Αρχική > Slider > Μπάσκετ: Η κλήρωση στο πρωτάθλημα εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥΜ.

Μπάσκετ: Η κλήρωση στο πρωτάθλημα εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥΜ.

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page

Σε 2 ομίλους θα γίνει το πρωτάθλημα μπάσκετ εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. με το διαχωρισμό να γίνεται βάσει γεωγραφικών κριτηρίων.

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής και στους 2 ομίλους:

 

Α΄ Όμιλος

1η Αγωνιστική 10η    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας  Ρεπό    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Αριστοτέλης Φλώρινας    
Ηρακλής Κοζάνης Α.Ε. Κοζάνης    
Άργος Ορεστικό Λασσάνης Κοζάνης    
Μεσοποταμία Βελβεντό    
       
2η Αγωνιστική 11η    
Βελβεντό Άργος Ορεστικό    
Λασσάνης Κοζάνης Ηρακλής Κοζάνης    
Α.Ε. Κοζάνης Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Αριστοτέλης Φλώρινας Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
  Μεσοποταμία    
       
3η Αγωνιστική 12η    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Α.Ε. Κοζάνης    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Λασσάνης Κοζάνης    
Ηρακλής Κοζάνης Βελβεντό    
Άργος Ορεστικό Μεσοποταμία    
 Ρεπό Αριστοτέλης Φλώρινας    
       
4η Αγωνιστική 13η    
Άργος Ορεστικό  Ρεπό    
Μεσοποταμία Ηρακλής Κοζάνης    
Βελβεντό Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Λασσάνης Κοζάνης Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Α.Ε. Κοζάνης Αριστοτέλης Φλώρινας    
       
5η Αγωνιστική 14η    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Βελβεντό    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Μεσοποταμία    
Ηρακλής Κοζάνης Άργος Ορεστικό    
Αριστοτέλης Φλώρινας Λασσάνης Κοζάνης    
 Ρεπό Α.Ε. Κοζάνης    
       
6η Αγωνιστική 15η    
Ηρακλής Κοζάνης  Ρεπό    
Άργος Ορεστικό Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Μεσοποταμία Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Βελβεντό Αριστοτέλης Φλώρινας    
Λασσάνης Κοζάνης Α.Ε. Κοζάνης    
       
7η Αγωνιστική 16η    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Άργος Ορεστικό    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Ηρακλής Κοζάνης    
Α.Ε. Κοζάνης Βελβεντό    
Αριστοτέλης Φλώρινας Μεσοποταμία    
 Ρεπό Λασσάνης Κοζάνης    
       
8η Αγωνιστική 17η    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης  Ρεπό    
Ηρακλής Κοζάνης Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Άργος Ορεστικό Αριστοτέλης Φλώρινας    
Μεσοποταμία Α.Ε. Κοζάνης    
Βελβεντό Λασσάνης Κοζάνης    
       
9η Αγωνιστική 18η    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Λασσάνης Κοζάνης Μεσοποταμία    
Α.Ε. Κοζάνης Άργος Ορεστικό    
Αριστοτέλης Φλώρινας Ηρακλής Κοζάνης    
 Ρεπό Βελβεντό    

 

Β΄ Όμιλος

1η Αγωνιστική 8η

Γ.Σ. Σιάτιστας-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Ελίμεια- Καστοριά

Διόσκουροι Κοζάνης-Αναγέννηση Σερβίων

Πρωτέας Γρεβενών- Φοίνικας Πτολεμαΐδας

 

2η Αγωνιστική 9η

Πρωτέας Γρεβενών- Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Φοίνικας Πτολεμαΐδας- Διόσκουροι Κοζάνης

Αναγέννηση Σερβίων-Ελίμεια

Καστοριά- Γ.Σ. Σιάτιστας

 

3η Αγωνιστική 10η

Γ.Σ. Σιάτιστας-Αναγέννηση Σερβίων

Ελίμεια- Φοίνικας Πτολεμαΐδας

Διόσκουροι Κοζάνης-Πρωτέας Γρεβενών

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου- Καστοριά

 

4η Αγωνιστική 11η

Διόσκουροι Κοζάνης-Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Πρωτέας Γρεβενών- Ελίμεια

Φοίνικας Πτολεμαΐδας- Γ.Σ. Σιάτιστας

Αναγέννηση Σερβίων- Καστοριά

 

5η Αγωνιστική 12η

Γ.Σ. Σιάτιστας- Πρωτέας Γρεβενών

Ελίμεια- Διόσκουροι Κοζάνης

Καστοριά– Φοίνικας Πτολεμαΐδας

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου-Αναγέννηση Σερβίων

 

6η Αγωνιστική 13η

Ελίμεια- Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Διόσκουροι Κοζάνης- Γ.Σ. Σιάτιστας

Πρωτέας Γρεβενών- Καστοριά

Φοίνικας Πτολεμαΐδας -Αναγέννηση Σερβίων

 

7η Αγωνιστική 14η

Γ.Σ. Σιάτιστας-Ελίμεια

Αναγέννηση Σερβίων-Πρωτέας Γρεβενών

Καστοριά-Διόσκουροι Κοζάνης

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου- Φοίνικας Πτολεμαΐδας

 

 

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.