Σημαντική επιτυχία για την Ολύμπια Λάρισας που επικράτησε στην Πτολεμαΐδα επί του Απόλλωνα με 50-59.
Αν και αγωνίστηκαν χωρίς τις Ντάνου και Θεοφανάκη και Ζιώγου, οι Θεσσαλές κατάφεραν στην τρίτη περίοδο να πάρουν μια διαφορά δέκα πόντων την οποία και διατήρησαν απέναντι στους γηπεδούχους που έχουν την γνωστή σημαντική απουσία της Κυρατζή.
Δεκάλεπτα: 18-16, 28-29, 37-46, 50-59
Διαιτητές: Γκέκας-Ιγνατίου
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Κούκος): Χωλοπούλου 13, Βακαδάρη, Κηπουρίδου, Πισιάνη 12, Κλάγκου 4, Λογδανίδου 12, Σαρβάνη 6, Κοτζαϊτση, Παπαγρηγορίου, Χαϊτίδου, Δεληγιώργη 3.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ(Αραπατσάνης): Καμπουράκη 14(1), Μπατσιούδη 10, Γοργόλη, Λέκκα 7(1), Αραπακοπούλου 2, Κυριτσάκα 20(3), Καψωκόλη 6, Ντριστέλα, Λεπενιώτη.
Πολύ εύκολα οι γυναίκες του ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησαν του Λασσάνη Κοζάνης με 50-28 για το πρωτάθλημα της Α2 γυναικών.
Δεκάλεπτα: 14-5, 28-10, 36-20, 50-28
Διαιτητές: Ξέρας-Κοντογιάννης
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17(3), Κλείτσα, Μπάκα, Μεντεσίδου, Τσακτσίρα 2, Παπαδιά 5(1), Σιδέρη 14, Παπαδοπούλου 8, Λεοντίου, Βαλάκου 2, Δαλάκα 2, Κύρκου.
ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ(Καψάλης): Ρουσίτι, Τάκου, Κότσικα, Βαρδάκα 4, Μάντζου 8, Κουρκούτα, Τσιώγκα , Δημητριάδου Κ. 6, Δημητριάδου Π. 1, Τζιούτζα 4, Κουτούλα 1, Γκάζη 4, Γκανάτσιου.
Τα αποτελέσματα:
Ρεπό: Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
ΠΑΣ Γιάννινα -Λασσάνης 50-28
Απόλλων Καλ.-Νίκη Λευκάδας 57-68
Απόλλων Πτολ.-Ολύμπια Λάρισας 50-59
Η βαθμολογία
Ομάδα Βαθμ Αγ. Πόντοι
1 ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 13 7 412 313
2 ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣΙΟΥ 12 6 388 247
3 ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 11 7 399 361
4 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 11 7 343 332
5 ΟΛΥΜΠΙΑ ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 10 7 386 366
6 ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖ. 8 7 223 366
7 ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ. 7 7 266 439
Επόμενη αγωνιστική
Ρεπό: Ολύμπια Λάρισας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου – ΠΑΣ Γιάννινα
Λασσάνης – Απόλλων Καλ.
Νίκη Λευκάδας – Απόλλων Πτολ.
Απόλλων – Νίκη Λευκάδας 57-68
Δεκάλεπτα: 15-11, 24-24, 34-52, 57-68
Διαιτητές: Παπαδημητρίου-Σταθάκης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Ατακτίδης): Καζαντζή Β. 11(1), Θεοδωρίδου 4, Τριανταφυλλίδου 3, Αντωνιάδου, Καζαντζή Στ. 10(1), Καλαντίδου 15, Μανουσαρίδου, Τυφλού 2, Δεληγιάννη, Καζαντζή Σπ. 10, Νότη 2, Κρίκη Γ.
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Κρητικού 3(1), Τζίμπο 6(1), Σαρηγιαννίδου 20(1), Καββαδία, Ψυχογιού 8(1), Ανυφαντή 1, Γράψα 2, Σταματέλου, Σούλδια 6, Δεληγιάννη 22.
Β΄ Όμιλος
Ρεπό: Παναθλητικός
Πυλαία – Σέρρες 44-53
Καβάλα – Ηρακλής 49-76
Τιτάνες Δράμας – Κομοτηνή 92-42
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Τιτάνες 13 459-292
2. ΑΟ Σερρών 12 382-336
3. Ηρακλής 11 434-359
4. Παναθλητικός 11 402-322
5. ΑΕ Πυλαίας 10 386-372
6. ΓΑΣ Κομοτηνή 8 351-534
7. ΕΚ Καβάλας 7 335-522
Επόμενη Αγωνιστική:
Ρεπό: Κομοτηνή
Παναθλητικός – Πυλαία
Σέρρες – Καβάλα
Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας
Καβάλα – Ηρακλής 49-76
Δεκάλεπτα: 16-31, 33-47, 43-71, 49-76
Διαιτητές: Δημάδης-Γιαννούλης
ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ(Κωνσταντινίδου): Σιδηροπούλου 2, Καλαϊτζή 4, Ζέκιο 5(1), Λύρου 15(1), Μπανάλη, Λάλα 3, Παλλάδα 1, Αραμπατζή 3, Μίζιου 13, Μιχαηλίδου, Παναγιωτίδου 3.
ΗΡΑΚΛΗΣ(Κασικτσόγλου): Γεροστεργίου 8. Τζαμαρία 6, Παπαβασιλείου 10, Κανταρά 18(1), Κεσεσίδου 7, Κασάπη 2, Κογκαλίδου 4, Τσουμπερλή, Γκλεζάκη 6, Κοκκίνου 2. Αδαμίδου 8, Καλημέρη 5.
Πυλαία – ΑΟ Σερρών 44-53
Διαιτητές: Λαμπρίδης – Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 14-6, 25-18 (ημ.), 31-30, 44-53
Α.Ο.Σ (Κηρύκος): Χωλοπούλου 9 (1), Τζιαμπάζη 5, Μαραγκού 13 (2), Μπακιρτζίδου 18, Καρατζά 6, Δεινοπούλου 2, Παπανικολάου, Πιττάκη, Ανδρεάδη.
Τιτάνες Δράμας-Κομοτηνή 92-42
Δεκάλεπτα: 21-6, 42-21, 70-30, 92-42
Διαιτητές: Μπίκης-Παπαθανασίου Β.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε. 5(1), Στάικου 2, Γεράκου 14(1), Τόγα 3, Γαϊτάνη Α. 6, Γιαντσιώρη 11, Πελτέκη 33(1), Κουτούση 18, Κυριακίδου, Αρσένογλου.
ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Παπαδόπουλος Μ): Τσακίρη Α., Τζήμου 5, Σεβδυνίδου, Τσακίρη Χ. 15, Παπάζογλου 3, Μπόκα 2, Παπαδοπούλου 5, Δουκούτση 7(1), Ψυλλάκη.