Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.- Ραντεβού το 2020 έδωσαν οι ομάδες

Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.- Ραντεβού το 2020 έδωσαν οι ομάδες

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Με αγώνες της  Β΄ Ανδρών ( 7η Αγων. ΑΣ Δύναμις-Άρης Ατραπού και  ΓΣ Ελίμειας- ΑΣ Ελπίδα Εορδαίας) – Γυναικών– Εφήβων – Παίδων Γ’ ( 9η Αγων. ΓΣΚ Λασσάνης – ΑΣ Άργος και ΑΣ Αναγ. Σερβίων – ΑΣ Καστοριάς) – Κορασίδων συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

 

Επίσης η Επιτροπή Πρωταθλημάτων Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ., ανακοίνωσε ότι

β) το Σαββατοκύριακο 28-29 Δεκεμβρίου 2019 δεν θα διεξαχθούν αγώνες πρωταθλήματος της ΕΝΩΣΗΣ.

γ) το Σαββατοκύριακο 04-05 Ιανουαρίου 2020 θα διεξαχθούν αγώνες: ΝΕΑΝΙΔΩΝ (η 13ηΑγωνιστική) – Παίδων (η τελευταία αγωνιστική της Α’ Φάσης).

δ) Η κλήρωση των έξι σωματείων που θα συμμετέχουν στον όμιλο Παίδων Δ’ στη δεύτερη φάση θα γίνει την Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 16:30 στα γραφεία της ΕΚΑΣΔΥΜ με βάση τα οριζόμενα στο Άρθρο 3 της ΕΙΔΙΚΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΠΑΙΔΩΝ.

Υπενθυμίζουμε ότι η έναρξη της Β’ Φάσης για αυτόν τον όμιλο θα γίνει το Σαββατοκύριακο 18-19 Ιανουαρίου 2020.

Τα σωματεία που θα καταλάβουν τις θέσεις από την 3η θέση και κάτω στους 3 ομίλους θα πρέπει με ηλεκτρονικό μήνυμα να ενημερώσουν την Ένωση για τη συμμετοχή τους στη Β΄ Φάση μέχρι τις 8/1/2020 και ώρα 14:00.

Σε περίπτωση μη ενημέρωσης. δεν θα μπουν στον χωρισμό ομίλων των τριών-τεσσάρων σωματείων για τη δίκη τους Β’ Φάση.

στ) Η συνέχιση των υπολοίπων πρωταθλημάτων, για την Α΄ και Β΄ Ανδρών – Γυναικών – Εφήβων  – Κορασίδων θα γίνει το Σαββατοκύριακο 11-12 Ιανουαρίου 2020.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Β΄ Ανδρών

ΠΑΟ Κοζάνης  Ρεπό
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Αναγέννηση Εράτυρας δ.  δ.
Δύναμις Άρης Ατραπού  74 60
Αναγέννηση  Σερβίων Αίαντας Αμυνταίου δ.  δ.
Γ.Σ. Ελίμειας Ελπίδα Περδίκα  87 55

 

Η Βαθμολογία

Ομάδα Β Αγων Πόντοι
ΑΣ. Δύναμις 12 7 537 434
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 10 5 399 265
Άρης Ατραπού Φλώρινας 10 6 424 357
ΠΑΟ Κοζάνης 8 6 383 366
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 8 5 326 308
Αίαντας Αμυνταίου ΑΠΣ 7 5 317 377
ΑΣ Ελπίδα Εορδαίας 8 7 341 515
ΓΣ Ελίμειας 7 6 380 422
Αναγέννηση Εράτυρας 5 5 291 394

 

Η επόμενη αγωνιστική:

ΠΑΟ Κοζάνης  Ρεπό
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας Αναγέννηση Εράτυρας
Δύναμις Άρης Ατραπού
Αναγέννηση  Σερβίων Αίαντας Αμυνταίου
Γ.Σ. Ελίμειας Ελπίδα Περδίκα

 

Γυναικών

Γ.Σ.Κ. Λασσάνης 71-38 Μέγας Αλέξανδρος
Βελβεντό 0-20 α.α.α Μεσοποταμία
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 54-29 Αίαντας Αμυνταίου
Άργος Ορεστικό 37-91 Απόλλων

 

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-29, 18-50 (ημ.)

30-65, 37-91 (τελ.)
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ  : Μουτζίκη Α. 4, Σιδηροπούλου Ε. , Σαρρή Μ. 4(1), Καραμανίδου Α. , Χαριζοπούλου Ι. 13, Ευαγγελίδου Γ. 15, Νικολαΐδου Ν. 1, Ντεροπούλου Φ., Μουρατίδου Ε. , Κρόη Δ. , Ντεροπούλου Ζ. , Καραμανίδου Σ.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ : Σιδηροπούλου Ε. 9, Παπαγρηγορίου Ξ. 2, Κρανιωτάκη Α. 21 (3), Τρυφωνίδου Μ. 10 (2), Χωλοπούλου Β. 11 (2), Σαρβάνη Α. , Δήμου Κ. 6, Μήγκου Α. 11 (3), Τσουμήτα Β. 7 (1), Αμανατίδου Ε. 6, Κωνσταντινίδου Ε. , Μάρκου Ε. 8

 

Στη Κοζάνη το μεγάλο φαβορί για το πρωτάθλημα Λασσάνης κέρδισε εύκολα το Μέγα Αλέξανδρο με 71-38.

Τα 10λεπτα: 19-11,  38-18 (ημ.)

54-25,  71-38(τεκ.).

 

Λασσάνης (Μήτσιαλος). Κυριατζίδου 13(1), Κοτζαίτση 13(1), Λαβαντσιώτη Δ. 11(1), Αλεξανδρή, Μεντεσίδου 19, Γκοντοβά 5, Λαβαντσιώτη Α. 8, Σιακαβάρα, Καραδαλή, Ζυμπίδου, Πλιάτσιου 2

Μ. Αλέξανδρος (Σαββουδης): Γεράση 6, Κωτούλα, Καραμούζα, Αποστολίδου 5(1), Μπακιρτζόγλου 15, Μπετσάκου, Τρισκελίδου 5, Χριστοφορίδου 2, Χρυσοπούλου, Χουιλίδου, Γετερίδου 5, Τσιανατέλη.

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Απόλλων Πτολ. 4 2 159 75
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 4 2 128 79
ΓΣΚ Λασσάνης 4 2 91 38
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 3 2 70 74
Αίαντας Αμυνταίου 3 2 49 54
Α.Π.Σ. Μεγ. Αλέξανδρος 2 2 76 139
ΑΣ Άργος Ορεστικό 1 2 0 20
ΑΣ Βελβεντού Αποχώρησε

 

Το Άργος Ορεστικό έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική

Γ.Σ.Κ. Λασσάνης * Μέγας Αλέξανδρος
Βελβεντό * Μεσοποταμία
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου * Αίαντας Αμυνταίου
Άργος Ορεστικό * Απόλλων

 

 

Πρωτάθλημα Εφήβων

Α΄ Όμιλος- 8η Αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος  81-67 Αριστοτέλης Φλώρινας
Αναγέννηση Σερβίων  52-77 Αρίων
Ρεπό Καστοριά

 

Στα Σέρβια ο Αρίων μετά το πρώτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερος και έφτασε στην άνετη νίκη με 52-77.  Τα πάντα βέβαια κρίθηκαν στη τελευταία περίοδο όταν ο Αρίων δέχτηκε μόνο 6 πόντους και πέτυχε 24!!!

 

Τα 10λεπτα: 16-15, 30-33 (ημ.)

46-53, 52-77 (τελ.)

 

Αναγέννηση Σερβίων: Σαββίδης 2, Τσιρέκας Ν. 4, Τσιρέκας Θ. 21 (1), Σαλαμπάς 6, Λάσπας 7, Τσιαμπαζης 2, Μπογιατζής. (τους υπόλοιπους πόντους τους πέτυχαν 9 το 8 και 1 το 12. Αν τώρα τους βρείτε στο φ.α. ενημερώστε και μας).

Αρίων: Μπάρμπας 11 (3), Καλαμαράς 3, Παπαδόπουλος 2, Δήμου 12 (2), Ιωαννίδης 7(1), Σανδαλίδης 10, Πέπα 32 (4), Γιαννούλης, Χαϊτίδης

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Α.Π.Σ. Αρίων 13 7 521 368
Α.Π.Σ. Μέγας Αλέξανδρος 13 7 490 435
ΑΣ Καστοριάς 9 6 400 394
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 7 6 309 430
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας 6 6 347 444

 

Η επόμενη αγωνιστική:

 

Αριστοτέλης Φλώρινας Αναγέννηση Σερβίων
Καστοριά Μέγας Αλέξανδρος
Ρεπό Αρίων

 

Β΄ Όμιλος (8η Αγωνιστική)

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 92-82 Ελίμεια
Διόσκουροι 58-44 Πρωτέας Γρεβενών

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Α.Σ. Διόσκουροι 11 6 395 235
Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 11 6 390 282
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 9 6 366 418
ΓΣ Ελίμειας 7 6 317 447
ΓΣΚ Λασσάνης 0 2 0 40

 

Ο Λασσάνης μετά από 2 μηδενισμούς αποκλείεται από το πρωτάθλημα

 

Επόμενη αγωνιστική

Διόσκουροι Κεραυνός Αγ. Γεωργίου
Πρωτέας Γρεβενών Ελίμεια

 

 

Παίδες

Γ΄ Όμιλος (9η Αγωνιστική)

Αναγέννηση Σερβίων  47-70 Καστοριά
Λασσάνης  50-42 Άργος

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Επιθ Αμυν
Φ.Ο. Πρωτέας Γρ. 17 651 371
ΑΣ Καστοριάς 17 690 382
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 14 544 461
ΓΣΚ Λασσάνης 12 421 570
ΑΣ Άργος Ορεστικό 11 377 537
Α.Σ. Φοίνικας Πτολ. 8 292 656

 

Ο Φοίνικας έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική

  Πρωτέας Γρεβενών Αναγέννηση Σερβίων
Άργος  – Φοίνικας Πτολ.
Καστοριά Λασσάνης

 

Κορασίδες

Α΄ Όμιλος- 9η Αγωνιστική

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας  28-56 Άργος
Αναγέννηση Σερβίων  34-91 Απόλλων
ρεπό Ηρακλής Κοζάνης

 

Η βαθμολογία

 

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Απόλλων Πτολ. 16 8 524 245
ΑΣ Άργος Ορεστικό 11 7 354 324
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 9 7 298 410
Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης 8 6 342 365
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 6 5 185 331

 

Η Μεσοποταμία έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη αγωνιστική

 

Ηρακλής Κοζάνης ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας
Άργος Αναγέννηση Σερβίων
ρεπό Απόλλων

 

Β΄ Όμιλος (6η Αγωνιστική)

 

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου  δ.δ. Μέγας Αλέξανδρος
Καστοριά   δ.δ. Αίαντας Αμυνταίου

 

 

 

 

Η βαθμολογία

 

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Α.Π.Σ. Μέγ. Αλέξανδρος 10 5 270 170
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 8 5 241 215
ΑΣ Καστοριάς 7 5 265 251
Αίαντας Αμυνταίου 5 5 156 296

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.