Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με νίκες συνέχισαν Κοζάνη και Εορδαϊκός-Κρόκος και Άρδασσα «πήραν» τα ντέρμπι

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με νίκες συνέχισαν Κοζάνη και Εορδαϊκός-Κρόκος και Άρδασσα «πήραν» τα ντέρμπι

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Με νίκες συνέχισαν τη πορείας τους στην Α΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ. Κοζάνης τα 2 μεγάλα φαβορί Κοζάνη και Εορδαϊκός. Η πρώτη κέρδισε με 4-0 την ομάδα του Καρυοχωρίου ενώ ο δεύτερος τον ΠΑΟ Κοίλων με 5-2.

Στην 2η θέση της βαθμολογίας παρέμεινε και ο Μακεδονικός Κοζάνης που πέρασε και από την δύσκολη έδρα της Νεάπολης όπως και η Αιανή που κέρδισε εύκολα με 4-0 τα Σέρβια

 

Τα αποτελέσματα

Ηρακλής Πτολεμαΐδας Εθνικός Βατερού 0 0
Κοζάνη Βέρμιο Καρυοχωρίου 4 0
Μακεδονικός Σιάτιστας Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 2 1
Εορδαϊκός Π.Α.Ο. Κοίλων 5 2
Αλιάκμων Αιανής Τιτάν Σερβίων  4 0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Μακεδονικός  Κοζάνης 0 2
Α.Ε. Κοζάνης Γαλατινή 2 0

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Εθνικός Βατερού Βέρμιο Καρυοχωρίου    
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Ηρακλής Πτολεμαΐδας 16  Νοε.
Π.Α.Ο. Κοίλων Κοζάνη    
Τιτάν Σερβίων Μακεδονικός Σιάτιστας    
Μακεδονικός  Κοζάνης Εορδαϊκός 16  Νοε.
Γαλατινή Αλιάκμων Αιανής    
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Α.Ε. Κοζάνης 16  Νοε.

 

 

Β΄ Κατηγορία- Κρόκος και Άρδασσα «πήραν» τα ντέρμπι

Ο Κρόκος και η Άρδασσα ήταν οι μεγάλοι νικητές στα ντέρμπι στους 2 ομίλους της Β΄ Κατηγορίας που έγιναν τη Κυριακή.

Στο Κρόκο η τοπική ομάδα κέρδισε την Άνω Κώμη με 3-0 και παρέμεινε μόνη πρώτη (δεν έχει κάνει ρεπό) ενώ στη 2η θέση είναι το Βελβεντό που έχει κάνει ρεπό και κέρδισε 3-0 στην Λευκοπηγή.

 

Στο 2ο όμιλο η Άρδασσα έσπασε το αήττητο της Κοζάνης 2004 και πέρασε στη πρώτη θέση μαζί τους Πύργους που κέρδισε στο Περδίκα.

 

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Όμιλος

Α.Ο. Κρόκου Α.Ε. Άνω Κώμης 3 0
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής Α.Σ.Βελβεντό 0 3
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Αστραπή Κλείτου 1 3
Ερμής Πλατανορέυματος Πρόοδος Μεταξά 3 0
Αναγέννηση Αργίλου Κένταυρος Πρωτοχωρίου 0 1
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης Αναγέννηση Λιβαδερού 1 1
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  Ρεπό    

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική:

Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής Α.Ο. Κρόκου  16 Νοε.
Α.Ε. Άνω Κώμης Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου    
Α.Σ.Βελβεντό Ερμής Πλατανορέυματος  16 Νοε.
Αστραπή Κλείτου Αναγέννηση Αργίλου    
Πρόοδος Μεταξά Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης    
Αναγέννηση Λιβαδερού ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής    
Κένταυρος Πρωτοχωρίου  Ρεπό    

 

 

Β΄ Όμιλος

Αναγέννηση Εράτυρας Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 4 3
Βυζαντινός Αετός Δάφνη Πολυμύλου 4 0
Ηρακλής Δρεπάνου Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 1 0
Ακρίτες Κοζάνης Δόξα Μικροκάστρου 4 2
Κοζάνη 2004 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1 2
Α.Ε. Περδίκα Δόξα Βερμίου Πύργων 0 1

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική:

Βυζαντινός Αετός Αναγέννηση Εράτυρας    
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Ηρακλής Δρεπάνου    
Δάφνη Πολυμύλου Ακρίτες Κοζάνης    
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Κοζάνη 2004  17 Νοε.
Δόξα Μικροκάστρου Α.Ε. Περδίκα    
Δόξα Βερμίου Πύργων Πρόοδος Κομνηνών    
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  Ρεπό    

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.