Αρχική > Αθλητικά > Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αναλλοίωτη η κορυφή στην Α΄- Πρεμιέρα Β΄ Γύρου στη Β΄ Κατηγορία

Ε.Π.Σ. Κοζάνης: Αναλλοίωτη η κορυφή στην Α΄- Πρεμιέρα Β΄ Γύρου στη Β΄ Κατηγορία

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page

Πρεμιέρα στον 2ο γύρο είχαμε στη Β΄ Κατηγορία ενώ με την 17η αγωνιστική συνεχίστηκε η Α΄ .

Στην Α΄ Κατηγορία η Σιάτιστα κέρδισε σχετικά εύκολα τον Ηρακλή  ενώ η Κοζάνη πέρασε εύκολα από Πτολεμαΐδα πετυχαίνοντας 3 γκολ και έχοντας 5 δοκάρια.

Απομακρύνθηκε από τη κορυφή το Βόιο το οποίο στραβοπάτησε στην έδρα του Βατερού.

Στην επανέναρξη της Β΄ Κατηγορίας και στο  1ο όμιλο της Β΄ το Πρωτοχώρι κέρδισε την Ελάτη ενώ ο 2ος Κρόκος πέρασε εύκολα από το Λιβαδερό.

Στον 2ο όμιλο είχαμε την επιστροφή στην ενεργό δράση του Καρυοχωρίου και του Περδίκα μετά τη δίμηνη τιμωρία τους.

Το πρώτο κέρδισε εκτός στο ντέρμπι τον Ατρόμητο και δείχνει ότι δεν τα παρατάει ενώ ο 2ος κέρδισε με 3-1 τα Πετρανά και έμεινε και αυτός ζωντανός

Η πρωτοπόρος Ασβεστόπετρα πήρε στο τέλος το βαθμό με τις Ελπίδες ΑΕΚ ενώ οι ενισχυμένοι Πύργοι πήραν σπουδαίο διπλό στη Καλαμιά και πλέον όπως όλα δείχνουν πολλοί θα είναι οι μνηστήρες για τις θέσεις της ανόδου.

 

Τα αποτελέσματα:

Α΄ Κατηγορία (17η Αγωνιστική)

Εθνικός Βατερού Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 2 2
Δόξα Λευκόβρυσης Α.Ε. Κοζάνης 0 3
Π.Α.Ο. Κοίλων Μέγ. Αλέξ. Χαραυγής 1 3
Μακεδονικός Σιάτιστας Ηρακλής Πτολεμαΐδας 2 0
Αλιάκμων Αιανής Γαλατινή 0 0
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας Κοζάνη 0 3
Α.Σ. Βελβεντό Τιτάν Σερβίων 1 0
Μακεδονικός  Κοζάνης Ακρίτες Κοζάνης 4 3

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Β΄ Κατηγορία (14η Αγωνιστική)- Πρεμιέρα Β΄ Γύρου

Α΄ Όμιλος

Αίας Μικροβάλτου ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 2 2
Αναγέννηση Λιβαδερού Α.Ο. Κρόκου 0 4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου Έλατος Ελάτης 2 0
ΑΕ Κρανιδίων Α.Σ. Καρυδίτσας 1 0
Α.Ε. Άνω Κώμης Α.Ε. Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 0 0
Πρόοδος Μεταξά Απόλλων Αυλών 4 2
 Ρεπό Ερμής Πλατανορέυματος

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

 

Β΄ Όμιλος

Πρόοδος Κομνηνών Δαναοί Κοζάνης 3 1
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς Δόξα Βερμίου Πύργων 2 3
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης Ερμής Ασβεστόπετρας 1 1
Κοζάνη 2004 Δόξα Μικροκάστρου 2 3
Α.Ε. Περδίκα Κεραυνός Πετρανών 3 1
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας Βέρμιο Καρυοχωρίου 2 3
 Ρεπό Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

 

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Γ΄ Κατηγορία :             Εξ΄ αναβολής

Αναγέννηση Αργίλου –Τσοτύλι 1-1

Η βαθμολογία

Πατήστε εδώ

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email
Print this page
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr

Συντάκτης: Θεόφιλος Ηλιάδης

Αθλητικογράφος του e-ptolemeos.gr. Ασχολείται με το αθλητικό ρεπορτάζ από το 1990. Είναι πτυχιούχος του ΤΕΙ Μηχανολογίας Κοζάνης.