Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Πολύ κοντά στη πρώτη τους νίκη έφτασαν οι Ελπίδες απέναντι στην Αξιούπολη αλλά στο τέλος δεν άντεξαν και ηττήθηκαν με 19-22.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, στη συνέχεια ο Αλέξανδρος πέρασε στη θέση του οδηγού και κρατούσε σταθερά ένα προβάδισμα δύο τερμάτων πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ του 13-11.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έκαναν επίσης ένα πολύ καλό ξεκίνημα, ισοφάρισαν και πέρασαν ξανά μπροστά στο σκορ.

Όμως η ομάδα της Αξιούπολης αντέδρασε και πάλι, έκανε στο τελευταίο δεκάλεπτο σερί 1-5 έκανε το 18-17 του 50, 19-22 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Τα πεντάλεπτα: 01-02, 04-03, 05-07, 07-09, 09-11, 11-13 (ημχ.)

13-13, 16-14, 17-15, 18-17, 18-20, 19-22 (τελ.)

Ελπίδες Αμυνταίου (Αναστασία Παπαβασιλείου): Ελευθεριάδης 2, Αναστασιάδης 1, Τατσίδης, Παπαχρήστου 7, Τόιτος, Γιαννιτσόπουλος 3, Τουρούτογλου, Γιώσκος 1, Παπαϊωάννου, Πετρίδης, Καντσής, Θεοχαρίδης, Τζοβάρας, Χατζημηνάς, Παναγιωτίδης 4, Παπαδόπουλος 1.

Αλέξανδρος Αξιούπολης (Αντώνης Καρυπίδης): Παπαγεωργίου 2, Στεφανίδης, Ζηλίδης, Ζιάρας 2, Βραχιολίδης 5, Καλπακίδης, Καραπεΐδης 3, Παπαρήγας, Καράγγελος 5, Παλαιστής 1, Κοπαΐδης 3, Μουτούδης, Μενεψάκος 1, Τουλκερίδης, Καρακασίδης, Τσορλίνης.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Μπαλάκος, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 4/4-3/3