Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Πρωταθλήματα Μπάσκετ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Πρωταθλήματα Μπάσκετ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Με τις ελλείψεις σε διαιτητές και κριτές κάθε εβδομάδα έχουμε δράση σε διαφορετικά ηλικιακά πρωταθλήματα όπως και σε Β΄ Ανδρών και πρωτάθλημα γυναικών.

Έτσι αυτή την εβδομάδα είχαμε πρωτάθλημα Β΄ Ανδρών (κάποια παιχνίδια) και κάποια στα ηλικιακά.

Παρακάτω τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:

 IMG_3011

Β΄ Ανδρών- Τα αποτελέσματα της 3η αγωνιστικής:

 

Άρης Ατραπού – Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 79-61

Κοζάνη 2006 – Α.Π.Σ. Μέγας Αλέξανδρος (την ερχόμενη εβδμάδα)

Αμύντας Σκοπιάς – Αναγέννηση Εράτυρας 80-64

ΦΣ Βατερού – Α.Σ. Φοίνικας Πτολεμαΐδας (την ερχόμενη εβδμάδα)

ΑΣ Ελπίδα Περδίκα – ΠΑΟ Κοζάνης 57-71

 

Η βαθμολογία

 

Ομάδα Β Αγ. Ν Η Μηδ Πόντοι
1 Άρης Ατραπού 6 3 3 0 0 225 159
2 Αμύντας Σκοπιάς 6 6 3 0 0 210 167
3 Α.Σ. Φοίνικας Πτο. 4 2 2 0 0 178 120
4 Αναγέννηση Εράτυρας 4 3 1 2 0 190 225
5 ΠΑΟ Κοζάνης 4 3 1 2 0 169 223
6 Μέγας Αλεξ. Κοζάνης 3 2 1 1 0 146 109
7 ΑΣ Ελπίδα Περδίκα 3 3 0 3 0 165 235
8 Κοζάνη 2006 2 1 1 0 0 92 47
9 Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων 2 2 0 2 0 100 138
10 ΦΣ Βατερού 2 2 0 2 0 97 145

 

Επόμενη αγωνιστική:

 

Α.Σ. Αναγέννηση Σερβίων- ΠΑΟ Κοζάνης

Α.Π.Σ. Μέγας Αλέξανδρος- Άρης Ατραπού

Αναγέννηση Εράτυρας- Κοζάνη 2006

ΦΣ Βατερού – ΑΣ Ελπίδα Περδίκα

Α.Σ. Φοίνικας Πτολεμαΐδας- Αμύντας Σκοπιάς

 IMG_0903

Γυναίκες – Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

 

ΑΣ Βελβεντού -ΟΦ Τσοτυλίου 20-0 α.α.

ΓΣ Ελίμειας-ΓΣΚ Λασσάνης 32-69

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου-Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης 28-74

Απόλλων Πτολεμαΐδας -ΑΣ Καστοριάς 44-32

 

Η βαθμολογία

 

1 Απόλλων Πτολ. 8 204 77
2 ΓΣΚ Λασσάνης 8 255 134
3 Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης 7 187 129
4 ΑΣ Βελβεντού 7 162 122
5 ΑΣ Καστοριάς 4 92 96
6 Κεραυνός Αγίου Γεωργίου 4 123 274
7 ΓΣ Ελίμειας 3 73 194
8 ΟΦ Τσοτυλίου Αποχώρησε

 

Επόμενη αγωνιστική

 

ΟΦ Τσοτυλίου – ΓΣΚ Λασσάνης

ΓΣ Ελίμειας – Κεραυνός Αγίου Γεωργίου

Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης – Απόλλων Πτολεμαΐδας

ΑΣ Καστοριάς – ΑΣ Βελβεντού

 

Έφηβοι

 

Α΄ Όμιλος Πρόγραμμα 7ης Αγωνιστικής

 

Καστοριά-Φοίνικας

Α.Π.Σ. Πτολεμαΐδας-Αριστοτέλης

Ρεπό- Αίαντας

 

Βαθμολογία

 

Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδα    9

ΑΣ Καστοριάς                        8

ΦΣΦ Αριστοτέλης          8

Αίαντας Αμυνταίου        6

Φοίνικας Πτολ.               5

 

Β΄ Όμιλος Πρόγραμμα 4ης Αγωνιστικής

 

Λασσάνης-Κεραυνός Αγίου Γεωργίου

Πρωτέας- Α.Ε. Κοζάνης

 

Βαθμολογία

 

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών          5

ΓΣΚ Λασσάνης                         5

ΑΕ Κοζάνης                               4

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου            4

 

Γ΄ Όμιλος Πρόγραμμα 6ης Αγωνιστικής

 

Ηρακλής Κοζάνης- Διόσκουροι

Ελίμεια- Σιάτιστα

 

Βαθμολογία

 

Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης  7

ΑΣ Άργος Ορεστικό           6

ΓΣ Ελίμειας                         6

Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης       6

ΓΣ Σιάτιστας                       5

 IMG_2653

Παίδες

 Α΄ Όμιλος Πρόγραμμα 9ης Αγωνιστικής

 

Πρωτέας-Νεάπολη

Διόσκουροι-Κεραυνός Αγίου Γεωργίου

Α.Ε. Κοζάνης- Μέγας Αλέξανδρος

 

Βαθμολογία

 

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών        16

ΑΕ Κοζάνης                            13

Α.Σ. Διόσκουροι Κοζάνης      13

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου     12

Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης  10

Νεάπολη                                 8

 

Β΄ Όμιλος Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

 

Ηρακλής Κοζάνης-Σιάτιστα 80-23

Λασσάνης-Ελίμεια 46-50

Βελβεντό-Δύναμις 20-0 α.α.

 

Βαθμολογία

 

Α.Σ. Ηρακλής Κοζάνης          16

ΑΣ Βελβεντού                        14

ΓΣ Ελίμειας                             14

ΓΣΚ Λασσάνης                       10

ΓΣ Σιάτιστας                           10

ΑΣ.Δύναμις                             0

 

Επόμενη Αγωνιστική

 

Λασσάνης-Σιάτιστα

Ελίμεια- Δύναμις 20-0 α.α.

Βελβεντό- Ηρακλής Κοζάνης

Γ΄ Όμιλος Αποτελέσματα 9ης Αγωνιστικής

 

Αριστοτέλης- Καστοριά 46-51

Αίαντας ΑμυνταίουΑ.Π.Σ. Αρίων 20-83

Άργος Ορεστικό-Αμύντας Σκοπιάς 20-0 α.α.

 

Βαθμολογία

 

Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδα                 17

ΑΣ Καστοριάς        16

ΦΣΦ Αριστοτέλης      14

ΑΣ Άργος Ορεστικό     14

Αίαντας Αμυνταίου     11

Αμύντας Σκοπιάς        0

 

Επόμενη αγωνιστική:

 

Αμύντας Σκοπιάς Αριστοτέλης 0-20 α.α.

Αίαντας Αμυνταίου Άργος Ορεστικό

Καστοριά -Α.Π.Σ. Αρίων

 IMG_2492

Νεανίδες-  Πρόγραμμα 6ης Αγωνιτικής

 Άργος- Ορεστικό-Απόλλων

Ηρακλής Κοζάνης- Καστοριά

 Βαθμολογία

 

Λασσάνης                          8

Απόλλων Πτολ.                 7

Ηρακλής Κοζάνης              6

ΑΣ Καστοριάς                    5

Άργος Ορεστικό                4

 

Κορασίδες

 

Α΄ Όμιλος Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

 

Τσοτύλι- Ηρακλής Κοζάνης 0-20 α.α.

Μέγας Αλέξανδρος- Απόλλων 17-59

 

Βαθμολογία

 

Απόλλων Πτολ.                                  12

Ηρακλής Κοζάνης                               11

Μέγας Αλέξανδρος Κοζ.                    8

Αίαντας Αμυνταίου                             6

Τσοτύλι                                               0

 

Επόμενη Αγωνιστική

 

Απόλλων Τσοτύλι 20-0 α.α.

Μέγας Αλέξανδρος- Αίαντας Αμυνταίου

 

 

Β΄ Όμιλος  Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

 

Λασσάνης- Καστοριά 52-39

Άργος Ορεστικό- Ελίμεια 54-24

Ρεπό: Κεραυνός Αγίου Γεωργίου

 Βαθμολογία

Άργος Ορεστικό                             13

Λασσάνης                                       11

Καστοριά                                         10

Ελίμεια                                            9

Κεραυνός Αγ. Γεωργίου                  6

 Επόμενη Αγωνιστική:

Ελίμεια -Λασσάνης

Κεραυνός Αγίου Γεωργίου-Άργος Ορεστικό

Ρεπό: Καστοριά

 

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.