Αρχική > Slider > Η κλήρωση του κυπέλλου στην Ε.Π.Σ. Φλώρινας

Η κλήρωση του κυπέλλου στην Ε.Π.Σ. Φλώρινας

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Πραγματοποιήθηκε πριν από λίγο στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Φλώρινας η κλήρωση όλων των φάσεων του κυπέλλου για τη ποδοσφαιρική χρονιά 2019-20.

Στη κλήρωση μπήκαν μια ομάδα της Γ΄ (ΠΑΣ Φλώρινα), 12 της Α΄ Κατηγορίας (Ερμής Αμυνταίου, Μελιτέας Μελίτης, Ακρίτας Αχλάδας, Ελλάς Άνω Καλλινίκης, Θύελλα Φιλώτα, Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας, Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος, Άρης Λόφων, Διαγόρας Βαρικού, Αίας Αμμοχωρίου, Ιτιά Ιτέας, Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα) και 7 της Β΄ (Πρέσπα Πρέσπας, Δάφνη Λεβαίας, Μέγας Αλέξανδρος Αετού, Ατρόμητος Φλώρινας, Παύλος Μελάς Φλάμπουρου, Ατρόμητος Κάτω Κλεινών, Βίτσι Δροσοπηγής).

 

Από την Α΄ Κατηγορία δεν δήλωσαν συμμετοχή ο Ηρακλής Αρμενοχωρίου και ο Ατρόμητος Σιταριάς. Ο πρώτος παραμένει ερωτηματικό ενώ η 2η δεν θα κατέβει και στο πρωτάθλημα. Αν κατέβει τελικά (ευχή όλων) ο Ηρακλής θα χάσει άνευ αγώνα το πρώτο αγώνα πρωταθλήματος (το ίδιο ισχύει και για όσες ομάδες ακόμα από τη Β΄ κατέβουν στο πρωτάθλημα αλλά δεν δήλωσαν στο κύπελλο.

(Να ευχαριστήσουμε το πρόεδρο της Δάφνης Λεβαίας Δημήτρη Οκλαλιώτη για τη βοήθεια του)

Η κλήρωση αναλυτικά:

 

Α΄ Φάση (24-25 Αυγούστου)

1)Αίας Αμμοχωρίου- Ατρόμητος Φλώρινας

2)Μελιτέας Μελίτης- Ελλάς Άνω Καλλινίκης

3)Βίτσι Δροσοπηγής- Μέγας Αλέξανδρος Αετού

4)Ιτιά Ιτέας- Μέγας Αλέξανδρος Φλώρινας

5)Ατρόμητος Κάτων Κλεινών- Ερμής Αμυνταίου

6)Θύελλα Φιλώτα- Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα

7)Παύλος Μελάς Φλάμπουρου-Δάφνη Λεβαίας

8)Πρέσπά Πρέσπας- Ακρίτας Αχλάδας

9)Μέγας Αλέξανδρος Περάσματος-Άρης Λόφων

10)Διαγόρας Βαρικού-ΠΑΣ Φλώρινα

 

Β΄ Γύρος (31 Αυγούστου- 1 Σεπτεμβρίου)

1)Νικητής Ζευγαριού 6- Νικητής Ζευγαριού

2)Νικητής Ζευγαριού 8-Νικητής Ζευγαριού 3

3)Νικητής Ζευγαριού 7-Νικητής Ζευγαριού

4)Νικητής Ζευγαριού 5-Νικητής Ζευγαριού 10

5)Νικητής Ζευγαριού 2-Νικητής Ζευγαριού 4

 

Γ΄ Γύρος (7-8 Σεπτεμβρίου)

1)Νικητής Ζευγαριού 3-Νικητής Ζευγαριού 4

2)Νικητής Ζευγαριού 2

3)Νικητής Ζευγαριού 1

4)Νικητής Ζευγαριού 5

 

Δ΄ Γύρος

 

  • 2-3
  • 4- Νικητής Ζευγαριού 1
Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.