Αρχική > Αθλητικά > To αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ, χαντ-μπολ βόλει

To αγωνιστικό πρόγραμμα του Σ/Κ σε μπάσκετ, χαντ-μπολ βόλει

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page

Α2 Μπάσκετ Ανδρών:  Επιστροφή στις νίκες θέλει η Καστοριά

Την επιστροφή στις νίκες θα επιδιώξει το Σάββατο η ομάδα της Καστοριάς η οποία θα αντιμετωπίσει στην έδρα της την ομάδα του Ψυχικού.

Το πρόγραμμα:

ΑΕΛ – Μαρούσι
Περιστέρι – Αμύντας
Αρκαδικός – Ηρακλής
Ερμής Αγιάς – Χολαργός
Καρδίτσα – Δούκας
Παπάγου – Δόξα Λευκάδας
Απόλλων Πάτρας – Εθνικός
Καστοριά – Ψυχικό

Β΄ Μπάσκετ Ανδρών- Να επιστρέψει στις νίκες θέλει η Ελίμεια

Το Στρατώνι αντιμετωπίζει τη Κυριακή η Ελίμεια και θέλει να επιστρέψει στις νίκες κάτι που θα είναι και η 1η εντός έδρας επιτυχία.

Το πρόγραμμα

Γέφυρα – Ανατόλια
Πευκοχώρι – Χαλκηδόνα
Ελίμεια – Στρατώνι
Τιτάνες Παλαμά – Φάρσαλα
Καβάλα – Ικαροι Σερρών
Ασπίδα Ξάνθης – Ερμης Λαγκαδά
Αγρίνιο – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών –Πρεμιέρα β΄ γύρου

Πρεμιέρα του β΄ γύρου έχουμε τη Κυριακή στη Γ΄ Μπάσκετ Ανδρών με τον Αρίωνα πλέον να είναι με τη πλάτη στο τοίχο και να πρέπει να επιδιώκει τη νίκη σε όλα τα παιχνίδια του.

Το πρόγραμμα:

 

 Ρεπό Νικόπολη Πρέβεζας
Πρωτέας Γρεβενών Φαίακας Κέρκυρας
Ιωνικός Ιωνίας Φίλιππος Βέροιας
Α.Σ. Αν. Ακτής Ζέφυρος 02 Νίκη Βόλου
Α.Ο.Κ. Βέροιας Ίκαροι Τρικάλων
Α.Π.Σ. Αρίων Εύαθλος Μακεδόνες Πολ. Καλ/τειας
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων Γ.Ε. Αγρινίου

Α΄ Ανδρών Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ- Ντέρμπι κορυφής στη Σιάτιστα

Στη Σιάτιστα θα είναι στραμμένοι οι προβολείς στην Α΄ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. αυτή την αγωνιστική αφού εκεί θα γίνει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στη τοπική ομάδα και τον Ηρακλή.

Αν επικρατήσουν οι γηπεδούχοι εξασφαλίζουν το πλεονέκτημα στα play-off ενώ σε αντίθεση περίπτωση όλα αρχίζουν από την αρχή.

 

Το πρόγραμμα:

Α.Ε. Κοζάνης Βελβεντό
Διόσκουροι Κοζάνης Α.Σ. Άργος Ορεστικό
Γ.Σ. Σιάτιστας Ηρακλής Κοζάνης
Αριστοτέλης Φλώρινας Λασσάνης Κοζάνης
Φοίνικας Πτολεμαΐδας  Ρεπό

Α2 χαντ-μπολ ανδρών- Στην Άρτα ταξιδεύει ο Αρίων

Ενισχυμένος με τον Πέταρ Ατσίμοβιτς που επέστρεψε ο Αρίων ταξιδεύει το Σάββατο στην Άρτα να αντιμετωπίσει τον Πρωτέα.

Η ομάδα της Πτολεμαιδας μετά τη νίκη της επί του Αρχέλαου έχει πολύ καλή ψυχολογία σε ένα παιχνίδι που δεν έχει να χάσει τίποτα.

 

Το πρόγραμμα

Αλέξανδρος Αξιούπολης- Αρχέλαος Κατερίνης
Α.Σ. Μακεδονικός -Κύκλωπες Αλεξ/πολης
Φαίακας Κέρκυρας-Ζαφειράκης Νάουσας
Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας-Γ.Α.Σ. Κιλκίς

Πρωτέας Άρτας -Αρίων Πτολεμαΐδας

Α2 χαντ-μπολ γυναικών- Τον Απόλλων υποδέχεται ο Εθνικός- Στα Γιάννενα ο Αρίων

Τον Απόλλων Σταυρούπολης θα υποδεχτεί αυτή την αγωνιστική ο Εθνικός Κοζάνης και θέλει να συνεχίζει με νίκη το πρωτάθλημα την ώρα που ο Αρίων θα πάει στα Γιάννενα να παίξει με τη τοπική ομάδα.

 

Το πρόγραμμα:

Εθνικός Κοζάνης-Απόλλων Σταυρούπολης

Α.Σ. Βέροιας 2017-Ορφέας Κατερίνης

Φαίακας Κέρκυρας-Πυλαία

Ο.Φ.Χ. Ιωαννίνων-Αρίων Πτολεμαΐδας

 

Β΄ Εθνική χαντ-μπολ Ανδρών- Επιστροφή στις νίκες θέλει ο Α.Ο.Κ.

Την επιστροφή στις νίκες θέλει ο Α.Ο.Κοζάνης μετά από τις 2 ισοπαλίες στην έδρα του παίζοντας εκτός έδρας με την ομάδα της Άρτας.

 

Το πρόγραμμα:

Γ.Σ. Άρτας «Άνω Πόλη»-Α.Ο. Κοζάνης

Α.Ο. Ιωαννίνων-Α.Ο. Αντισφαίρισης Καστοριάς

Πλήρη αγωνιστική έχουμε αυτό το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα βόλεϊ αφού επαναρχίζουν   αυτά των ανδρών και των Κορασίδων

 

Τα αποτελέσματα:

Άνδρες

 Αριστοτέλης Σκύδρας  Εθνικός Κοζάνης  –
Εδεσσαϊκή Γ.Ε.  Πιερικός Κατερίνης  –
Άτλας Κιλκίς Γ.Σ. Γρεβενών  –
Ζαφειράκης Νάουσας Αίας Κιλκίς  –
Αίολος Κατερίνης  Ίκαρος Έδεσσας  –

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 7 21-0 21
2 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 6 1 19-5 18
3 Εδεσσαϊκή ΓΕ 5 2 16-7 15
4 ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 4 3 13-10 12
5 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 4 3 14-9 12
6 ΓΣ Γρεβενών 3 4 9-14 9
7 ΑΠΟ Άτλας Κιλκίς 2 1 4 9-14 8
8 ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης 2 1 4 9-16 7
9 ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 1 6 5-19 3
10 ΑΣ Αίας Κιλκίς 7 1-21 0

 

 

 Β΄ Εθνική Γυναικών

 Α.Π. Καστοριάς Γ.Α.Σ. Αλεξάνδρειας
Ποσειδών Βέροιας Αριστοτέλης Σκύδρας
 Γ.Σ. Κοζάνης  ΑΣ Αίας Κιλκίς
Μίλωνας Γιάννιτσών Πιερικός Κατερίνης

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Αγ. Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΑΣ Αίας Κιλκίς 4 4 12-0 12
2 ΑΣ Ποσειδών Βέροιας 4 4 12-1 12
3 ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 4 3 1 9-5 9
4 ΓΣ Κοζάνης 4 1 1 2 7-9 5
5 ΓΑΣ Αλεξάνδρειας 4 1 3 4-9 3
6 ΑΠ Καστοριάς 4 1 3 4-9 3
7 ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας 4 1 3 3-9 3
8 ΑΟΠ Μίλωνας Γιαννιτσών 4 1 3 2-11 1

 

Τοπικό Γυναικών

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρ.
ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας
ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης ΑΣ Αστέρας Γρεβενών
Γ.Σ. Γρεβενών Ρεπό

 

Η βαθμολογία

α/α Ομάδα Αγ Ν3 Ν2 Η1 Η0 Μηδ. ΣΕΤ Β
1 ΑΠΣ Αίολος Κατερίνης 4 4 12-2 12
2 ΑΣ Αστέρας Γρεβενών 3 3 9-1 9
3 ΓΣ Γρεβενών 4 3 1 9-4 9
4 ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 4 2 2 7-6 6
5 ΦΣ Αρίων Πτολεμαΐδας 3 1 2 4-7 3
6 ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας 3 3 0-9 0
7 ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου 4 4 2-12 0

 

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.