Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Αθλητικά > Κύπελλο μπάσκετ γυναικών: Το πάλεψε ο Λασσάνης και άφησε καλές εντυπώσεις παρά την ήττα και τον αποκλεισμό

Κύπελλο μπάσκετ γυναικών: Το πάλεψε ο Λασσάνης και άφησε καλές εντυπώσεις παρά την ήττα και τον αποκλεισμό

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Ήττα αποκλεισμό από την επόμενη φάση του κυπέλλου μπάσκετ γυναικών γνώρισε ο Λασσάνης χάνοντας από τον Ηρακλή με 55-46.

Ο Λασσάνης το πάλεψε όσο μπορούσε, κυνηγούσε πάντα στο σκορ αλλά σε γενικές γραμμές άφησε καλές εντυπώσεις.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Ηρακλή να μπαίνει πιο δυνατά και να προηγείται 10-19 στο 1ο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Λασσάνης προσπάθησε να ισορροπήσει αλλά τα αρκετά λάθη και η αστοχία έφεραν το σκορ στο 24-36.
Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα του Λασσάνη δυνάμωσε αλλά ο Ηρακλής με κορυφαίες την Σουλτάνη και την Τζίκου πήρε τη δίκαιη νίκη.
Ο Λασσάνης κρατάει προσπάθεια του δεύτερου μέρους και ελπίζει σε καλύτερο πρόσωπο στην έναρξη του πρωταθλήματος μετά από ένα μήνα περίπου.
Άτυχη στιγμή για τον Λασσάνη ο τραυματισμός της Δήμητρας Λαβαντσιώτη , λίγο μετά την είσοδο της στο παιχνίδι.


Τα δεκάλεπτα : 10-19, 24-36 (ημ.),

                         32-44, 46-55 (τελ.)
Λασσάνης (Μήτσιαλος). Κυριατζιδου 2, Παπαϊωάννου 11, Τσιανάκα Κ., Λαβαντσιώτη Δ., Μεντεσιδου 6 (14ρημπαουντς), Κοτζαΐτση 9 (1τρ., 8 ρημπ. 3 κλεψ.), Λαβαντσιώτη Α, Δημητρόπουλου 2, Καραδαλή, Κωτούλα 14( 1τρ., 5 ρημπ., ) Κρανιώτη, Τσιανακα Ε. 2.
Ηρακλής (Ατακτιδης). Νικολάου, Πετριδου 4, Σουλτάνη 18 (3τρ., 7ρημπ., ), Αρτοποιου, Γιαννουσιου 2, Μελενικιωτου, Ουζουνη 3, Στραχινη, Παπα 9 (2τρ.), Δεληγιάννη 4, Τζικου 15 (7ρημπ.).Ηρακλής (Ατακτίδης-Αστεριάδης): Νικολάου, Πετρίδου 4, Σουλτάνη 18(3), Αρτοποιού, Γιαννουσίου 2, Μελενικιώτου, Στραχίνη 3, Ουζούνη, Παπά 9(2), Δεληγιάννη 4, Τζίκου 15.  

Πανσερραϊκός-Άρης ΔΟMECO 51-74

Διαιτητές: Εκίζογλου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 12-24, 26-34, 36-55, 51-74

Πανσερραϊκός (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου Ν. 8, Θανοπούλου 10(2), Μπακιρτζίδου 9, Σιακκα, Πελτέκη 8, Πιτσιάβα 12(1), Δαμιανάκου, Γκέκα 4.

Άρης ΔΟMECO (Συρόπουλος): Στεργάκη 10, Κυρπιζλίδου 3, Νάστου 13(3), Μαρίνη 11(1), Εφραιμίδου 2, Τσαμπούρη 5(1), Παπαϊωάννου 6, Σλούκα 13, Βλάχου, Δροσούνη 4, Ατζέμη 3, Καρακούλα 4.

Νίκη Βόλου-Απόλλων Καλαμαριάς 49-35

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 9-10, 25-16, 37-24, 49-35

Νίκη Βόλου(Γαλανάκης): Κωστούλα 5, Παρασχάκη 4, Αγαγιώτη 3(1), Αλεξίου, Ντέγκα 2, Κοπάνου 7, Αρτεμισίου 10, Κατσιοπούλου 2, Τότση Α. 2, Δεληγιάννη 14.

Απόλλων Καλαμαριάς(Γκογκάκης): Ιγγλέζου 9, Αντωνιάδου 10(1), Αβρονιδάκη, Διαμαντοπούλου 7, Σακκά, Μάγνη, Φράγκου, Τσαπόγα 1, Μιχαηλίδου Ε., Μιχαηλίδου Κ. 1, Σουλιώτη 6, Γιαντζακλίδου 1.

Ιερισσός-Ολύμπια Λάρισας 46-88

Διαιτητές: Κωνής-Κωνσταντινέλλης

Δεκάλεπτα: 9-28, 22-41, 33-64, 46-88

Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Τσάκις, Πασχαλά 12(1), Τζέλιου 6(1), Μπαντή, Σουλτάνη, Αργαλιού 2, Γιατζιώνη 15(2), Λεμπίδα 9(1), Κουτσουκουάνα, Καμπάνη 2, Συκιώτη.   

Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 15(1), Καλακώνα Β., Κλεισιάρη 6(2), Τσούρβα 6, Καλακώνα Μ. 5(1), Καρτσαμάρη 12, Λιάσκου 12(2), Μιχαηλίδου 6, Πατούνη 6, Κουτσουνούρη 14(1), Αντωνοπούλου 4, Κολλιαδήμα 2.


ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα 43-45

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Μπαχτσεβανόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-20, 26-30, 35-40, 43-45

ΜΕΝΤ(Τζιότζιος): Βαλσαμοπούλου, Κουλακιώτη 10(1), Τόσκα 7, Κωφοκώτσιου, Φείδα 5, Καλπακίδου, Καζαντζή Β. 18(1), Σιδηροπούλου 2, Θεοδοσίου 1, Κογκαλίδου, Αλλεν Χ., Αλλεν Α.

ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Νάκη 4, Ριτζαλέου 5, Καλογρίδου 8, Νικολαϊδου 13, Καννέλογλου 4, Σιακαβάρα, Κοκκίνου, Δαιμονάκου 3, Βασλαματζή, Γενναίου 6, Ψαρέλη-Νικολή. 

Τα αποτελέσματα:

Α” Φάση – 1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 20/09/2020

01. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας – ΓΕΑ Άμιλλα 2000 74-63

02. Αθηναϊκός – ΑΟ Δαναοί Άργους 88-44

03. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – Οίαξ Ναυπλίου ΑΟ 77-51

04. ΑΦΜΣ Φοίνικας Πειραιά – ΑΕ Σαντορίνης 63-45

05. ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΕΚ Περιστερίου -55

06. ΓΣ Αγίας Παρασκευής – ΕΣΗ Ατρόμητος Πειραιά 77-42

2η Αγωνιστική – Κυριακή 27/09/2020

12. ΑΕΠΣ Άρις Καλαμάτας – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

13. Αθηναϊκός – ΑΦΜΣ Φοίνικας Πειραιά

14. ΓΣ Ηλιούπολης – ΓΣ Αγίας Παρασκευής

3η Αγωνιστική – Κυριακή 04/10/2020

18. Νικητής Α14 – Νικητής Α13

Α” Φάση – 2ος Όμιλος

1η Αγωνιστική – Κυριακή 20/09/2020

07. ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Άρης Θες. 51-74

08. ΓΣ Νίκη Βόλου – ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς 49-35

09. ΓΣΚ Λασσάνης – ΓΣ Ηρακλής 46-55

10. ΣΚ Ιερισσός 99 – Ολύμπια Λάρισας 46-88

11. ΜΕΝΤ – ΑΣ Πανόραμα 43-45

2η Αγωνιστική – Κυριακή 27/09/2020

15. Ολύμπια Λάρισας – ΓΣ Ηρακλής

16. ΑΣ Πανόραμα-  Άρης Θεσσαλονίκης

17. ΑΚ Πάνθηρες Καβάλας – ΓΣ Νίκη Βόλου

3η Αγωνιστική – Κυριακή 04/10/2020

19. Νικητής Α15 – Νικητής Α16

Β” Φάση / Κυριακή 11/10/2020

20. ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΠΑΟ

21. ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ Σπόρτιγκ

22. Νικητής Α19 – Εσπερίδες Καλλιθέας

23. Νικητής Α12 – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

24. Δάφνη Αγ. Δημητρίου – ΠΑΣ Γιάννινα

25. Νικητής Α18 – ΑΣ Νίκη Λευκάδας

26. ΟΑ Χανίων- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

27. Νικητής Α17 – Ολυμπιακός

Γ” Φάση (Προημιτελικοί Αγώνες) / Τετάρτη 23/12/2020

28. Νικητής Α23 – Νικητής Α26

29. Νικητής Α21 – Νικητής Α24

30. Νικητής Α25 – Νικητής Α27

31. Νικητής Α22 – Νικητής Α20

Δ’Φάση (Ημιτελικοί Αγώνες) / Τετάρτη 24/03/2021

32.  –

33.  –

Τελικός / Κυριακή 28/03/2021

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
sidiros
x

Check Also

Πόντιοι Κοζάνης| Αμυντική «οχύρωση» με τον Καμερουνέζο, Ousseini Nji Nfifen Mounpain

Μοίρασε το άρθρο...FacebookTwitteremail «Καπαρωμένος» από τους Πόντιους Κοζάνης είναι ο Καμερουνέζος στόπερ (με ρίζες και από… Αργεντινή), Ousseini Nji Nfifen Mounpain, ...