Αρχική > Αθλητικά > Παγκόσμιο Κύπελλο 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

Παγκόσμιο Κύπελλο 2018: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Το Μουντιάλ 2018 θα διεξαχθεί από στη Ρωσία από τις 14 Ιουνίου έως τις 15 Ιουλίου. Συμμετέχουν 32 ομάδες χωρισμένες αρχικά σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων ομάδων, από τους οποίους θα πάρουν την πρόκριση για τα νοκ άουτ οι δύο πρώτοι.

Δείτε τους ομίλους του Μουντιάλ, το πρόγραμμα των αγώνων, τις ημερομηνίες και τις ημέρες που θα διεξαχθούν τα παιχνίδια, από την πρεμιέρα μέχρι και τον τελικό.

Δείτε ποιοι είναι οι οκτώ όμιλοι του Μουντιάλ 2018:

 

1ος: ΡωσίαΣαουδική ΑραβίαΑίγυπτοςΟυρουγουάη
2oς: ΠορτογαλίαΙσπανίαΜαρόκοΙράν
3ος: ΓαλλίαΑυστραλίαΠερούΔανία
4ος: ΑργεντινήΙσλανδίαΚροατίαΝιγηρία
5ος: ΒραζιλίαΕλβετίαΚόστα ΡίκαΣερβία
6ος: ΓερμανίαΜεξικόΣουηδίαΝότιος Κορέα
7ος: ΒέλγιοΠαναμάςΤυνησίαΑγγλία
8ος: ΠολωνίαΣενεγάληΚολομβίαΙαπωνία

 

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

 

Πέμπτη 14/6
18:00: Ρωσία – Σαουδική Αραβία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

Παρασκευή 15/6
15:00: Αίγυπτος – Ουρουγουάη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
18:00: Μαρόκο – Ιράν (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Πορτογαλία – Ισπανία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Σάββατο 16/6
13:00: Γαλλία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
16:00: Αργεντινή – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
19:00: Περού – Δανία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
22:00: Κροατία – Νιγηρία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Κυριακή 17/6
15:00: Κόστα Ρίκα – Σερβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γερμανία – Μεξικό (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Βραζιλία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Δευτέρα 18/6
15:00: Σουηδία – Νότια Κορέα (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Βέλγιο – Παναμάς (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Τυνησία – Αγγλία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)

 

Τρίτη 19/6
15:00: Κολομβία – Ιαπωνία (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
18:00: Πολωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ρωσία – Αίγυπτος (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Τετάρτη 20/6
15:00: Πορτογαλία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
18:00: Ουρουγουάη – Σ. Αραβία (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Ιράν – Ισπανία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Πέμπτη 21/6
15:00: Δανία – Αυστραλία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
18:00: Γαλλία – Περού (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
21:00: Αργεντινή – Κροατία (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Παρασκευή 22/6
15:00: Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
18:00: Νιγηρία – Ισλανδία (ΕΡΤ1 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Σερβία – Ελβετία (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Σάββατο 23/6
15:00: Βέλγιο – Τυνησία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
18:00: Νότια Κορέα – Μεξικό (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)
21:00: Γερμανία – Σουηδία (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Κυριακή 24/6
15:00: Αγγλία – Παναμάς (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
18:00: Ιαπωνία – Σενεγάλη (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
24/6 21:00: Πολωνία – Κολομβία (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Δευτέρα 25/6
17:00: Ουρουγουάη – Ρωσία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Σ. Αραβία – Αίγυπτος (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βόλγογκραντ)
21:00: Ισπανία – Μαρόκο (ΕΡΤ1 Mordovia Arena, Σαράνσκ)
21:00: Ιράν – Πορτογαλία (ΕΡΤ2 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)

 

Τρίτη 26/6
17:00: Δανία – Γαλλία (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
17:00: Αυστραλία – Περού (ΕΡΤ2 Fisht Stadium, Σότσι)
21:00: Νιγηρία – Αργεντινή (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Ισλανδία – Κροατία (ΕΡΤ2 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Τετάρτη 27/6
17:00: Νότια Κορέα – Γερμανία (ΕΡΤ1 Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ)
17:00: Μεξικό – Σουηδία (ΕΡΤ2 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Σερβία – Βραζιλία (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)
21:00: Ελβετία – Κόστα Ρίκα (ΕΡΤ2 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Πέμπτη 28/6
17:00: Σενεγάλη – Κολομβία (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
17:00: Ιαπωνία – Πολωνία (ΕΡΤ2 Volgograd Arena, Βολγκογκράντ)
21:00: Αγγλία – Βέλγιο (ΕΡΤ1 Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ)
21:00: Παναμάς – Τυνησία (ΕΡΤ2 Mordovia Arena, Σαράνσκ)

 

Σάββατο 30/6
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Κυριακή 1/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)

 

Δευτέρα 2/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Rostov Arena, Ροστόβ)

 

Τρίτη 3/7
17:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)
21:00: Φάση των «16» (ΕΡΤ1 Spartak Stadium, Μόσχα)

 

Παρασκευή 6/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Kazan Arena, Καζάν)

 

Σάββατο 7/7
17:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Samara Arena, Σαμάρα)
21:00: Προημιτελικός (ΕΡΤ1 Fisht Stadium, Σότσι)

 

Τρίτη 10/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Τετάρτη 11/7
21:00: Ημιτελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

Σάββατο 14/7
17:00: Μικρός τελικός (ΕΡΤ1 Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη)

 

Κυριακή 15/7
18:00: Τελικός (ΕΡΤ1 Luzhniki Stadium, Μόσχα)

 

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.