Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Μπάσκετ: Προκριματικά Παίδων- Κορασίδων: Με νίκες ολοκλήρωσαν Διόσκουροι και Απόλλων

Μπάσκετ: Προκριματικά Παίδων- Κορασίδων: Με νίκες ολοκλήρωσαν Διόσκουροι και Απόλλων

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Με νίκες ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στα προκριματικά του πανελληνίου πρωταθλήματος παίδων- κορασίδων Διόσκουροι και Απόλλων αντίστοιχα.

Από τους παίδες προκρίθηκε ο Κεραυνός Λάρισας ενώ από τις κορασίδες οι Πάνθηρες Καβάλας.

Στην τελευταία αγωνιστική Διόσκουροι και Απόλλων  κέρδισαν τον Πιερικό Αρχέλαο

Τα αποτελέσματα:

Παίδες:

Πανσερραϊκός-ΣΚ Ιωάννινα 58-39

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-23, 41-33, 58-39

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Παπαδόπουλος Κ.

Πανσερραϊκός(Σαμαράς): Καζακίδης, Παυλίδης 12, Λάτσιος 13, Μελισσάς 2, Γρηγοριάδης 11(1), Νικολαϊδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης, Βασιλείου 14, Δεμέλκας 6.

ΣΚ Ιωάννινα (Μπάθας-Χαντζάρας): Μπότσιος 2, Γκλιναβός 2, Μαρτζούκος 1, Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 11, Χαντζάρας 12, Ζάψας 8, Αθανασόπουλος 3(1, Μπαλτογιάννης, Χήτας.

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Κεραυνός Λάρισας 46-64

Δεκάλεπτα: 12-30, 27-45, 32-59, 46-64

Διαιτητές: Τζιοπάνος-Μπαχτσεβανόπουλος

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Τογανίδης , Λάσκαρης 12, Παπαδόπουλος 4, Παναγιωτόπουλος, Σακκοράφας 9, Κασσαμανώλης, Τύπος, Κόττας 12.     

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Κουτρούλης): Τσαλαβάρας 8, Ντάμπουρας 5, Αλέξης 2, Κίτσιος 5, Γιάκουλας, Γκουντόπουλος 2, Στραβοκώστας 5, Μπόρσης 33(2), Αργυρούλης, Σδούγκας 4, Μαννής.

Πιερικός Αρχέλαος-Διόσκουροι Κοζάνης 45-62

Δεκάλεπτα: 18-21, 26-40, 37-50, 45-62

Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.

Πιερικός Αρχέλαος (Φωκάς-Μηλιάκης): Γαράκης 2, Καρυπίδης 14(2), Πανικίδης 2, Τσαλμπούρης 4, Γιαλένιος, Κιτσούλης 2, Ταρενίδης, Παρουσιάδης, Γκατζάς 13(2), Μπαραλιάκος 6(1), Ξηρομερίτης 2, Πουτσίκης.

Διόσκουροι Κοζάνης (Σιακαβάρας): Βελώνης 2, Τασόπουλος, Αλβανός 8(1), Παπαγιάννης 7(1), Βλάχος, Βασιλειάδης 18(3), Βατζήκας 1, Αγορίτσας 19(3), Μπούρος 2, Ξανθόπουλος 5, Καραγιάννης.

Η τελική βαθμολογία

Κεραυνός Λάρισας 10

Πανσερραϊκός 9

ΣΚ Ιωάννινα 8

Διόσκουροι Κοζάνης 7

Πιερικός Αρχέλαος 6

ΚΑΟ Χαλκιδικής 5

Κορασίδες

Νίκη Λευκάδας-Ιερισσός 71-44

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-23, 48-32, 71-44

Διαιτητές: Αναστασιάδης-Κωνσταντινέλης

Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Κερασοβίτη 43, Ιωακειμίδου 4, Σουλιώτη 10, Τυπάλδου 14, Λάζαρη Κ., Πέτροβα.

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις 4, Πασχαλά 7, Παναγιωτίδου 2, Μιλκούδη, Γεράκη 1, Γκατζιώνη 22, Τσουκαλά 2, Πούλιου 2, Καμπάνη, Συκιώτη 4.

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πιερικός Αρχέλαος 79-43

Δεκάλεπτα: 15-12, 37-28, 52-33, 79-43

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Τζαγκατζής

Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Χωλοπούλου 21, Δίπλαρη 9, Πασιαλή 1, Σαρβάνη 11, Δήμου 22, Ζησοπούλου, Βλαδίκα 2, Αμανατίδου, Βασιλείου 13, Μάρκου. 

Πιερικός Αρχέλαος (Χελιδώνη-Χατζηϊωάννου): Γεωργιάδου, Ορφανίδου, Κιολέογλου 16, Μάντζου 15, Δημουλιού, Βεργίδου, Παπαζιώγα 8, Πούλιου 2, Κόκκαλη 2, Αλμπάνη, Καζαναράκη, Ζαρκανέλα.  

ΕΚ Καβάλας-Σπάρτακος Λάρισας 78-43

Δεκάλεπτα: 18-13, 42-26, 64-35, 78-43

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσαρδούλιας

ΕΚ Καβάλας (Παγκαλίδης-Παπανικολάου):  Τσινεκίδου 3, Τουρετζόγλου Π. 12, Λυκάκη 10, Σεμερτζίδου 6, Σπανίδου 5, Μελεκούδη 4, Κελεμένη 16, Αργυρού 8, Τουρετζόγλου Ε., Βρανά, Αποστολίδου 14.  

Σπάρτακος Λάρισας (Βαρδακούλης-Φλώρος): Αγριογήδου, Δημητριάδου, Ευαγγελοπούλου 7, Νταϊάκη 17, Αναστασιάδη 4, Γουλούλη 2, Παρασκευαϊδη 4, Καλέτσιου 4, Ολυμπίου, Κωτούλα 2, Τσουμπάνου 3.

Η τελική βαθμολογία

ΕΚ Καβάλας 10

Απόλλων Πτολεμαΐδας 9

Σπάρτακος Λάρισας 7

Πιερικός Αρχέλαος 7

Νίκη Λευκάδας 7

Ιερισσός 5

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team