Αρχική > Slider > Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Άγιος Παντελεήμονας

Με το δεξί στο πρωτάθλημα ο Άγιος Παντελεήμονας

Email this to someone
email
Print this page
Print

Μετά από ένα καλό παιχνίδι (ειδικά στο πρώτο ημίχρονο) που έγινε στην Αχλάδα ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα κέρδισε το τοπικό Ακρίτα με 2-0 και μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ ανώτεροι των αντιπάλων τους, δημιούργησαν και έχασαν πολλές ευκαιρίες πλην από τα 2 τέρματα που πέτυχαν.

Στην επανάληψη δεν είχαν τον ίδιο ρυθμό αλλά ήταν και πάλι αυτοί που είχαν τις πιο σπουδαίες ευκαιρίες και 2 δοκάρια.

Από την άλλη ο Ακρίτας προσπάθησε ειδικά στην επανάληψη να κάνει κάτι καλό αλλά δεν τα κατάφερε. Ήταν ακίνδυνος επιθετικά και όταν έφτανε μέχρι την εστία ο Χατζησάββας έδειξε ετοιμότητα.

Διατητές: Ναούμ (Δημόπουλος-Πάνος).

Η εικόνα του αγώνα:

Μόλις στο 2ο σέντρα Σίσκου, Μιχάλτσης και Λίτσος δεν μπόρεσαν από πλεονεκτική θέση να σκοράρουν.

Στο 21ο σέντρα Μιχάλτση και ο Σίσκος σε κενή εστία με πλασέ έκανε το 0-1.

Στο επόμενο λεπτό σουτ του Κυρκόπουλου ο Χατζησάββας απέκρουσε και στο 26ο κάθετη μπαλιά του Τράικου στον Σίσκο ο οποίος όμως δεν μπόρεσε να νικήσει το Μπάλλιο.

Στο 35ο νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιο όταν ο Σίσκος μπήκε από δεξιά στη περιοχή αλλά και πάλι δεν μπόρεσε να νικήσει το Μπάλλιο.

Στο 38ο σέντρα του Σίσκου από δεξιά ο Τράικος δεν πρόλαβε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα και στο 40ο νέο τετ-α-τετ του Σίσκου που όμως δεν μπορεί και πάλι να νικήσει το Μπάλλιο, με το τελευταίο να μπλοκάρει και το νέο σουτ του Λίτσου.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τράικος βρέθηκε απέναντι στο Μπάλλιο και με όμορφο πλασέ το «κρέμασε» για το 0-2.

Στο 55ο σέντρα του Μπασούρη πλασέ του Σίσκου η μπάλα θα βρει το αριστερό κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια το σουτ του Μιχάλτση απέκρουσαν σε κόρνερ οι αμυντικοί. Το εκτέλεσε ο Λίτσος με τη μπάλα να βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι.

Στο 76ο σουτ του Σίσκου λίγο άουτ όπως και αυτό του Λαμπρόπουλου στο 79ο.

Στο 90ο σέντρα του Μιχάλτση ο Λίτσος δεν μπορεί από κοντά να νικήσει το Μπάλλιο και στο 91ο σουτ του Ρούντου άουτ.

Ακρίτας Αχλάδας: Μπάλλιος, Ντόνος Χ., Νικολόπουλος (72ο Βίτκας), Λαζαρίδης, Μπελμπάσης, Ντόνος Γ., Λαμπρόπουλος, Αναστασιάδης, Αντωνιάδης (72ο Κλιντσάρης), Ντόνος Σ., Κυρκόπουλος.

Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα: Χατζησάββας, Μπασούρης, Ρούντος, Τάντσης, Ίτσκος, Σερίδης, Τράικος (75ο Μαρκόπουλος), Κότσλης, Μιχάλτσης, Σίσκος (89ο Τσιτσάγκας), Λίτσος.