Αρχική > Slider > Κύπελλο Ε.Π.Σ. Κοζάνης-Α.Ε.Κ.-Φούφας το ένα ζευγάρι των ημιτελικών

Print

Βγήκε το ένα ζευγάρι των ημιτελικών στο κύπελλο Ερασιτεχνών στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης.

Αυτό απαρτίζεται από την Α.Ε. Κοζάνης η οποία μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι απέκλεισε τη Γαλατινή με 4-3 τη περασμένη Τετάρτη και το Φούφα που κέρδισε 3-0 στη Νεάπολη την Ακαδημία Βοίου..

Στη Γαλατινή τη Τετάρτη ο Τρούπκος στο 19ο με γωνιακό σουτ έκανε το 0-1 αλλά 2 λεπτά μετά  ο Ζαρκοδήμος με διπλή προσπάθεια, αφού το πρώτο σουτ βρήκε το δοκάρι, έκανε το 1-1.

Στο 26ο ο Θεοδωρίδης με  σουτ έκανε το 1-2 αλλά στο 47ο η Γαλατινή ισοφάρισε πάλι με το Ζαρκοδήμο και στο 57ο ο ίδιος έκανε το 3-2.

Η χαρά των γηπεδούχων κράτησε μόνο 3 λεπτά αφού στο 60ο ο Τρούπκος με κεφαλιά ισοφάρισε.
Στο 77ο η Α.Ε.Κ. πήρε και πάλι προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Λαβαντσιώτη που έκανε το 3-4 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

ΓΑΛΑΤΙΝΗ : Γ. Ζαρκοδήμος, Τσαγκάλης (80ο Βουζιάνας), Γκαγιάγιας (46ο Αλεξίου), Ζερβανταρίδης, Σαριόγλου, Κοτρώτσιος, Δολόπικος (46ο Τσιόρκας), Ρούσης, Γκάλφας, Τακίδης, Κ. Ζαρκοδήμος.

Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ : Χλιαράς, Μαρτιρόσοβ (85ο Καραγιάννης), Ψιάνος (57ο Λαβαντσιώτης), Φωτούλας, Πουλατσόγλου, Τζέλος, Τρούπκος, Δ. Παπαδόπουλος (70ο Βασιλειάδης), Σαλονικίδης, Νικολαϊδης (85ο Μαντασάς), Θεοδωρίδης.

Το Σάββατο στη Νεάπολη η διαφορά δυναμικότητας ήταν μεγάλη και ο Μακεδονικός Φούφα αφού έχασε πέναλτι με το Τοπάλη πέτυχε στη συνέχεια 3 γκολ με τους Τ. Καλπακίδη και Χάιτα (2) και πέρασε στα ημιτελικά.

Το άλλο ζευγάρι θα βγει από τα παιχνίδια Βατερό- Εορδαϊκός και Χαραυγή-Καραγιάννια.

Ημιτελικά

Νικητής Εθνικός Βατερού – Εορδαϊκός Πτολεμαΐδας – Νικητής Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Α.Ε.Π. Καραγιαννίων