Αρχική > Αθλητικά > To αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ, χαντ-μπολ βόλει

To αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ, χαντ-μπολ βόλει

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Α2 Μπάσκετ Ανδρών:  Επιστροφή στις νίκες θέλει η Καστοριά

Την επιστροφή στις νίκες θα επιδιώξει το Σάββατο η ομάδα της Καστοριάς η οποία θα αντιμετωπίσει στην έδρα της την ομάδα του Ψυχικού.

Το πρόγραμμα:

ΑΕΛ – Μαρούσι
Περιστέρι – Αμύντας
Αρκαδικός – Ηρακλής
Ερμής Αγιάς – Χολαργός
Καρδίτσα – Δούκας
Παπάγου – Δόξα Λευκάδας
Απόλλων Πάτρας – Εθνικός
Καστοριά – Ψυχικό

Β΄ Μπάσκετ Ανδρών- Να επιστρέψει στις νίκες θέλει η Ελίμεια

Το Στρατώνι αντιμετωπίζει τη Κυριακή η Ελίμεια και θέλει να επιστρέψει στις νίκες κάτι που θα είναι και η 1η εντός έδρας επιτυχία.

Το πρόγραμμα

Γέφυρα – Ανατόλια
Πευκοχώρι – Χαλκηδόνα
Ελίμεια – Στρατώνι
Τιτάνες Παλαμά – Φάρσαλα
Καβάλα – Ικαροι Σερρών
Ασπίδα Ξάνθης – Ερμης Λαγκαδά
Αγρίνιο – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών –Πρεμιέρα β΄ γύρου

Πρεμιέρα του β΄ γύρου έχουμε τη Κυριακή στη Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών με τον Αρίωνα πλέον να είναι με τη πλάτη στο τοίχο και να πρέπει να επιδιώκει τη νίκη σε όλα τα παιχνίδια του.

Το πρόγραμμα:

 

 Ρεπό Νικόπολη Πρέβεζας
Πρωτέας Γρεβενών Φαίακας Κέρκυρας
Ιωνικός Ιωνίας Φίλιππος Βέροιας
Α.Σ. Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 Νίκη Βόλου
Α.Ο.Κ. Βέροιας Ίκαροι Τρικάλων
Α.Π.Σ. Αρίων Εύαθλος Μακεδόνες Πολ. Καλ/τειας
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων Γ.Ε. Αγρινίου

Α΄ Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ- Ντέρμπι κορυφής στη Σιάτιστα

Στη Σιάτιστα θα είναι στραμμένοι οι προβολείς στην Α΄ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. αυτή την αγωνιστική αφού εκεί θα γίνει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Ηρακλή.

Αν επικρατήσουν οι γηπεδούχοι εξασφαλίζουν το πλεονέκτημα στα play-off ενώ σε αντίθεση περίπτωση όλα αρχίζουν από την αρχή.

 

Το πρόγραμμα:

Α.Ε. Κοζάνης Βελβεντό
Διόσκουροι Κοζάνης Α.Σ. Άργος Ορεστικό
Γ.Σ. Σιάτιστας Ηρακλής Κοζάνης
Αριστοτέλης Φλώρινας Λασσάνης Κοζάνης
Φοίνικας Πτολεμαΐδας  Ρεπό

Α2 χαντ-μπολ ανδρών- Στην Άρτα ταξιδεύει ο Αρίων

Ενισχυμένος με τον Πέταρ Ατσίμοβιτς που επέστρεψε ο Αρίων ταξιδεύει το Σάββατο στην Άρτα να αντιμετωπίσει τον Πρωτέα.

Η ομάδα της Πτολεμαιδας μετά τη νίκη της επί του Αρχέλαου έχει πολύ καλή ψυχολογία σε ένα παιχνίδι που δεν έχει να χάσει τίποτα.

 

Το πρόγραμμα

Αλέξανδρος Αξιούπολης- Αρχέλαος Κατερίνης
Α.Σ. Μακεδονικός -Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Φαίακας Κέρκυρας-Ζαφειράκης Νάουσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Γ.Α.Σ. Κιλκίς

Πρωτέας Άρτας -Αρίων Πτολεμαΐδας

Α2 χαντ-μπολ γυναικών- Τον Απόλλων υποδέχεται ο Εθνικός- Στα Γιάννενα ο Αρίων

Τον Απόλλων Σταυρούπολης θα υποδεχτεί αυτή την αγωνιστική ο Εθνικός Κοζάνης και θέλει να συνεχίζει με νίκη το πρωτάθλημα την ώρα που ο Αρίων θα πάει στα Γιάννενα να παίξει με τη τοπική ομάδα.

 

Το πρόγραμμα:

Εθνικός Κοζάνης-Απόλλων Σταυρούπολης

Α.Σ. Βέροιας 2017-Ορφέας Κατερίνης

Φαίακας Κέρκυρας-Πυλαία

Ο.Φ.Χ. Ιωαννίνων-Αρίων Πτολεμαΐδας

 

Β΄ Εθνική χαντ-μπολ Ανδρών- Επιστροφή στις νίκες θέλει ο Α.Ο.Κ.

Την επιστροφή στις νίκες θέλει ο Α.Ο.Κοζάνης μετά από τις 2 ισοπαλίες στην έδρα του παίζοντας εκτός έδρας με την ομάδα της Άρτας.

 

Το πρόγραμμα:

Γ.Σ. Άρτας «Άνω Πόλη»-Α.Ο. Κοζάνης

Α.Ο. Ιωαννίνων-Α.Ο. Αντισφαίρισης Καστοριάς

Πλήρη αγωνιστική έχουμε αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα βόλεϊ αφού επαναρχίζουν   αυτά των ανδρών και των Κορασίδων

 

Τα αποτελέσματα:

Άνδρες

 Αριστοτέλης Σκύδρας  Εθνικός Κοζάνης  –
Εδεσσαϊκή Γ.Ε.  Πιερικός Κατερίνης  –
Άτλας Κιλκίς Γ.Σ. Γρεβενών  –
Ζαφειράκης Νάουσας Αίας Κιλκίς  –
Αίολος Κατερίνης  Ίκαρος Έδεσσας  –

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 7 21-0 21
2 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 6 1 19-5 18
3 Εδεσσαϊκή ΓΕ 5 2 16-7 15
4 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 4 3 13-10 12
5 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 4 3 14-9 12
6 ΓΣ Γρεβενών 3 4 9-14 9
7 ΑΠΟ Άτλας Κιλκίς 2 1 4 9-14 8
8 ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης 2 1 4 9-16 7
9 ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 1 6 5-19 3
10 ΑΣ Αίας Κιλκίς 7 1-21 0

 

 

 Β΄ Εθνική Γυναικών

 Α.Π. Καστοριάς Γ.Α.Σ. Αλεξάνδρειας
Ποσειδών Βέροιας Αριστοτέλης Σκύδρας
 Γ.Σ. Κοζάνης  ΑΣ Αίας Κιλκίς
Μίλωνας Γιάννιτσών Πιερικός Κατερίνης

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Αγ. Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΑΣ Αίας Κιλκίς 4 4 12-0 12
2 ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 4 4 12-1 12
3 ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 4 3 1 9-5 9
4 ΓΣ Κοζάνης 4 1 1 2 7-9 5
5 ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 4 1 3 4-9 3
6 ΑΠ Καστοριάς 4 1 3 4-9 3
7 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 4 1 3 3-9 3
8 ΑΟΠ Μίλωνας Γιαννιτσών 4 1 3 2-11 1

 

Τοπικό Γυναικών

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρ.
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης ΑΣ Αστέρας Γρεβενών
Γ.Σ. Γρεβενών Ρεπό

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Αγ Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης 4 4 12-2 12
2 ΑΣ Αστέρας Γρεβενών 3 3 9-1 9
3 ΓΣ Γρεβενών 4 3 1 9-4 9
4 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 4 2 2 7-6 6
5 ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας 3 1 2 4-7 3
6 ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας 3 3 0-9 0
7 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 4 4 2-12 0

 

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.