Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με νίκες συνέχισαν Κοζάνη και Α.Ε.Π.- Αιανή και Άνω Κώμη πήραν τα ντέρμπι

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Με νίκες συνέχισαν Κοζάνη και Α.Ε.Π.- Αιανή και Άνω Κώμη πήραν τα ντέρμπι

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Δεν έχουν αντίπαλο από ότι φαίνεται Κοζάνη και ΑΕΠ στην Α΄ Κατηγορία και έτσι όπως φαίνεται όλα θα κριθούν στο μεταξύ τους ντέρμπι στην έδρα της πρώτης.

Για την 16η αγωνιστική η Κοζάνη πέρασε από τη δύσκολη έδρα της Χαραυγής και η ΑΕΠ από την έδρα του Μακεδονικού.

Φυσικά στο ποδόσφαιρο όλα γίνονται αλλά μέχρι στιγμής όλα δείχνουν προς αυτή τη κατεύθυνση.

 

Στον Α΄ Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας Αλιάκμων Αιανής και Άνω Κώμη πήραν τα ντέρμπι με το Κλείτος και το Βελβεντού αντίστοιχα και έτσι η πρώτη απέκτησε πάλι διαφορά 3 βαθμών από την δεύτερη θέση..

 

Στον Β΄ Όμιλο ο πρωτοπόρος Εορδαϊκός είχε εύκολο απόγευμα με  το Βυζαντινό Αετό ενώ στο Περδίκα η τοπική ομάδα κέρδισε την Άρδασσα και είναι 2η στο -5 από τη κορυφή.

 

Τέλος ξεκίνησε και ο β΄ γύρος στη Γ΄ εκεί όπου αποσύρθηκε το Μεσόβουνο.

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Κατηγορία

Μακεδονικός  Κοζάνης Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 0 4
Εθνικός Βατερού Γαλατινή 1 1
Π.Α.Ο. Κοίλων Τιτάν Σερβίων 2 0
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0 6
Α.Ε. Κοζάνης Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0 0
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Α.Ο. Κρόκου 2 1
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Κοζάνη 0 1

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Β΄ Κατηγορία

Α΄ Όμιλος

Αλιάκμων Αιανής Αστραπή Κλείτου 3 1
Α.Ε. Άνω Κώμης Α.Σ.Βελβεντό 2 0
Ερμής Πλατανορέυματος Αίας Μικροβάλτου 1 2
Πρόοδος Μεταξά Αναγέννηση Λιβαδερού 2 3
ΑΕ Κρανιδίων ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 0 3 α.α.

 

Η βαθμολογία

 Πατήστε εδώ

Β΄ Όμιλος

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Δαναοί Κοζάνης 4 4
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Ακρίτες Κοζάνης 1 3
Πρόοδος Κομνηνών Δόξα Βερμίου Πύργων 0 1
Α.Ε. Περδίκα Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 1 0
Βέρμιο Καρυοχωρίου Δάφνη Πολυμύλου 4 0
Εορδαϊκός Βυζαντινός Αετός 7 0
 Ρεπό Δόξα Μικροκάστρου    

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

 

Γ΄ Κατηγορία- Πρεμιέρα β΄ γύρου

Αναγέννηση Αργίλου Α.Ε.Κ. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου 0 3
Αναγέννηση Εράτυρας Δράσις Τσοτυλίου 3 1
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου Ηρακλής Δρεπάνου 0 3
Κοζάνη 2004 Μέγας Αλεξ. Λευκοπηγής 1 2

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.