Αρχική > Αθλητικά > Β΄ Κατηγορία- Ε.Π.Σ Φλώρινας- Πρωτάθλημα και πάλι

Β΄ Κατηγορία- Ε.Π.Σ Φλώρινας- Πρωτάθλημα και πάλι

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email




subscribe!





 

551390_10151831315343822_634362134_n 1462946_10151847404253822_1473096523_n

Ξανά στη σέντρα αυτή την εβδομάδα οι ομάδες της Β΄ Φλώρινας μετά την αναγκαστική διακοπή της περασμένης εβδομάδας λόγω χιονιού.

Το πρόγραμμα και στους 2 ομίλους έχει ως εξής

 

Α΄ Όμιλος- 11η Αγωνιστική

 

Τον Μέγα Αλέξανδρο Αετού στο ντέρμπι των πρωτοπόρων υποδέχεται η Βεύη που θέλει να συνεχίσει την προέλαση της για την Α΄ Κατηγορία.

Στην ουρά ενδιαφέρον παρουσιάζουν τα παιχνίδια σε Πελαργό και Νεοχωράκι.

 

Το πρόγραμμα:

       

Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού

Δάφνη Λεβαίας

 

 

Διγενής Σκλήθρου

Απόλλων Κελλής

 

 

Αναγέννηση Νεοχωρακίου

Διαγόρας Βαρικού

 

 

Ατρόμητος  Σιταριάς

Αναγέννηση Ξυνού Νερού

 

 

Μακεδονικός Βεύης

Μέγας Αλέξανδρος Αετού

 

 

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1

Μακεδονικός Βεύης

39

7

28

2

Μέγας Αλέξανδρος Αετού

15

8

18

3

Διγενής Σκλήθρου

24

17

17

4

Ατρόμητος  Σιταριάς

16

9

16

5

Μέγας Αλέξανδρος Πελαργού

22

19

16

6

Απόλλων Κελλής

20

16

15

7

Δάφνη Λεβαίας

18

24

12

8

Διαγόρας Βαρικού

14

23

10

9

Αναγέννηση Νεοχωρακίου

14

28

9

10

Αναγέννηση Ξυνού Νερού

7

38

1

 

Ανεβαίνει ο 1ος– Μπαράζ ο 7ος – Υποβιβάζονται 8-10.

 

Β΄ Όμιλος- 13η Αγωνιστική

 

Τον 3ο της βαθμολογίας Νικηφόρο Φλώρινας αντιμετωπίζει εκτός έδρας η πρωτοπόρος Κολχική  ενώ το 2ο Βίτσι θα υποδεχτεί τη Παλαίστρα.

 

Το πρόγραμμα:

                                                        

Βίτσι Δροσοπηγής

Δόξα Παλαίστρας

 

 

Ακρίτας Μεσοχωρίου

Αστραπή Μεσονησίου

 

 

Δόξα Αλώνων

Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος

 

 

Άρης Παπαγιάννης

Τροπαιούχος Τροπαιούχου

 

 

Νικηφόρος Φλώρινας

Δόξα Κολχικής

 

 

Ατρόμητος Φλώρινας

Πρέσπα Πρέσπας

 

 

                                                        

Η βαθμολογία

Α/Α

Ο Μ Α Δ Ε Σ

ΤΕΡΜΑΤΑ

Β

1

Δόξα Κολχικής

44

13

31

2

Βίτσι Δροσοπηγής

27

10

26

3

Νικηφόρος Φλώρινας

26

24

24

4

Πρέσπα Πρέσπας

24

14

23

5

Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος

20

13

22

6

Ακρίτας Μεσοχωρίου

17

20

16

7

Τροπαιούχος Τροπαιούχου

15

20

11

8

Αστραπή Μεσονησίου

13

26

11

9

Ατρόμητος Φλώρινας

16

24

9

10

Δόξα Αλώνων

12

28

7

11

Άρης Παπαγιάννης

15

21

6

12

Δόξα Παλαίστρας

15

31

6

 

Εκκρεμεί η απόφαση για το παιχνίδι Παπαγιάννης- Πρέσπα και Παπαγιάννη- Άλωνα

Ο Τροπαιούχος ξεκίνησε με -5 βαθμούς.

Ανεβαίνει ο πρώτος

Η ομάδα που θα κατακτήσει την 7η θέση θα δώσει μπαράζ για την παραμονή

 Οι ομάδες που θα κατακτήσουν τις θέσεις 8-12 θα υποβιβαστούν στην Γ΄ Κατηγορία.

 

Κοινοποίησε το....
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
sidiros
x

Check Also

Φάσεις και γκολ από το παιχνίδι Μακεδονικός Φούφα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Κοινοποίησε το....FacebookTwitterPrintemail Πηγή: Νέος Αγών- Θεσσαλία Δείτε επίσης στο E-PTOLEMEOS.GR: Eκοιμήθη ἐν Κυρίῳ ἡ παπαδιὰ Ἀφροδίτη π’’Χρίστου Μανάδη (μητέρα του ...