Συνέχισε την αήττητη πορεία της η ΓΑΛΑΤΙΝΗ περνώντας δια πυρός και σιδήρου από την ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ νικώντας με 2-1. Ο δυνατός αέρας που επικρατούσε δεν επέτρεψε να διεξαχθεί ένα καλό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη. Το αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο διάστημα 70΄-80΄με τον Καραμιχάλη να κάνει το 0-1, τον Μίλιτς να ισοφαρίζει σε 1-1 και τον Καλαμπούκα να πραγματοποιεί στο 78΄το τελικό 1-2.Οι γηπεδούχοι έχουν σοβαρά και δίκαια παράπονα από τον διαιτητή Καραπουρναλίδη που δεν καταλόγισε υπέρ τους καταφανέστατο πέναλτυ στο 44΄σε ανατροπή του Μίντση.
Με νίκες προχώρησαν ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΑ (επικτράτησε του ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ) και ΚΟΜΝΗΝΑ (νίκησαν την ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙΑΝΕΙΩΝ) ενώ στην 4η πέρασε η ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ με την εύκολη νίκη της επί των ΑΚΡΙΤΩΝ Κοζάνης.
Νικηφόρα συνέχισαν ΛΕΟΝΤΕΣ (στο ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ) και ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ (εύκολη επικράτηση επί της ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ) βελτιώνοντας σημαντικά την βαθμολογική τους θέση ενώ και η ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ επανήλθε στις νίκες επικρατώντας του αδύναμου ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ.
Τα αποτελέσματα:
ΒΕΛΒΕΝΤΟ – ΝΕΑΠΟΛΗ 2-0
ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖ 4-0
ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ – ΓΑΛΑΤΙΝΗ 1-2
ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΑ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖ 2-0
ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ – ΛΕΟΝΤΕΣ 1-2
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ – ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ 4-0
ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ – ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ 3-0
ΚΟΜΝΗΝΑ – ΑΕΠ ΚΑΡΑΓΙAΝΝΕΙΩΝ 2-1
Η βαθμολογία:
1.ΓΑΛΑΤΙΝΗ 44(-1)
2.ΚΟΜΝΗΝΑ 43
3.ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΑ 38(-1)
4.ΑΕ ΕΛΙΜΕΙΑΣ 37
5.ΑΕ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΕΙΩΝ 34(-1)
6.ΚΑΡΥΟΧΩΡΙ 34
7.ΛΕΟΝΤΕΣ 29(-1)
8.ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖ 28
9.ΒΕΛΒΕΝΤΟ 28
10.ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ 25(-1)
11.ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ 23(-1)
12.ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ 12(-1)
13.ΝΕΑΠΟΛΗ 11(-2)
14.ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ 10(-1)
15.ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖ 6
16.ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ 4(-2)
Τέσσερα παιχνίδια εξ αναβολής διεξάγονται Τετάρτη και Πέμπτη.
Την Τετάρτη αγωνίζονται: ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΕ ΠΕΡΔΙΚΑΣ, ΓΑΛΑΤΙΝΗ – ΝΕΑΠΟΛΗ και ΚΑΙΣΑΡΕΙΑ – ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟ ενώ την ΠΕΜΠΤΗ γίνεται το παιχνίδι ΛΕΟΝΤΕΣ – ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑ
Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΑΝΑΟΙ ΚΟΖ – ΤΣΟΤΥΛΙ 1-1
ΧΑΡΑΥΓΗ – ΠΟΛΥΜΥΛΟΣ 0-1
ΚΑΛΟΝΕΡΙ – ΕΡΑΤΥΡΑ 1-2
ΑΕ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ – ΚΟΖΑΝΗ 2004 0-5
ΚΟΙΛΑΔΑ – ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 1-2
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖ 2-1
Η βαθμολογία:
1.ΧΑΡΑΥΓΗ 28
2.ΚΑΛΟΝΕΡΙ 26
3.ΤΣΟΤΥΛΙ 25
4.ΠΟΛΥΜΥΛΟΣ 19
5.ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ 18
6.ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕ ΚΟΖ 17
7.ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΙΑΤ 15
8.ΚΟΖΑΝΗ 2004 15
9.ΕΡΑΤΥΡΑ 12
10.ΚΟΙΛΑΔΑ 10
11.ΔΑΝΑΟΙ ΚΟΖ 5
12.ΑΕ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ 1
2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΜΕΤΑΞΑΣ – ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ 2-3
ΙΩΝΙΚΟΣ – ΚΡΑΝΙΔΙΑ 3-3
Ν.ΑΡΗΣ ΑΡΓΙΛΟΥ – ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒ 2-1
ΡΟΔΙΑΝΗ – ΑΙΑΝΗ 4-1
ΑΥΛΕΣ – ΛΙΒΑΔΕΡΟ 1-0
ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ – ΕΛΑΤΗ 3-0
Η βαθμολογία:
1.Ν.ΑΡΗΣ ΑΡΓΙΛΟΥ 29
2.ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 29(+1)
3.ΛΙΒΑΔΕΡΟ 24
4.ΡΟΔΙΑΝΗ 23
5.ΠΛΑΤΑΝΟΡΕΜΑ 23
6.ΙΩΝΙΚΟΣ 21
7.ΠΡΩΤΟΧΩΡΙ 18
8.ΑΙΑΝΗ 12
9.ΑΥΛΕΣ 10(+1)
10.ΚΡΑΝΙΔΙΑ 7
11.ΕΛΑΤΗ 7
12.ΜΕΤΑΞΑΣ 4
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΡΔΑΣΣΑ – ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ 3-2
ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ 1-1
ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ 1-0
ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ – ΑΝΑΓ/ΣΗ ΠΤΟΛ 1-4
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ – ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 4-0
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ – ΑΡΗΣ ΠΤΟΛ 3-0
Η βαθμολογία:
1.ΑΝΑΓ/ΣΗ ΠΤΟΛ 35
2.ΜΑΥΡΟΠΗΓΗ 26
3.ΑΡΔΑΣΣΑ 26
4.ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ 18
5.ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 18
6.ΚΡΥΟΒΡΥΣΗ 17
7.ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16
8.ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ 14
9.ΠΡΟΑΣΤΕΙΟ 14
10.ΜΑΚΕΔΟΝΟΜΑΧΟΣ 10
11.ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ 9
12.ΑΡΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 9