Αρχική > Αθλητικά > Α΄ Ε.ΚΑ.Σ.Δ.Υ.Μ. – Ισοφάρισε σε 2-2 ο Αρίωνας- Όλα κρίνονται τη Τετάρτη

Α΄ Ε.ΚΑ.Σ.Δ.Υ.Μ. – Ισοφάρισε σε 2-2 ο Αρίωνας- Όλα κρίνονται τη Τετάρτη

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someonePrint this page

Πραγματοποιώντας καταπληκτική εμφάνιση, παίζοντας φοβερή άμυνα στα τελευταία 8 λεπτά (όταν δέχτηκε μόνο 3 πόντους) και κάνοντας κατάθεση ψυχής ο Αρίωνας παίζοντας με τη πλάτη στο τοίχο κέρδισε 59-47 στη Σιάτιστα έκανε το 2-2 στη σειρά των τελικών και όλα θα κριθούν πλέον τη Τετάρτη.

Στο παιχνίδι κυριάρχησε η νευρικότητα αφού στο 15 το σκορ ήταν 13-15 ο Αρίωνας ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ χωρίς όμως μεγάλες διαφορές.

Στη τελευταία περίοδο η Σιάτιστα προηγήθηκε 44-43 8:10 για τη λήξη αλλά από εκεί και μετά ο Αρίωνας έπαιξε άμυνα για σεμινάριο και έφτασε στη νίκη με 59-47.

Η σειρά επιστρέφει στη Πτολεμαΐδα και ο Αρίων κάνει έκκληση στο κόσμο να δώσει βροντερό παρών για να πανηγυρίσουν μαζί το τίτλο και την άνοδο.