερβίων 0 1
Κοζάνη Γαλατινή 2 0

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Μακεδονικός Σιάτιστας 66 9 53
2. Κοζάνη 49 23 51
3. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 54 18 49
4. Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 40 15 46
5. Μακεδονικός  Κοζάνης 27 21 32
6. Π.Α.Ο. Κοίλων 40 34 31
7. Τιτάν Σερβίων 33 31 30
8. Γαλατινή 27 37 26
9. Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 36 35 25
10. Α.Ε. Κοζάνης 31 34 24
11. Εθνικός Βατερού 37 42 22
12. Ηρακλής Πτολεμαΐδας 20 29 19
13. Α.Σ. Βελβεντό 23 39 19
14. Αλιάκμων Αιανής 20 37 16
15. Ακρίτες Κοζάνης 33 58 16
16. Δόξα Λευκόβρυσης 15 89 1

 

Β΄ Κατηγορία (17η Αγωνιστική)

Α΄ Όμιλος

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Έλατος Ελάτης 0 2
Α.Σ. Καρυδίτσας Α.Ο. Κρόκου 0 2
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Ερμής Πλατανορέυματος 3 3
Απόλλων Αυλών Αίας Μικροβάλτου 6 2
Α.Ε. Άνω Κώμης Αναγέννηση Λιβαδερού 1 1
ΑΕ Κρανιδίων Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1 3
 Ρεπό Πρόοδος Μεταξά    

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 42 17 41
2 Α.Ο. Κρόκου 45 8 37
3 Αναγέννηση Λιβαδερού 22 17 26
4 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 31 25 25
5 Έλατος Ελάτης 26 20 24
6 Ερμής Πλατανορέυματος 29 28 24
7 Α.Ε. Άνω Κώμης 21 13 21
8 Πρόοδος Μεταξά 29 25 21
9 ΑΕ Κρανιδίων 17 20 18
10 Α.Σ. Καρυδίτσας 26 31 18
11 Απόλλων Αυλών 28 49 11
12 Αίας Μικροβάλτου 17 48 9
13 Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 13 45 6

 

Έκαναν το ρεπό τους Πλατανόρευμα, Ελάτη, Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου- Σπάρτου και Μεταξάς

 

Β΄ Όμιλος

Δαναοί Κοζάνης Ερμής Ασβεστόπετρας 2 1
Δόξα Μικροκάστρου Δόξα Βερμίου Πύργων 1 1
Κεραυνός Πετρανών Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2 4
Βέρμιο Καρυοχωρίου Πρόοδος Κομνηνών 1 2
Α.Ε. Περδίκα Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 2 2
Κοζάνη 2004 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1 5
 Ρεπό Ατρόμητος Πτολεμαΐδας    

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Πρόοδος Κομνηνών 34 22 34
2 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 37 22 30
3 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30 17 30
4 Ερμής Ασβεστόπετρας 34 15 29
5 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 44 26 29
6 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 32 23 28
7 Δόξα Βερμίου Πύργων 30 23 24
8 Α.Ε. Περδίκα 34 26 22
9 Βέρμιο Καρυοχωρίου 34 28 22
10 Δαναοί Κοζάνης 23 33 17
11 Κεραυνός Πετρανών 23 41 10
12 Δόξα Μικροκάστρου 17 42 10
13 Κοζάνη 2004 15 69 1

 

Έκαναν το ρεπό τους Άρδασσα, Ασβεστόπετρα, Πετρανά και Ατρόμητος

 

Γ΄ Κατηγορία

Δράσις Τσοτυλίου Αναγέννηση Αργίλου 2 0
Ηρακλής Δρεπάνου Αναγέννηση Εράτυρας 3 2
Δάφνη Πολυμύλου Εθνικός Πτολεμαΐδας 4 1
Αστραπή Κλείτου Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 4 1
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδ. Ποδ. Πτολεμαΐδας 0 2

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Δάφνη Πολυμύλου 20 7 25
2 Δράσις Τσοτυλίου 22 20 19
3 Αστραπή Κλείτου 20 19 18
4 Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 31 27 17
5 Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου 21 17 17
6 Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδ. Ποδ. Πτολεμαΐδας 17 19 15
7 Αναγέννηση Αργίλου 14 20 12
8 Αναγέννηση Εράτυρας 9 13 10
9 Εθνικός Πτολεμαΐδας 15 23 10
10 Ηρακλής Δρεπάνου 28 32 8

 

 

Ο Ηρακλής Δρεπάνου ξεκίνησε με -2 βαθμούς

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.