Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Πρωταθλήματα Μπάσκετ Ε. ΚΑ. Σ. ΔΥ. Μ.

Πρωταθλήματα Μπάσκετ Ε. ΚΑ. Σ. ΔΥ. Μ.

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Με τις κατηγορίες Νεανίδων Παίδων (όλοι οι όμιλοι) και κορασίδων (και οι 2 όμιλοι) συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

(Να ευχαριστήσουμε το Πάρη Χατζηπαναγιωτίδη του Αρίωνα τον Ανδρόνικο Ταργοντσίδη για τις φωτό και τα στοιχεία του Φοίνικα και τη σελίδα του Απόλλων για τις πληροφορίες)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Νεανίδες 4η Αγωνιστική

Αίαντας Αμυνταίου  36-63 Shooters
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου  64-45 Μεσοποταμία
Λασσάνης  44-58 Απόλλων
Ρεπό   Ελίμεια

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 10 5 324 229
Απόλλων Πτολ. 8 5 313 260
Shooters 7 4 253 190
Αίαντας Αμυνταίου ΑΠΣ 6 4 178 224
ΓΣΚ Λασσάνης 5 4 184 211
ΠΑΟΚ Μεσποταμίας 5 4 184 242
ΓΣ Ελίμειας 4 4 144 224

 

Η επόμενη αγωνιστική:

Μεσοποταμία   Αίαντας
Shooters   Λασσάνης
Απόλλων   Ελίμεια
Ρεπό   Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Με νίκη συνέχισαν οι νεάνιδες του Απόλλωνα το πρωτάθλημα, κερδίζοντας το απόγευμα της Κυριακής 58-44, στην Κοζάνη, τον τοπικό ΛΑΣΣΑΝΗ.

Τα κορίτσια του Απόλλωνα  βρέθηκαν από την αρχή μπροστά και συνέχισαν έτσι ως το τέλος, σε ένα παιχνίδι πάντως, χαμηλού ρυθμού και έντασης.

Τα 10λεπτα: 10-15, 24-28 (ημ.)

29- 44, 44-58 (τελ.)

 

ΛΑΣΣΑΝΗΣ: Λαβαντσιώτη Δ. 2 , Αλεξανδρή Ε. , Γκόντοβα Θ. 15 , Λαβαντσιώτη Α. 5 (1), Σιακαβάρα Ε. , Καραδαλή Μ. 13 , Πλιάτσιου Θ. 9 (1)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ.: Χωλοπούλου Β. 3, Διπλάρη Α, 9(1), Παπαγρηγορίου Ξ. 2 , Τρυφωνίδου Μ. 2 (2), Μαντώ Ι. 7 , Σαρβάνη Α. 12 (1), Δήμου Κ. 3 , Μήγκου Α. 7 (1), Τσουμήτα Β. 6 , Βλαδίκα Μ. , Κωνσταντινίδου Ε. 2 , Μάρκου Ε. 5

 

Παίδες 4η Αγωνιστική

(Ά Όμιλος)

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου  83-42 Δύναμις Κοζάνης
Ηρακλής Κοζάνης  102-28 Βελβεντό
Αρίων Πτολεμαΐδας  66-38 Γ.Σ. Σιάτιστας

Στη Πτολεμαΐδα ο Αρίων ήταν σαρωτικός και κέρδισε τη Σιάτιστα με 66-38 (ημ. 26-13).

 

Τα 10λεπτα: 19-09, 26-13 (ημ.)

42-28, 66-38 (τελ.)

 

Αρίων: Σαμαράς, Δήμου 11 (1), Κελίδης 5 (1), Γιαννούλης 17 (2), Αθανασιάδης Δ.,Παναγιωτίδης 6, Μπόντες 2, Αθανασιάδης Ν., Σανδαλίδης 2, Τουρτούρης 13, Τσάτας 10.

Σιάτιστα: Θεοδωρίδης 16 (1), Κατσιάνης, Τσιάλτας 10 (2), Τσιανάκας 2, Ζάγγας 3, Ζιάρας 4, Ζυμάρας 2, Τζιούκαλιας 1, Γράβας, Τσιαούσης, Μπούρτζος, Μανιός

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
ΓΣ Σιάτιστας 7 4 259 200
Αρίων 6 3 195 133
Α.Σ. Ηρακλής Κοζ. 6 4 276 171
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 6 4 269 244
ΑΣ Βελβεντού 4 3 123 211
ΑΣ.Δύναμις 4 4 146 309

 

Η επόμενη αγωνιστική:

Δύναμις Κοζάνης   Αρίων Πτολεμαΐδας
Γ.Σ. Σιάτιστας   Ηρακλής Κοζάνης
Βελβεντό   Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

 

Παίδες (Β΄ Όμιλος)

Μεγ. Αλέξανδρος  106-35 Φ.Σ.Φ. Αριστοτέλης
Αίαντας Αμυνταίου  32-87 Τσοτύλι
Shooters  37-50 Διόσκουροι

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Α.Π.Σ. Μεγ. Αλέξανδρος 8 4 353 169
Α.Σ. Διόσκουροι Κοζ. 7 4 329 181
ΦΣΦ Αριστοτέλης 6 4 187 233
Shooters 5 4 255 201
ΓΣ Ελίμειας 5 4 205 218
Αίαντας Αμυνταίου 4 4 79 406

 

Η επόμενη αγωνιστική

Ελίμεια   Μεγ. Αλέξανδρος
Φ.Σ.Φ. Αριστοτέλης   Τσοτύλι Shooters
Διόσκουροι   Αίαντας Αμυνταίου

Γ΄ Όμιλος (3η Αγωνιστική)

Αναγέννηση Σερβίων  75-39 Άργος
Πρωτέας Γρεβενών  71-74 Καστοριά
Φοίνικας Πτολ.  41-63 Λασσάνης

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Επιθ Αμυν
ΑΣ Καστοριάς 6 260 126
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 6 206 107
Φ.Ο. Πρωτέας Γρ. 5 242 152
ΓΣΚ Λασσάνης 4 136 189
ΑΣ Άργος Ορεστικό 3 105 242
Α.Σ. Φοίνικας Πτολ. 3 103 236

 

Η επόμενη αγωνιστική

Καστοριά   Αναγέννηση Σερβίων
Πρωτέας Γρεβενών   Φοίνικας Πτολ.
Άργος   Λασσάνης

 

Κορασίδες

Α΄ Όμιλος- 4η Αγωνιστική

Άργος  66-22 ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας
Απόλλων  90-47 Αναγέννηση Σερβίων
ρεπό   Ηρακλής

 

Διατηρώντας το αήττητο(4 στα 4),συνέχισαν στην τελευταία αγωνιστική του Α” γύρου, οι κορασίδες του Απόλλωνα, κερδίζοντας το απόγευμα του Σαββάτου 90-47 την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΕΡΒΙΩΝ.

Τα 10λεπτα: 31-08, 52-16 (ημ.)

72-24, 90-47 (τελ.)
Απόλλων: Χωλοπούλου Β. 9 (1), Διπλάρη Α. 17 (2), Ηλιάδου Κ. , Αμανατίδου Ε. 18, Πασιαλή Κ. , Σαρβάνη Α. 13, Δήμου Κ. 13 (1), Ζησοπούλου Ε. 2, Βλαδίκα Μ. 7 (1), Πεσιάνη Σ. 3, Μάρκου 8 (1)
Αναγέννηση Σερβίων: Μπακάνου Χ. 7 (1), Βλάχου Β. 4, Τζήμου Μ. , Ιακωβίδου Β. 11, Στεργιοπούλου Κ. 16, Βελλή Α. 5, Αντωνοπούλου Δ. 2, Καρανώτα Μ. 2, Μπαλτά Σ.

 

Η βαθμολογία

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Απόλλων Πτολ. 8 4 239 122
ΑΣ Άργος Ορεστικό 5 3 168 117
Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 4 3 133 179
Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης 3 3 108 122
ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 3 3 89 197

 

Η επόμενη αγωνιστική

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας   Ηρακλής
Αναγέννηση Σερβίων   Άργος
ρεπό   Απόλλων

 

Β΄ Όμιλος (3η Αγωνιστική)

Αίαντας Αμυνταίου  37-69 Καστοριά
Μέγας Αλέξανδρος  38-32 Κεραυνός Αγ. Γεωργίου

Η βαθμολογία

 

Ομάδα Βαθμ Αγων Επιθ Αμυν
Α.Π.Σ. Μέγ. Αλέξανδρος 6 3 161 94
ΑΣ Καστοριάς 5 3 166 142
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου 4 3 137 129
Αίαντας Αμυνταίου 3 3 93 192

 

Η επόμενη αγωνιστική

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου   Αίαντας Αμυνταίου
Μέγας Αλέξανδρος   Καστοριά

 

 

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.