Αρχική > Slider > Η κλήρωση του πρωταθλήματος στην Α1 Φλώρινας

Η κλήρωση του πρωταθλήματος στην Α1 Φλώρινας

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Δευτέρας η κλήρωση του πρωταθλήματος στην Α1 της Ε.Π.Σ. Φλώρινας το οποίο θα γίνει φέτος με 12 ομάδες και όχι 11 όπως πέρσι.

Φέτος μετά από 2 χρόνια ξαναβλέπουμε την Θύελλα Φιλώτα όπως και την Ελλάς Άνω Καλλινίκης (για διαφορετικούς όμως λόγους) αλλά και μετά από πολλά χρόνια το Διαγόρα Βαρικού.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσεις το Σαββατοκύριακο 17/18 Σεπτεμβρίου ενώ και φέτος για την ανάδειξη του πρωταθλητή θα διεξαχθούν play-off.

 

Τα ντέρμπι θα γίνουν:

Μακεδονικός Βεύης – ΠΑΣ Φλώρινα (2η αγ.)
ΠΑΣ Φλώρινα – Μέγας Αλεξ. Φλώρινας (3η αγ.)
ΠΑΣ Φλώρινα – Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα (5η αγ.)
Ερμής Αμυνταίου – Θύελλα Φιλώτα (6η αγ.)
Ερμής Αμυνταίου – Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα (10η αγ.)
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα – Θύελλα Φιλώτα (11η αγ.)
Ερμής Αμυνταίου – ΠΑΣ Φλώρινα (11η αγ.)

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η Αγωνιστική 12η
Διαγόρας Βαρικού Μελιτεύς Μελίτης    
Ακρίτας Αχλάδας Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Άρης Λόφων    
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Μακεδονικός Βεύης    
Ερμής Αμυνταίου Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
ΠΑΣ Φλώρινα Θύελλα Φιλώτα    
       
2η Αγωνιστική 13η
Ακρίτας Αχλάδας Διαγόρας Βαρικού    
Μελιτεύς Μελίτης Ελλάς Άνω Καλλινίκης    
Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα    
Άρης Λόφων Ερμής Αμυνταίου    
Μακεδονικός Βεύης ΠΑΣ Φλώρινα    
Θύελλα Φιλώτα Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
       
3η Αγωνιστική 14η
Διαγόρας Βαρικού Ελλάς Άνω Καλλινίκης    
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Ακρίτας Αχλάδας    
Ερμής Αμυνταίου Μελιτεύς Μελίτης    
ΠΑΣ Φλώρινα Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
Θύελλα Φιλώτα Άρης Λόφων    
Ηρακλής Αρμενοχωρίου Μακεδονικός Βεύης    
       
4η Αγωνιστική 15η
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Διαγόρας Βαρικού    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Ερμής Αμυνταίου    
Ακρίτας Αχλάδας ΠΑΣ Φλώρινα    
Μελιτεύς Μελίτης Θύελλα Φιλώτα    
Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
Μακεδονικός Βεύης Άρης Λόφων    
       
5η Αγωνιστική 16η
Διαγόρας Βαρικού Ερμής Αμυνταίου    
ΠΑΣ Φλώρινα Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα    
Θύελλα Φιλώτα Ελλάς Άνω Καλλινίκης    
Ηρακλής Αρμενοχωρίου Ακρίτας Αχλάδας    
Μακεδονικός Βεύης Μελιτεύς Μελίτης    
Άρης Λόφων Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
       
6η Αγωνιστική 17η
ΠΑΣ Φλώρινα Διαγόρας Βαρικού    
Ερμής Αμυνταίου Θύελλα Φιλώτα    
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Μακεδονικός Βεύης    
Ακρίτας Αχλάδας Άρης Λόφων    
Μελιτεύς Μελίτης Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
       
7η Αγωνιστική 18η
Διαγόρας Βαρικού Θύελλα Φιλώτα    
Ηρακλής Αρμενοχωρίου ΠΑΣ Φλώρινα    
Μακεδονικός Βεύης Ερμής Αμυνταίου    
Άρης Λόφων Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα    
Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας Ελλάς Άνω Καλλινίκης    
Μελιτεύς Μελίτης Ακρίτας Αχλάδας    
       
8η Αγωνιστική 19η
Ηρακλής Αρμενοχωρίου Διαγόρας Βαρικού    
Θύελλα Φιλώτα Μακεδονικός Βεύης    
ΠΑΣ Φλώρινα Άρης Λόφων    
Ερμής Αμυνταίου Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Μελιτεύς Μελίτης    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Ακρίτας Αχλάδας    
       
9η Αγωνιστική 20η
Διαγόρας Βαρικού Μακεδονικός Βεύης    
Άρης Λόφων Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας Θύελλα Φιλώτα    
Μελιτεύς Μελίτης ΠΑΣ Φλώρινα    
Ακρίτας Αχλάδας Ερμής Αμυνταίου    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα    
       
1 η Αγωνιστική 21η
Άρης Λόφων Διαγόρας Βαρικού    
Μακεδονικός Βεύης Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας    
Ηρακλής Αρμενοχωρίου Μελιτεύς Μελίτης    
Θύελλα Φιλώτα Ακρίτας Αχλάδας    
ΠΑΣ Φλώρινα Ελλάς Άνω Καλλινίκης    
Ερμής Αμυνταίου Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα    
       
11η Αγωνιστική 22η
Μέγ.Αλέξανδρος Φλώρινας Διαγόρας Βαρικού    
Μελιτεύς Μελίτης Άρης Λόφων    
Ακρίτας Αχλάδας Μακεδονικός Βεύης    
Ελλάς Άνω Καλλινίκης Ηρακλής Αρμενοχωρίου    
Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα Θύελλα Φιλώτα    
Ερμής Αμυνταίου ΠΑΣ Φλώρινα  
Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.