Print
Email this to someone
email

subscribe!

Με το καλύτερο τρόπο μπήκε στο νέο πρωτάθλημα η ομάδα του Περδίκα η οποία αν και βρέθηκε 2 φορές πίσω στο σκορ στην έδρα του Μακεδονικού Κοζάνη, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2 φορές αλλά στο τέλος δεν μπόρεσαν να πάρουν ούτε την ισοπαλία, σε ένα παιχνίδι που ίσως η ισοπαλία ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα

Στο 21ο ο Περδίκκας έχει δοκάρι με τον Κουρκουτμάνο και στο 25ο  ατομική προσπάθεια του Ματούλα, που θα δώσει στο Μπέμπη, που θα σουτάρει από κοντά για να αποκρούσει ο Αποστόλου.

Στο 34ο κόρνερ με το Μπέμπη η μπάλα θα φτάσει στο Σέχι που με δυνατό σουτ θα κάνει το 1-0.

547264_554923827888515_706097316_n

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κουρκουτμάνος θα σεντράρει στο δεύτερο δοκάρι  και εκεί ο  Βλάχος εύκολα θα κάνει το 1-1.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους, φάουλ Αντωνόπουλου, γυριστή κεφαλιά του Ζιαζιά και 2-1.

Στο 56ο φάουλ Κουρκουτμάνου, αποκρούει ωραία ο Βαρυτιμίδης σε κόρνερ και στο 70ο ο Μαμάτσιος θα βρει το Ματούλα μέσα στην περιοχή,  αυτός θα σουτάρει για να μπλοκάρει ο Αποστόλου.

Στο 76ο δυνατό πλάγιο άουτ του Ζαχαριάδη, αδράνεια της άμυνας του Μακεδονικού η μπάλα θα φτάσει στον Σιώκλη που με δυνατό σουτ θα ισοφαρίσει 2-2.

Στο 88ο ο Περδίκας θα μείνει με 10 μετά την αποβολή με 2η κίτρινη του Πολυτίδη και στο 90ο λάθος της άμυνας του Περδίκκα, μόνος ο Ματούλας πλασάρει άουτ.

Αμέσως μετά  μπαλιά του Ουρμπάνικ στο Ματούλα, αυτός θα κρεμάσει τον Αποστόλου αλλά πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, ο Τσιντός θα διώξει με το κεφάλι σε κόρνερ.

Στο 93’ κι ενώ όλος ο Μακεδονικός ήταν μπροστά για να πετύχει το νικητήριο τέρμα, ο ταχύτατος Κουρκουτμάνος θα φύγει στην κόντρα, θα δει εκτός θέσης τον Βαρυτιμίδη κι από μακριά θα τον πλασάρει και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα 2-3 δίνοντας στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς της νίκης.

994605_554921901222041_1368327847_n 1237084_554922007888697_1532046160_n

Μακεδονικός Κοζάνης: Βαρυτιμίδης, Πιλικίδης Στ., Αντωνόπουλος, Ευθυμιάδης (86ο Τσαμπούρης), Μυλωνάς, Τσατσόπουλος, Μπέμπης, Μαμάτσιος (80ο Ουρμπάνικ), Ζιαζιάς, Ματούλας, Σέχι.

ΑΕ Περδίκκα : Αποστόλου, Τσιντός Π., Λιάπτσης (75ο Παπαδόπουλος Στ.), Αρσενίδης Αλ., Αρσενίδης Γ., Σιώκλης, Τσιντός Χ., Βλάχος (77ο Πολυτίδης), Κουρκουτμάνος, Κωνσταντινίδης, Γεωργιαδης (62ο Ζαχαριάδης).