Αρχική > Αθλητικά > Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ-χαντ-μπολ βόλει

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ-χαντ-μπολ βόλει

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Στις νίκες θέλει να επιστρέψει η ομάδα της Καστοριάς η οποία για την 10η αγωνιστική θα υποδεχτεί τη Καρδίτσα.

 

Το πρόγραμμα:

 

Εθνικός Πειραιά – Α.Ε. Λάρισας

Α.Ε. Δόξα Λευκάδας – Γ.Σ. Αμαρουσίου

Α.Σ.Ε. Δούκα – Γ.Σ. Ηρακλής

Α.Ε. Χολαργού – Γ.Σ. Περιστερίου

Α.Ε. Ψυχικού – ΣΕΦΑ Αρκαδικός

Α.Ο. Αμύντας – Γ.Σ. Ερμής Αγιάς

Α.Σ. Καστοριάς – Α.Σ. Καρδίτσας

Α.Σ. Απόλλων Πάτρας – Α.Σ. Παπάγου

Β΄ Μπάσκετ Ανδρών- Δύσκολη αναμέτρηση για Ελίμεια

 

Σε αυτή τη θέση που είναι η Ελίμεια ξέρει ότι πρέπει να αναζητά τη νίκη σε όλα τα παιχνίδια και ειδικά αυτά που είναι στην έδρα της. Κάτι τέτοιο πρέπει να κάνει και τη Κυριακή απέναντι στους Μαχητές αφού κάθε παιχνίδι είναι κρίσιμο.

Το πρόγραμμα:

Χαρίλαος Τρικούπης – Φάρσαλα
Χαλκηδόνα – Στρατώνι
Γέφυρα – Ασπίδα Ξάνθης
Πευκοχώρι – Ερμής Λαγκαδά
Ελίμεια – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Τιτάνες Παλαμά – Ανατόλια
Καβάλα – Αγρίνιο

Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών –Πολύ κρίσιμο παιχνίδι για τον Αρίωνα

 

Πολύ κρίσιμο παιχνίδι δίνει τη Κυριακή το απόγευμα η ομάδα μπάσκετ του Αρίωνα η οποία θα υποδεχτεί τον Α.Ο.Κ. Βέροιας με τη νίκη να είναι μονόδρομος.

Η ομάδα της Πτολεμαΐδας με τη συμπαράσταση του κόσμου της μπορεί να φτάσει στη νίκη και να κλείσει θετικά τη χρονιά.

Το πρόγραμμα:

Ίκαροι Τρικάλων Νικόπολη Πρέβεζας
Νίκη Βόλου Φαίακας Κέρκυρας
Φίλιππος Βέροιας  Ρεπό
Εύαθλος Μακεδόνες Πολ. Καλ/τειας Πρωτέας Γρεβενών
Γ.Ε. Αγρινίου Ιωνικός Ιωνίας
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων Α.Σ. Αν. Ακτής Ζέφυρος 02
Α.Π.Σ. Αρίων Α.Ο.Κ. Βέροιας

Α΄ Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ- Ευκαιρία να πλησιάσει ο Ηρακλής

Την ευκαιρία να πλησιάσει τη πρωτοπόρο Σιάτιστα (έχει ρεπό)  έχει ο Ηρακλής Κοζάνης αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει να περάσει από τη δύσκολη έδρα του Φοίνικα που καίγεται για τη νίκη.

Το πρόγραμμα:

Γ.Σ. Σιάτιστας  Ρεπό
Διόσκουροι Κοζάνης Αριστοτέλης Φλώρινας
Α.Ε. Κοζάνης Λασσάνης Κοζάνης
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Ηρακλής Κοζάνης
Βελβεντό Α.Σ. Άργος Ορεστικό

Α1 χαντ-μπολ γυναικών – Δύσκολη έξοδος για τον Φιλώτα

 

Πολύ δύσκολη εκτός έδρας αποστολή έχει ο Φιλώτας αυτή την αγωνιστική αφού θα κληθεί να παίξει εκτός με το νεοφώτιστο αλλά πανίσχυρο Καματερό.

Το πρόγραμμα:

Ο.Φ. Ν. Ιωνίας – Α.Σ. Άρης Θεσσαλονίκης
Π.Α.Ο.Κ. – HONDA Πανόραμα
Γ.Α.Σ. Καματερού – Φιλώτας Φλώρινας
Αναγ. Άρτας Φέτα Ήπειρος – Φίλιππος Βέροιας

Ρεπό: Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

 

Α2 χαντ-μπολ ανδρών- Τέλος πρώτου γύρου με δύσκολο παιχνίδι για Αρίωνα

Φινάλε του πρώτου γύρου έχουμε το Σάββατο με τον Αρίωνα να αγωνίζεται εκτός με την πρωτοπόρο Πυλαία και να θέλει να κλείσει με μια καλή εμφάνιση και γιατί όχι και να πάρει και…κάτι.

Το πρόγραμμα:

Κύκλωπες Αλεξ/πολης – Αρχέλαος Κατερίνης
Ζαφειράκης Νάουσας – Αλέξανδρος Αξιούπολης
Γ.Α.Σ. Κιλκίς – Α.Σ. Μακεδονικός
Πρωτέας Άρτας – Φαίακας Κέρκυρας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας – Αρίων Πτολεμαΐδας

Α2 χαντ-μπολ γυναικών- Την Βέροια 2017 υποδέχεται ο Εθνικός- Εκτός με Πυλαία ο Αρίων

 

Την ισχυρή και με βλέψεις για άνοδο ομάδα της Βέροιας υποδέχεται η ομάδα του Εθνικού Κοζάνης το Σάββατο το απόγευμα ενώ η ομάδα του Αρίωνα παίζει τη Κυριακή με τη Πυλαία. Ένα παιχνίδι που πέρασε από πολλές περιπέτειες αφού  η Πυλαία λόγω 5μερης εκδρομής πολλών αθλητριών της ζήτησε αναβολή και η ομάδα της Πτολεμαΐδας το δέχθηκε με μοναδικό αίτημα να οριστεί σε ημερομηνία που θα βολεύει και τα 2 σωματεία.

Η ΟΧΕ απάντησε ότι το παιχνίδι θα γίνει 13-14 Ιανουαρίου αλλά ο Αρίων εκείνη την αγωνιστική τόνισε ότι έχει αγώνα Νεανίδων και δεν δέχεται.

Τα  παιχνίδια πρέπει να κερδίζονται στα γήπεδα κάτι που πρεσβεύει όλα αυτά τα χρόνια ο Αρίωνας αλλά όχι εις βάρος των συμφερόντων του.

 

Το πρόγραμμα:

Φαίακας Κέρκυρας-Ορφέας Κατερίνης

Πυλαία-Αρίων Πτολεμαΐδας

Ο.Φ.Χ. Ιωαννίνων-Απόλλων Σταυρούπολης

Εθνικός Κοζάνης-Α.Σ. Βέροιας 2017

 

 

 

 

 

Άνδρες

 

 Ζαφειράκης Νάουσας  Αίολος Κατερίνης  –
Εδεσσαϊκή Γ.Ε.  Αριστοτέλης Σκύδρας  –
Αίας  Κιλκίς Ίκαρος Έδεσσας  –
Εθνικός Κοζάνης Γ.Σ. Γρεβενών  –
Πιερικός Κατερίνης  Άτλας Κιλκίς  –

 

Πρωτάθλημα Β΄ Γυναικών – Πρεμιέρα

 Αριστοτέλης Σκύδρας  Πιερικός Κατερίνης
Γ.Σ. Κοζάνης Μίλωνας Γιάννης
 Ποσειδών Βέροιας Α.Π. Καστοριάς
Γ.Α.Σ. Αλεξάνδρειας Αίας Κιλκίς

 

Τοπικό Γυναικών

ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας
Γ.Σ. Γρεβενών ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου
ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρ. ΑΣ Αστέρας Γρεβενών
Ρεπό ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας


 

 

Στο πρωτάθλημα κορασίδων και στο 3ο όμιλο είχαμε

Α.Π. Καστοριάς Πήγασος Κοζάνης
Οδυσσέας Κοζάνης Γ.Σ. Κοζάνης
Πάνθηρες Κοζάνης Αριστέας Φιλώτα
Γ.Σ. Γρεβενών Ήφαιστος Φλώρινας
Αριστοτέλης Φλώρινας Αστέρας Γρεβενών

 



Παγκορασίδες- 7η Αγωνιστική

ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης ΑΣ  Πήγασος Κοζάνης
ΓΣ Κοζάνης ΑΣ Αριστέας Φιλώτα
ΑΣ Αλιάκμων Αιανής ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας ΑΣ Αστέρας Γρεβενών
ΓΣ Γρεβενών ΑΠ Καστοριάς
Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.