Αρχική > Slider > Ξέφυγε η ΑΕΠ- Πρωταθλήτρια η Αιανή- Πολύ κοντά ο Εορδαϊκός- Φινάλε στη Γ΄

Ξέφυγε η ΑΕΠ- Πρωταθλήτρια η Αιανή- Πολύ κοντά ο Εορδαϊκός- Φινάλε στη Γ΄

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Στη τελική ευθεία μπαίνουν σιγά-σιγά τα πρωταθλήματα στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Στην Α΄ Κατηγορία η  ΑΕΠ εκμεταλλεύτηκε την αναβολή του αγώνα της Κοζάνης και κερδίζοντας τη Χαραυγή άνοιξε τη διαφορά στους 5 βαθμούς.

Στον Α΄ Όμιλο της Β΄ Κατηγορίας 2 αγωνιστικές πριν το φινάλε η Αιανή πέρασε και από το Λιβαδερό και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια (τη τελευταία αγωνιστική θα πάρει χωρίς κόπο τους 3 βαθμούς αφού ήταν  να παίξε με τα Πετρανά) ενώ μάχη θα δοθεί για την 2η θέση.

Στον Β΄ Όμιλο όπου απομένουν 3 αγωνιστικές ο πρωτοπόρος Εορδαϊκός πέρασε από τους Πύργους ξέφυγε με 6 βαθμούς από το 2ο Καρυοχώρι και θέλει ακόμα μια νίκη για να πανηγυρίσει την άνοδο.

Στη Γ΄ Κατηγορία είχαμε το τέλος του πρωταθλήματος με Εράτυρα, Δρέπανο και Καισαρειά να πανηγυρίζουν την άνοδο.

 

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Κατηγορία-23η Αγωνιστική

Α.Ε.Π. Καραγιαννίων Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 2 0
Ηρακλής Πτολεμαΐδας Κοζάνη 17 Απρ.
Α.Ε. Κοζάνης Α.Ο. Κρόκου 16 Απρ.
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 0 6
Π.Α.Ο. Κοίλων Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2 0
Εθνικός Βατερού Τιτάν Σερβίων 2 3
Μακεδονικός  Κοζάνης Γαλατινή 0 1

 

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

Πατήστε εδώ

  Η επόμενη αγωνιστική

Ηρακλής Πτολεμαΐδας Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής Α.Ε. Κοζάνης
Κοζάνη Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Α.Ο. Κρόκου Π.Α.Ο. Κοίλων
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου Εθνικός Βατερού
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Μακεδονικός  Κοζάνης
Γαλατινή Τιτάν Σερβίων

 

Β΄ Κατηγορία

Α΄ Όμιλος (20η Αγωνιστική)

Αναγέννηση Λιβαδερού Αλιάκμων Αιανής  1 2
ΑΕ Κρανιδίων Αίας Μικροβάλτου 0 3 α.α.
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Κεραυνός Πετρανών 3 0 α.α.
Πρόοδος Μεταξά Α.Σ.Βελβεντό 1 2
Ερμής Πλατανορέυματος Αστραπή Κλείτου  0 0
Απόλλων Αυλών Α.Ε. Άνω Κώμης  0 3 α.α.

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Αλιάκμων Αιανής Αίας Μικροβάλτου
Κεραυνός Πετρανών Αναγέννηση Λιβαδερού
Α.Σ.Βελβεντό ΑΕ Κρανιδίων
Αστραπή Κλείτου ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Α.Ε. Άνω Κώμης Πρόοδος Μεταξά
Απόλλων Αυλών Ερμής Πλατανορέυματος

 

Β΄ Όμιλος (23η Αγωνιστική)

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Δάφνη Πολυμύλου 6 1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Βυζαντινός Αετός 2 1
Δόξα Βερμίου Πύργων Εορδαϊκός 0 1
Ακρίτες Κοζάνης Α.Ε. Περδίκα 0 1
Δαναοί Κοζάνης Πρόοδος Κομνηνών 17 Απρ.
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Δόξα Μικροκάστρου 0 0
 Ρεπό Βέρμιο Καρυοχωρίου

 Η βαθμολογία

 Πατήστε εδώ

Η επόμενη αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
Δάφνη Πολυμύλου Δόξα Βερμίου Πύργων
Εορδαϊκός Ακρίτες Κοζάνης
Βέρμιο Καρυοχωρίου Δαναοί Κοζάνης
Α.Ε. Περδίκα Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
Δόξα Μικροκάστρου Πρόοδος Κομνηνών
 Ρεπό Βυζαντινός Αετός

 

Γ΄ Κατηγορία (φινάλε)

Α.Ε.Κ. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου Αναγέννηση Εράτυρας 1 1
Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου Αναγέννηση Αργίλου 0 3 α.α.
Κοζάνη 2004 Δράσις Τσοτυλίου 5 0
Μέγας Αλεξ. Λευκοπηγής Ηρακλής Δρεπάνου 1 5

 

Η βαθμολογία (τελική)

Πατήστε εδώ

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.