Συμβαίνει τώρα
Αρχική > Slider > Η κλήρωση στην Α΄ Κατηγορία μπάσκετ της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Η κλήρωση στην Α΄ Κατηγορία μπάσκετ της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ.

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email






Πραγματοποιήθηκε πριν λίγο στα γραφεία της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. η κλήρωση της Α΄ Κατηγορίας Ανδρών που φέτος θα γίνει με 12 ομάδες.

Σε αυτή θα πάρει μέρος και η Καστοριά που αντί για την Α1 θα παίξει εδώ κάνοντας επανεκκίνηση ενώ αντί για τον Αμύντα Σκοπιάς που δεν δήλωσε συμμετοχή θα κατέβει ο Κεραυνός Αγίου Γεωργίου αφού τα Σέρβια δεν δέχτηκαν.

Πρεμιέρα θα έχουμε στις 12 Οκτωβρίου ή μια εβδομάδα πιο νωρίς.

 

(Να ευχαριστήσουμε τον εκπρόσωπο του Αρίωνα Παναγιώτη Κιοσέ για την ενημέρωση των κλειδαρίθμων)

 

Αναλυτικά η κλήρωση:

 

1η  Αγωνιστική 12η ΣΚΟΡ
Βελβεντό Φοίνικας Πτολεμαΐδας    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
Ηρακλής Κοζάνης Καστοριά    
Άργος Ορεστικό Φοίνικας Κοζάνης    
Γ.Σ. Σιάτιστας Λασσάνης    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Διόσκουροι    
       
2η  Αγωνιστική 13η    
Διόσκουροι Γ.Σ. Σιάτιστας    
Λασσάνης Άργος Ορεστικό    
Φοίνικας Κοζάνης Ηρακλής Κοζάνης    
Καστοριά Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Βελβεντό    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
       
3η  Αγωνιστική 14η    
Βελβεντό Καστοριά    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Φοίνικας Κοζάνης    
Ηρακλής Κοζάνης Λασσάνης    
Άργος Ορεστικό Διόσκουροι    
Γ.Σ. Σιάτιστας Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
       
4η  Αγωνιστική 15η    
Γ.Σ. Σιάτιστας Φοίνικας Πτολεμαΐδας    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Άργος Ορεστικό    
Διόσκουροι Ηρακλής Κοζάνης    
Λασσάνης Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Φοίνικας Κοζάνης Βελβεντό    
Καστοριά Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
       
5η  Αγωνιστική 16η    
Βελβεντό Λασσάνης    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Διόσκουροι    
Ηρακλής Κοζάνης Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Άργος Ορεστικό Γ.Σ. Σιάτιστας    
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Φοίνικας Κοζάνης    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Καστοριά    
       
6η  Αγωνιστική 17η    
Άργος Ορεστικό Φοίνικας Πτολεμαΐδας    
Γ.Σ. Σιάτιστας Ηρακλής Κοζάνης    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Διόσκουροι Βελβεντό    
Λασσάνης Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
Φοίνικας Κοζάνης Καστοριά    
       
7η  Αγωνιστική 18η    
Βελβεντό Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Γ.Σ. Σιάτιστας    
Ηρακλής Κοζάνης Άργος Ορεστικό    
Καστοριά Λασσάνης    
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Διόσκουροι    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Φοίνικας Κοζάνης    
       
8η  Αγωνιστική 19η    
Ηρακλής Κοζάνης Φοίνικας Πτολεμαΐδας    
Άργος Ορεστικό Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Γ.Σ. Σιάτιστας Βελβεντό    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
Διόσκουροι Καστοριά    
Λασσάνης Φοίνικας Κοζάνης    
       
9η  Αγωνιστική 20η    
Βελβεντό Άργος Ορεστικό    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Ηρακλής Κοζάνης    
Φοίνικας Κοζάνης Διόσκουροι    
Καστοριά Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Γ.Σ. Σιάτιστας    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Λασσάνης    
       
10η  Αγωνιστική 21η    
Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης Φοίνικας Πτολεμαΐδας    
Ηρακλής Κοζάνης Βελβεντό    
Άργος Ορεστικό Κεραυνός Αγίου Γεωργίου    
Γ.Σ. Σιάτιστας Καστοριά    
Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας Φοίνικας Κοζάνης    
Διόσκουροι Λασσάνης    
       
11η  Αγωνιστική 22η    
Βελβεντό Μέγας Αλέξανδρος Κοζάνης    
Λασσάνης Α.Π.Σ. Αρίων Πτολεμαΐδας    
Φοίνικας Κοζάνης Γ.Σ. Σιάτιστας    
Καστοριά Άργος Ορεστικό    
Κεραυνός Αγίου Γεωργίου Ηρακλής Κοζάνης    
Φοίνικας Πτολεμαΐδας Διόσκουροι    

 

Μοίρασε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο [email protected]
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.