Αρχική > Slider > Η κλήρωση στη Β΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ Κοζάνης- 28/29 Σεπτεμβρίου η σέντρα

Η κλήρωση στη Β΄ Κατηγορία της Ε.Π.Σ Κοζάνης- 28/29 Σεπτεμβρίου η σέντρα

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Σε 2 ομίλους των 13 ομάδων θα γίνει φέτος η Β΄ Κατηγορία στην Ε.Π.Σ. Κοζάνης με το πρώτο κάθε ομίλου να παίρνει στο εισιτήριο της ανόδου και τους δεύτερους να δίνουν αγώνα μπαράζ για μια ακόμα θέση, αν φυσικά πέσει μόνο μια από ομάδα της Ε.Π.Σ. από την Γ΄ . Αν δεν γίνει αυτό δεν θα ανέβει καμία.

Όσο αναφορά τον υποβιβασμό θα υποβιβαστούν 4 ομάδες από κάθε όμιλο και οι 5 από το τέλος θα δώσουν αγώνα μπαράζ για την αποφυγή ακόμα μιας θέσης.

 

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει 28/29 Σεπτεμβρίου και το πρόγραμμα και στους 2 ομίλους είναι το εξής:

 

Α΄ Όμιλος

1η Αγωνιστική 14ηΣΚΟΡ
Α.Ο. ΚρόκουΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Πρόοδος ΜεταξάΑναγέννηση Αργίλου  
Αστραπή ΚλείτουΕρμής Πλατανορέυματος  
Α.Σ.ΒελβεντόΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Αναγέννηση Λιβαδερού Ρεπό  
    
2η Αγωνιστική 15η  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΑ.Ο. Κρόκου  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑστραπή Κλείτου  
Αναγέννηση ΑργίλουΑ.Σ.Βελβεντό  
Ερμής ΠλατανορέυματοςΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Πρόοδος Μεταξά Ρεπό  
    
3η Αγωνιστική 16η  
Α.Ο. ΚρόκουΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Πρόοδος ΜεταξάΑναγέννηση Λιβαδερού  
Αστραπή ΚλείτουΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΑναγέννηση Αργίλου  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΕρμής Πλατανορέυματος  
Α.Σ.Βελβεντό Ρεπό  
    
4η Αγωνιστική 17η  
Πρόοδος ΜεταξάΑ.Ο. Κρόκου  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΑστραπή Κλείτου  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΑ.Σ.Βελβεντό  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Αναγέννηση ΑργίλουΕρμής Πλατανορέυματος  
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής Ρεπό  
    
5η Αγωνιστική 18η  
Α.Ο. ΚρόκουΑστραπή Κλείτου  
Α.Σ.ΒελβεντόΠρόοδος Μεταξά  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΑναγέννηση Λιβαδερού  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Αναγέννηση ΑργίλουΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Ερμής Πλατανορέυματος Ρεπό  
    
6η Αγωνιστική 19η  
Α.Σ.ΒελβεντόΑ.Ο. Κρόκου  
Αστραπή ΚλείτουΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Πρόοδος ΜεταξάΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΕρμής Πλατανορέυματος  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΑναγέννηση Αργίλου  
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης Ρεπό  
    
7η Αγωνιστική 20η  
Α.Ο. ΚρόκουΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΑ.Σ.Βελβεντό  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΑστραπή Κλείτου  
Ερμής ΠλατανορέυματοςΠρόοδος Μεταξά  
Αναγέννηση ΑργίλουΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑναγέννηση Λιβαδερού  
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής Ρεπό  
    
8η Αγωνιστική 21η  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΑ.Ο. Κρόκου  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Α.Σ.ΒελβεντόΕρμής Πλατανορέυματος  
Αστραπή ΚλείτουΑναγέννηση Αργίλου  
Πρόοδος ΜεταξάΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Ρεπό  
    
9η Αγωνιστική 22η  
Α.Ο. ΚρόκουΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Ερμής ΠλατανορέυματοςΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Αναγέννηση ΑργίλουΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑ.Σ.Βελβεντό  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΠρόοδος Μεταξά  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΑναγέννηση Λιβαδερού  
Αστραπή Κλείτου Ρεπό  
    
10η Αγωνιστική 23η  
Ερμής ΠλατανορέυματοςΑ.Ο. Κρόκου  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΑναγέννηση Αργίλου  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Α.Σ.ΒελβεντόΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Αστραπή ΚλείτουΑναγέννηση Λιβαδερού  
Πρόοδος ΜεταξάΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Α.Ε. Άνω Κώμης Ρεπό  
    
11η Αγωνιστική 24η  
Α.Ο. ΚρόκουΑναγέννηση Αργίλου  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΕρμής Πλατανορέυματος  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΑ.Ε. Άνω Κώμης  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΑ.Σ.Βελβεντό  
Αστραπή ΚλείτουΠρόοδος Μεταξά  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου Ρεπό  
    
12η Αγωνιστική 25η  
Ελπίδες ΑΕ ΚοζάνηςΑ.Ο. Κρόκου  
Ερμής ΠλατανορέυματοςΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  
Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-ΣπάρτουΑναγέννηση Λιβαδερού  
Μέγας Αλέξανδρος ΛευκοπηγήςΚένταυρος Πρωτοχωρίου  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΠρόοδος Μεταξά  
Α.Σ.ΒελβεντόΑστραπή Κλείτου  
Αναγέννηση Αργίλου Ρεπό  
    
13η Αγωνιστική 26η  
ΜΑΠΣ Αγίας ΠαρασκευήςΑ.Σ.Βελβεντό  
Αναγέννηση ΛιβαδερούΑναγέννηση Αργίλου  
Κένταυρος ΠρωτοχωρίουΕρμής Πλατανορέυματος  
Πρόοδος ΜεταξάΑ.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  
Αστραπή ΚλείτουΜέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  
Α.Ε. Άνω ΚώμηςΕλπίδες ΑΕ Κοζάνης  
Α.Ο. Κρόκου Ρεπό  

 

 

Β΄ Όμιλος

 

1η Αγωνιστική  14η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΠρόοδος Κομνηνών  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΑ.Ε. Περδίκα  
Δόξα ΜικροκάστρουΚοζάνη 2004  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΑκρίτες Κοζάνης  
Δάφνη ΠολυμύλουΗρακλής Δρεπάνου  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΒυζαντινός Αετός  
Δόξα Βερμίου Πύργων Ρεπό  
    
2η Αγωνιστική 15η  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΑναγέννηση Εράτυρας  
Πρόοδος ΚομνηνώνΜέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Α.Ε. ΠερδίκαΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς  
Κοζάνη 2004Δάφνη Πολυμύλου  
Ακρίτες ΚοζάνηςΑτρόμητος Πτολεμαΐδας  
Ηρακλής ΔρεπάνουΒυζαντινός Αετός  
Δόξα Μικροκάστρου Ρεπό  
    
3η Αγωνιστική 16η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΜέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Δόξα ΜικροκάστρουΔόξα Βερμίου Πύργων  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΠρόοδος Κομνηνών  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΑ.Ε. Περδίκα  
Βυζαντινός ΑετόςΚοζάνη 2004  
Ηρακλής ΔρεπάνουΑκρίτες Κοζάνης  
Δάφνη Πολυμύλου Ρεπό  
    
4η Αγωνιστική 17η  
Δόξα ΜικροκάστρουΑναγέννηση Εράτυρας  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΔάφνη Πολυμύλου  
Πρόοδος ΚομνηνώνΑτρόμητος Πτολεμαΐδας  
Α.Ε. ΠερδίκαΗρακλής Δρεπάνου  
Κοζάνη 2004Ακρίτες Κοζάνης  
Βυζαντινός Αετός Ρεπό  
    
5η Αγωνιστική 18η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς  
Δάφνη ΠολυμύλουΔόξα Μικροκάστρου  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΜέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Βυζαντινός ΑετόςΔόξα Βερμίου Πύργων  
Ηρακλής ΔρεπάνουΠρόοδος Κομνηνών  
Κοζάνη 2004Α.Ε. Περδίκα  
Ακρίτες Κοζάνης Ρεπό  
    
6η Αγωνιστική 19η  
Δάφνη ΠολυμύλουΑναγέννηση Εράτυρας  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΑτρόμητος Πτολεμαΐδας  
Δόξα ΜικροκάστρουΒυζαντινός Αετός  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΗρακλής Δρεπάνου  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΑκρίτες Κοζάνης  
Πρόοδος ΚομνηνώνΚοζάνη 2004  
Α.Ε. Περδίκα Ρεπό  
    
7η Αγωνιστική 20η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΑτρόμητος Πτολεμαΐδας  
Βυζαντινός ΑετόςΔάφνη Πολυμύλου  
Ηρακλής ΔρεπάνουΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς  
Ακρίτες ΚοζάνηςΔόξα Μικροκάστρου  
Κοζάνη 2004Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Α.Ε. ΠερδίκαΔόξα Βερμίου Πύργων  
Πρόοδος Κομνηνών Ρεπό  
    
8η Αγωνιστική 21η  
Βυζαντινός ΑετόςΑναγέννηση Εράτυρας  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΗρακλής Δρεπάνου  
Δάφνη ΠολυμύλουΑκρίτες Κοζάνης  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΚοζάνη 2004  
Δόξα ΜικροκάστρουΑ.Ε. Περδίκα  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΠρόοδος Κομνηνών  
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Ρεπό  
    
9η Αγωνιστική 22η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΗρακλής Δρεπάνου  
Ακρίτες ΚοζάνηςΒυζαντινός Αετός  
Κοζάνη 2004Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  
Α.Ε. ΠερδίκαΔάφνη Πολυμύλου  
Πρόοδος ΚομνηνώνΔόξα Μικροκάστρου  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΔόξα Βερμίου Πύργων  
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Ρεπό  
    
10η Αγωνιστική 23η  
Ακρίτες ΚοζάνηςΑναγέννηση Εράτυρας  
Ηρακλής ΔρεπάνουΚοζάνη 2004  
Βυζαντινός ΑετόςΑ.Ε. Περδίκα  
Δάφνη ΠολυμύλουΠρόοδος Κομνηνών  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΔόξα Βερμίου Πύργων  
Δόξα ΜικροκάστρουΜέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Ρεπό  
    
11η Αγωνιστική 24η  
Αναγέννηση ΕράτυραςΚοζάνη 2004  
Α.Ε. ΠερδίκαΑκρίτες Κοζάνης  
Πρόοδος ΚομνηνώνΒυζαντινός Αετός  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΑτρόμητος Πτολεμαΐδας  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΔάφνη Πολυμύλου  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΔόξα Μικροκάστρου  
Ηρακλής Δρεπάνου Ρεπό  
    
12η Αγωνιστική 25η  
Α.Ε. ΠερδίκαΑναγέννηση Εράτυρας  
Ακρίτες ΚοζάνηςΠρόοδος Κομνηνών  
Ηρακλής ΔρεπάνουΔόξα Βερμίου Πύργων  
Βυζαντινός ΑετόςΜέγας Αλέξανδρος Άρδασσας  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΔόξα Μικροκάστρου  
Δάφνη ΠολυμύλουΑ.Ε.Κ. Καλαμιάς  
Κοζάνη 2004 Ρεπό  
    
13η Αγωνιστική 26η   
Πρόοδος ΚομνηνώνΑ.Ε. Περδίκα  
Δόξα Βερμίου ΠύργωνΚοζάνη 2004  
Μέγας Αλέξανδρος ΆρδασσαςΑκρίτες Κοζάνης  
Δόξα ΜικροκάστρουΗρακλής Δρεπάνου  
Α.Ε.Κ. ΚαλαμιάςΒυζαντινός Αετός  
Ατρόμητος ΠτολεμαΐδαςΔάφνη Πολυμύλου  
Αναγέννηση Εράτυρας Ρεπό  

 

 

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
kotzampasis

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.