Αρχική > Slider > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page

Πλήρες πρόγραμμα είχαμε στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Κοζάνης αφού είχαμε την επανέναρξη και της Γ΄ .

Στην Α΄ τη πιο σπουδαία νίκη πέτυχε η Κοζάνη που κέρδισε εκτός τα Σέρβια και είναι στο -2 από τη Σιάτιστα που κέρδισε εύκολα τη Λευκόβρυση.

Στο 1ο όμιλο της Β΄ Πρωτοχώρι και Κρόκος συνέχισαν με νίκες ενώ στο 2ο πρώτα πέρασαν τα Κομνηνά.

Στη Γ΄ τέλος ο Πολύμυλος δεν κέρδισε αλλά άυξησε τη διαφορά.

 

Τα αποτελέσματα

Α΄ Κατηγορία (19η Αγωνιστική)

Εθνικός Βατερού Π.Α.Ο. Κοίλων 2 5
Μακεδονικός Σιάτιστας Δόξα Λευκόβρυσης 5 0
Αλιάκμων Αιανής Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1 3
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Α.Ε. Κοζάνης 1 2
Α.Σ. Βελβεντό Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 1 2
Μακεδονικός  Κοζάνης Ηρακλής Πτολεμαΐδας 0 2
Ακρίτες Κοζάνης Γαλατινή 1 1
Τιτάν Σερβίων Κοζάνη 2 3

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1. Μακεδονικός Σιάτιστας 64 9 50
2. Κοζάνη 47 23 48
3. Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50 18 46
4. Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 39 15 43
5. Μακεδονικός  Κοζάνης 27 20 32
6. Π.Α.Ο. Κοίλων 36 33 28
7. Τιτάν Σερβίων 32 31 27
8. Γαλατινή 27 35 26
9. Εθνικός Βατερού 37 40 22
10. Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 31 34 22
11. Α.Ε. Κοζάνης 30 34 21
12. Ηρακλής Πτολεμαΐδας 20 28 19
13. Α.Σ. Βελβεντό 23 35 19
14. Αλιάκμων Αιανής 19 33 16
15. Ακρίτες Κοζάνης 33 57 16
16. Δόξα Λευκόβρυσης 14 84 1

 

Β΄ Κατηγορία (16η Αγωνιστική)

Α΄ Όμιλος

Α.Ο. Κρόκου ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 6 0
Ερμής Πλατανορέυματος Έλατος Ελάτης 2 6
Αίας Μικροβάλτου Α.Σ. Καρυδίτσας 1 3
Αναγέννηση Λιβαδερού Απόλλων Αυλών 5 0
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Πρόοδος Μεταξά 4 2
ΑΕ Κρανιδίων Α.Ε. Άνω Κώμης 0 2
 Ρεπό Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Κένταυρος Πρωτοχωρίου 39 16 38
2 Α.Ο. Κρόκου 43 8 34
3 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 31 23 25
4 Αναγέννηση Λιβαδερού 21 16 25
5 Ερμής Πλατανορέυματος 26 25 23
6 Πρόοδος Μεταξά 29 25 21
7 Έλατος Ελάτης 24 20 21
8 Α.Ε. Άνω Κώμης 20 12 20
9 ΑΕ Κρανιδίων 16 17 18
10 Α.Σ. Καρυδίτσας 26 29 18
11 Αίας Μικροβάλτου 15 42 9
12 Απόλλων Αυλών 22 47 8
13 Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 10 42 5

 

Έχουν ολοκληρώσει τα ρεπό τους Καισαρεία, Πλατανόρευμα και Ελάτη

 

Β΄ Όμιλος

Δόξα Βερμίου Πύργων Δαναοί Κοζάνης 3 1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας Ερμής Ασβεστόπετρας 1 1
Πρόοδος Κομνηνών Δόξα Μικροκάστρου 2 1
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Βέρμιο Καρυοχωρίου 3 2
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2 2
Κοζάνη 2004 Α.Ε. Περδίκα 3 9
 Ρεπό Κεραυνός Πετρανών

 

Η βαθμολογία

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Πρόοδος Κομνηνών 32 21 31
2 Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 37 22 30
3 Ερμής Ασβεστόπετρας 33 13 29
4 Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 42 24 28
5 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 25 16 27
6 Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 28 21 25
7 Δόξα Βερμίου Πύργων 29 22 23
8 Βέρμιο Καρυοχωρίου 33 26 22
9 Α.Ε. Περδίκα 32 24 21
10 Δαναοί Κοζάνης 21 32 14
11 Κεραυνός Πετρανών 21 37 10
12 Δόξα Μικροκάστρου 16 41 9
13 Κοζάνη 2004 14 64 1

 

Έχουν ολοκληρώσει τα ρεπό τους Άρδασσα, Ασβεστόπετρα και Πετρανά

 

Γ΄ Κατηγορία

Αναγέννηση Αργίλου Ηρακλής Δρεπάνου 2 1
Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδ. Ποδ. Πτολεμαΐδας Αναγέννηση Εράτυρας 1 0
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας Δράσις Τσοτυλίου 0 4
Εθνικός Πτολεμαΐδας Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου 1 2
Δάφνη Πολυμύλου Αστραπή Κλείτου 0 0

 

Η βαθμολογία

 

Α/Α Ο Μ Α Δ Ε Σ ΤΕΡΜΑΤΑ Β
1 Δάφνη Πολυμύλου 16 6 22
2 Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 30 23 17
3 Α.Σ. Ποντίων Μεσοβούνου 21 15 17
4 Δράσις Τσοτυλίου 20 20 16
5 Αστραπή Κλείτου 16 18 15
6 Φ.Σ. Εορδαϊκός Ακαδ. Ποδ. Πτολεμαΐδας 15 19 12
7 Αναγέννηση Αργίλου 14 18 12
8 Αναγέννηση Εράτυρας 7 10 10
9 Εθνικός Πτολεμαΐδας 14 19 10
10 Ηρακλής Δρεπάνου 25 30 5

 

Ο Ηρακλής Δρεπάνου ξεκίνησε με -2

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.