Αρχική > Slider > Με δύο ομίλους από 13 ομάδες η Β΄ κατηγορία στην Ε.Π.Σ Κοζάνης

Με δύο ομίλους από 13 ομάδες η Β΄ κατηγορία στην Ε.Π.Σ Κοζάνης

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page

Με 13 ομάδες θα απαρτίζεται κάθε ένας από τους 2 ομίλους της Β΄ Κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης η κλήρωση της οποίας έγινε σήμερα Κυριακή.

Στη Β΄ Κατηγορία ανέβηκαν και οι Δαναοί με τον Απόλλων Αυλών ενώ δεν δήλωσαν συμμετοχή Τσοτύλι, Εράτυρα, Ελλήσποντος και Κρυόβρυση.

Το πρωτάθλημα ξεκινάει το Σ/Κ 16-17 Σεπτεμβρίου και κλειδάριθμο ζήτησαν και πήραν οι Καισαρειά με Αιανή λόγω απόστασης και Άνω Κώμη- Κρόκος και Ελάτη με 2004 λόγω κοινής έδρας.

Στο 2ο όμιλο κλειδάριθμο ζήτησε και πήρε το Καρυχοώρι με την Αναγέννηση λόγω απόστασης, το Μικρόκαστρο με τη Σιάτιστα για τον ίδιο λόγω και οι Δαναοί με Βατερό λόγω κοινής έδρας.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και στους 2 ομίλους:

 

Α΄ Όμιλος

1η Αγωνιστική 14η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Α.Ο. Κρόκου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Έλατος Ελάτης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Κρανιδίων

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ε. Άνω Κώμης

Απόλλων Αυλών – Πρόοδος Μεταξά

Ρεπό: Ερμής Πλατανορέμματος

 

2η Αγωνιστική 15η

Ερμής Πλατανορέμματος – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Α.Ο. Κρόκου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Σ. Καρυδίτσας

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Καισαρειάς

Α.Ε. Κρανιδίων – Απόλλων Αυλών

Α.Ε. Άνω Κώμης – Πρόοδος Μεταξά

Ρεπό: Έλατος Ελάτης

 

3η Αγωνιστική 16η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ο. Κρόκου

Έλατος Ελάτης – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Σ. Καρυδίτσας – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Απόλλων Αυλών – Αναγέννηση Λιβαδερού

Πρόοδος Μεταξά – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Ε. Κρανιδίων

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς

 

4η Αγωνιστική 17η

Έλατος Ελάτης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ο. Κρόκου – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Καισαρειάς

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Απόλλων Αυλών

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Άνω Κώμης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Κρανιδίων

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

 

5η Αγωνιστική 18η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Καισαρειάς – Έλατος Ελάτης

Απόλλων Αυλών – Α.Ο. Κρόκου

Πρόοδος Μεταξά – Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

 

6η Αγωνιστική 19η

Α.Ε. Καισαρειάς – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Σ. Καρυδίτσας – Απόλλων Αυλών

Έλατος Ελάτης – Πρόοδος Μεταξά

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Άνω Κώμης

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

 

7η Αγωνιστική 20η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Απόλλων Αυλών

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Καισαρειάς

Α.Ε. Άνω Κώμης – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ε. Κρανιδίων – Έλατος Ελάτης

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ο. Κρόκου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Ερμής Πλατανορέμματος

Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

 

8η Αγωνιστική 21η

Πρόοδος Μεταξά – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ε. Κρανιδίων

Α.Σ. Καρυδίτσας – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Έλατος Ελάτης – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ερμής Πλατανορέμματος – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

 

9η Αγωνιστική 22η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Ε. Κρανιδίων – Πρόοδος Μεταξά

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Απόλλων Αυλών

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Καισαρειάς

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου  – Έλατος Ελάτης

Α.Ο. Κρόκου – Ερμής Πλατανορέμματος

Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

 

10η Αγωνιστική 23η

Α.Ε. Κρανιδίων – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Άνω Κώμης – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Πρόοδος Μεταξά – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Ε. Καισαρειάς – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Α.Σ. Καρυδίτσας – Ερμής Πλατανορέμματος

Έλατος Ελάτης – Α.Ο. Κρόκου

Ρεπό: Απόλλων Αυλών

 

11η Αγωνιστική 24η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Αναγέννηση Λιβαδερού – Α.Ε. Κρανιδίων

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Πρόοδος Μεταξά

Ερμής Πλατανορέμματος – Απόλλων Αυλών

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Καισαρειάς

Α.Σ. Καρυδίτσας – Έλατος Ελάτης

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

 

12η Αγωνιστική 25η

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων – ΑΙΑΣ Μικροβάλτου

Α.Ε. Άνω Κώμης – Ερμής Πλατανορέμματος

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ο. Κρόκου

Απόλλων Αυλών – Έλατος Ελάτης

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

 

13η Αγωνιστική 26η

ΑΙΑΣ Μικροβάλτου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ε. Κρανιδίων

Α.Ο. Κρόκου – Α.Ε. Κρανιδίων

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Άνω Κώμης

Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά

Απόλλων Αυλών – Α.Ε. Καισαρειάς

Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

 

 

Β΄  Όμιλος

                                     1η Αγωνιστική 14η

Δαναοί Κοζάνης-Πρόοδος Κομνηνών

Δόξα Βερμίου Πύργων-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ερμής Ασβεστόπετρας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Δόξα Μικροκάστρου-Κοζάνη 2004

Κεραυνός Πετρανών-Α.Ε. Περδίκα

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ρεπό Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας                                         

                                                                                                

2η Αγωνιστική 15η

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Δαναοί Κοζάνης

Πρόοδος Κομνηνών-Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Δόξα Μικροκάστρου

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Κεραυνός Πετρανών

Κοζάνη 2004-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Α.Ε. ΠερδίκαΑτρόμητος Πτολεμαΐδας

Ρεπό: Ερμής Ασβεστόπετρας                                                              

                                                                                            

3η Αγωνιστική 16η

Δαναοί Κοζάνης-Δόξα Βερμίου Πύργων

Ερμής Ασβεστόπετρας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Δόξα Μικροκάστρου-Πρόοδος Κομνηνών

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε. Περδίκα-Κοζάνη 2004

Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών                                                      

                                                                                           

4η Αγωνιστική 17η

Ερμής Ασβεστόπετρας-Δαναοί Κοζάνης

Δόξα Βερμίου Πύργων-Δόξα Μικροκάστρου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Κεραυνός Πετρανών

Πρόοδος Κομνηνών-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Α.Ε. Περδίκα

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Κοζάνη 2004

Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας                                                          

                                                                                             

5η Αγωνιστική 18η

Δαναοί Κοζάνης-Δόξα Μικροκάστρου

Κεραυνός Πετρανών-Ερμής Ασβεστόπετρας

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Δόξα Βερμίου Πύργων

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Α.Ε. Περδίκα-Πρόοδος Κομνηνών

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ρεπό: Κοζάνη 2004                                                                 

                                                                                       

6η Αγωνιστική 19η

Κεραυνός Πετρανών-Δαναοί Κοζάνης

Δόξα Μικροκάστρου-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ερμής Ασβεστόπετρας-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Δόξα Βερμίου Πύργων-Α.Ε. Περδίκα

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Κοζάνη 2004

Πρόοδος Κομνηνών-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς                                                            

                                                                                          

7η Αγωνιστική 20η

Δαναοί Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Κεραυνός Πετρανών

Α.Ε. Περδίκα-Δόξα Μικροκάστρου

Κοζάνη 2004-Ερμής Ασβεστόπετρας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Δόξα Βερμίου Πύργων

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών                                                      

                                                                                       

8η Αγωνιστική 21η

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δαναοί Κοζάνης

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Α.Ε. Περδίκα

Κεραυνός Πετρανών-Κοζάνη 2004

Δόξα Μικροκάστρου-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Πρόοδος Κομνηνών

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων                                                              

                                                                                       

                               9η Αγωνιστική 22η

Δαναοί Κοζάνης-Α.Ε. Περδίκα

Κοζάνη 2004-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Κεραυνός Πετρανών

Πρόοδος Κομνηνών-Ερμής Ασβεστόπετρας

Δόξα Βερμίου Πύργων-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου                                                      

                                                                                                

10η Αγωνιστική 23η

Κοζάνη 2004-Δαναοί Κοζάνης

Α.Ε. Περδίκα-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Κεραυνός Πετρανών-Πρόοδος Κομνηνών

Δόξα Μικροκάστρου-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ερμής Ασβεστόπετρας-Δόξα Βερμίου Πύργων

Ρεπό: Βέρμιο Καρυοχωρίου                                                     

                                                                                   

11η Αγωνιστική 24η                                                        

Δαναοί Κοζάνης-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Κοζάνη 2004

Πρόοδος Κομνηνών-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Βέρμιο Καρυοχωρίου

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κεραυνός Πετρανών

Δόξα Μικροκάστρου-Ερμής Ασβεστόπετρας

Ρεπό: Α.Ε. Περδίκα                                                                 

 

12η Αγωνιστική 25η                                                        

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς-Δαναοί Κοζάνης

Κοζάνη 2004-Πρόοδος Κομνηνών

Α.Ε. Περδίκα-Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-Δόξα Βερμίου Πύργων

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Ερμής Ασβεστόπετρας

Κεραυνός Πετρανών-Δόξα Μικροκάστρου

Ρεπό: Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης                                                              

 

13η Αγωνιστική 26η                                                        

Πρόοδος Κομνηνών-Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Δόξα Βερμίου Πύργων-Κοζάνη 2004

Ερμής Ασβεστόπετρας-Α.Ε. Περδίκα

Δόξα Μικροκάστρου-Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Βέρμιο Καρυοχωρίου-Κεραυνός Πετρανών

Ρεπό: Δαναοί Κοζάνης                                                             

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.