Αρχική > Αθλητικά > 20ο Ατομικό Πρωτάθλημα σκάκι Κ.Δ.Μακεδονίας 2019 – Αποτελέσματα

20ο Ατομικό Πρωτάθλημα σκάκι Κ.Δ.Μακεδονίας 2019 – Αποτελέσματα

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 19 Μαΐου 2019 οι 3ήμεροι αγώνες του 20ου Ατομικού Πρωταθλήματος Σκάκι Κεντροδυτικής Μακεδονίας 2019, με τη συμμετοχή 47 σκακιστών και σκακιστριών. Διοργανωτές ήταν ο Σκακιστικός Όμιλος Πτολεμαΐδας «Πτολεμαίος», η Σκακιστική Ακαδημία Πτολεμαΐδας «Σκακιστάκος», ο Σκακιστικός Όμιλος Πτολεμαΐδας «Δούρειος Ίππος» και η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κ.Δ. Μακεδονίας. Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο ξενοδοχείο «Παντελίδης» στην Πτολεμαΐδα συμμετείχαν 47 αθλητές και αθλήτριες από Κατερίνη, Φλώρινα, Πτολεμαΐδα, Κοζάνη, Σέρβια, και Γιαννιτσά.

Το πρωτάθλημα που διεξήχθη με διεθνή ΕΛΟ αξιολόγησης, καλύπτονταν διαρκώς διαδικτυακά στην ιστοσελίδα http://chess-results.com. Το σύστημα των αγώνων ήταν ελβετικό 5 γύρων και οι συμμετέχοντες χωρίστηκαν σε 4 τουρνουά (ανοιχτό ανδρών-γυναικών, εφήβων-παίδων, παμπαίδων, νεανίδων- κορασίδων)

Τα αποτελέσματα ανά κατηγορία:

ΑΝΔΡΩΝ
ΘΕΣΗΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ
1οςΜπαμπαλίκης ΑλέξανδροςΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
2οςΣαμαράς ΓεώργιοςΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
3οςΕμμανουηλίδης ΕιρηναίοςΣ.Α. Πτολ/δας «Σκακιστάκος»
   
Α16
1οςΒαρδάκας ΓρηγόριοςΣ.Ο. Κατερίνης
2οςΤριανταφύλλου ΙωάννηςΣ.Α. Πτολ/δας «Σκακιστάκος»
Α14
1οςΧασάπης ΔημήτριοςΣ.Ο. Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»
2οςΚαραμητάνης ΛάζαροςΛ.Π.Φλώρινας
3οςΜυλωνάς ΧρήστοςΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
   
Α12
1οςΓεωργιάδης ΑθανάσιοςΣ.Ο. Κατερίνης
2οςΚαρακίτσιος ΙωάννηςΑ.Ε.Κοζάνης
3οςΔόγιας ΧρήστοςΣ.Ο.Ηρακλείου (Α.Ε.Κοζάνης)
   
Α10
1οςΤζανής ΑλέξανδροςΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
2οςΠετρίδης Δημήτριος ΠαναγιώτηςΟ.Σ. Γιαννιτσών
3οςΚαραλίγκας ΓεώργιοςΑ.Ε.Κοζάνης
   
Α08
1οςΑναστασίου ΓεώργιοςΣ.Λ.Φλώρινας
2οςΚολτσης ΚωνσταντίνοςΣ.Λ.Φλώρινας
ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Πατρίκη ΑλεξάνδραΛ.Π.Φλώρινας
2ηΠουρλιάκα ΤατιάναΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
 
Κ16
Λιούρη ΣτυλιανήΣ.Ο. Πτολ/δας «Πτολεμαίος»
Ζουμπουρδικούδη ΔέσποιναΟ.Σ.Γιαννιτσών
Λιούρη ΜαρίαΣ.Α. Πτολ/δας «Σκακιστάκος»
   
Κ12
Βαρδάκα ΣοφίαΣ.Ο.Κατερίνης
Λιούρη ΜιχαέλαΣ.Ο. Πτολ/δας «Δούρειος Ίππος»
Αμπελά ΕλένηΑ.Ε.Κοζάνης
Κ10
Βαρδάκα ΣτυλιανήΣ.Ο.Κατερίνης
Ορφανουδάκη ΕυαγγελίαΣ.Λ.Φλώρινας
3ηΓκούβα ΔήμητραΑ.Ε.Κοζάνης
   
Κ08
1ηΓιαμούζη ΑλεξάνδραΑ.Ε.Κοζάνης

Παράλληλα το Σάββατο 18 Μαΐου 2019 ώρα 16:00 πραγματοποιήθηκε Γενική Συνέλευση της Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ., παρουσία εκπροσώπων από τα σωματεία της Κ.Δ.Μακεδονίας.

Το παρόν στην τελετή λήξης και τις βραβεύσεις των νικητών έδωσαν :

ο Λεζγίδης Ιωάννης Πρόεδρος του Σ.Ο.Πτολ/δας «Πτολεμαίος»

ο Βαρδάκας Στέφανος (εκπρόσωπος του Σ.Ο.Κατερίνης)

ο Παντελίδης Γεώργιος

Η Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ εκφράζει τις ευχαριστίες στην οργανωτική επιτροπή, στους χορηγούς της διοργάνωσης, το ξενοδοχείο «Pantelidis» και τους εθελοντές που στήριξαν με την δράση τους ολόπλευρα την διεξαγωγή των αγώνων.

 

Χορηγοί των αγώνων

ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ eordaia.org

Καθημερινή εφημερίδα Ν.Κοζάνης «Πρωϊνή»

Εφημερίδα Ν.Κοζάνης «Κοζάνη»

Kozan.gr

KozaniMedia

Εβδομαδιαία Εφημερίδα Ν.Κοζάνης «Παλμός»

Καθημερινή ενημέρωση Ν.Κοζάνης «Πρωινός Λόγος»

Hotel Pantelidis

Βιβλιοπωλείο μηχανές γραφείου Παπάς Ιωάννης

Οργανωτική Επιτροπή

Θεοφυλακτίδης Ευστάθιος – Πρόεδρος Ε.Σ.Σ.ΚΕ.ΔΥ.Μ

Χατζόπουλος Κωνσταντίνος– Διευθυντής αγώνων

Λεζγίδης Ιωάννης– Υπεύθυνος Διοργάνωσης

Κοσμίδης Λουκάς – Υπεύθυνος Διοργάνωσης

Κοντέος Γεώργιος – Υπεύθυνος Διοργάνωσης

Ζαχαρίδης Κωνσταντίνος – Επικεφαλής Διαιτητής, υπεύθυνος κληρώσεων & διαχειριστής ιστοσελίδας

Αλεξίου Δήμητρα– Διαιτητής

Σούδης Στέφανος – Διαιτητής
Ποκιάκης Γεώργιος – Διαιτητής

Κοσμίδης Ιωάννης– Διαιτητής
Τσεμπερλίδου Γεωργία – Διαιτητής

Αντωνιάδου Εύη – Διαιτητής

Ηλιάδου Μαρία – Γραμματεία
Στόγια Δέσποινα – Γραμματεία

Τέλος, σύμφωνα με την προκήρυξη των αγώνων, προκρίνονται για τα αντίστοιχα Πανελλήνια Πρωταθλήματα οι νικητές των τουρνουά:

Ανδρών: Μπαμπαλίκης Αλέξανδρος  (Σ.Ο.Π.Πτολεμαίος)

Α16:Βαρδάκας Γρηγόριος (Σ.Ο. Κατερίνης)

Α12:Γεωργιάδης Αθανάσιος (Σ.Ο. Κατερίνης)

Α10:Τζανής Αλέξανδρος  (Σ.Ο.Π.Πτολεμαίος)

Γυναικών:Πατρίκη Αλεξάνδρα (Λ.Π.Φλώρινας) και

Κ16:Λιούρη Στυλιανή (Σ.Ο.Π.Πτολεμαίος).

 

Κοινοποιήστε το άρθρο...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email
Print this page
Print
Στείλε μας Φωτογραφίες, Μηνύματα και Καταγγελίες στο ptolemeos@e-ptolemeos.gr
kotzampasis

Συντάκτης: e-ptolemeos team